Strona 10 z 32 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #136
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tak, na dwóch seryjnych, sprawnych, oryginalnych zaworach Bosch i Forge 007 jest to samo. Jeśli podepne jest w systemie otwartym z wyrzutem w atmosferę nic się nie zmienia.
    Podciśnienie jest ok. DV mam podpięty pod ssący, razem z trójnikiem do wskaźnika boost. Węzyki drożne i szczelne. Podciśnienie na jałowym (950obr/min) około 0,6-0,7bar
    Artur -> jak wrażenia z jazdy na takim zaworze? Rozumiem, że jest w pełni atmosferyczny, dwutłoczkowy? Auto nie świruje?
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #137
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie zaworu Arttura to raczej jest to DV z tego co widziałem na fotce z akumulatorem ,to co wywnioskowałem po rozmowie i to do czego mnie zawsze Arttur namawiał to zero kombinacji tylko 100% DV

    odnośnie hybrydy k26 z dużym "ryjem" jak to nazywają od hx35 to porzuciłem ten temat (chociaż podobno wirnik gorący jest taki sam tylko musza ma mniejszą pojemność )przykład turbiny gdzie widać że pomimo małej muszli wirnik wydechowy jest spory:

    http://allegro.pl/holset-hx40-k26-hy...364709640.html

    ale według mnie auto by jechało jak diesel a taki wykres już raz miałem i w ogóle nie spełniał moich oczekiwań. Wydaję mi się że najlepsza była by muszla 10cm2(podobno takie też występowały) lub może 9cm2? niżej przelicznik cm2 na A/R
    6cm2 = 0.41 A/R
    7cm2 = 0.49 A/R
    8cm2 = 0.57 A/R
    9cm2 = 0.65 A/R
    10cm2 = 0.73 A/R
    11cm2 = 0.81 A/R
    12cm2 = 0.89 A/R
    14cm2 = 0.97 A R
    15cm2 = 1.05 A/R
    16cm2 = 1.13 A/R
    17cm2 = 1.29 A/R
    19cm2 = 1.37 A/R
    chociaż niektórzy namawiali mnie do 12cm2 czyli taki typowy holset jak na tej mapie...ale obawiam się że w tej wersji będzie za duży i serio będzie kiepsko wstawał (full boost gdzieś pewnie przy 5 tys czyli kicha) a na razie głowica musi zostać seryjna czyli kręcimy do 7tys i odcina...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-12-2010 o 11:17

  3. #138
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tu dla przykłądu jak wstaje GT3071r w 1.8T przy specyfikacji:
    3071 T3 A/r 0,63
    38mm WG
    kolektor rurowy
    3" wydech
    Revo Stage 3+
    Genesis 550's @ 4 bar
    pompa paliwa S3 i Walbro
    S4 MAF
    roli wypluły 351PS
    stuki na poziomie 5pkt

    Dla mnie mega porażka Mało tego, do Gt30 i wyżej nie zalecają mniejszego a/r niż 0,84 bo podobno blokuje turbo....

    Ostatnio edytowane przez wowo ; 15-12-2010 o 19:29
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #139
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tutaj to serio kiepsko wstaje...a robiąc na holsecie muszle mogę zmieniać od 9cm2 w górę bez ruszania kolektora jedynie dp bedzie wymagało malutkich zmian..ale jeśli wleci muszla 10cm2 to według mnie powinno być ok..

    odnośnie tych małych ar w gt30 to pewnie że blokują lecz w większych silnikach gdzie jest dużo spalin i turbo się zapycha ,silnik robi duże ciśnienie w kolektorze i uchyla WG bo mała muszla i winik nie jest w stanie tego przepchnąć za turbinę . 1.8t to mały motorek i nie wydaje mi się żeby był w stanie zapchać gorącą muszlą spalinami bo nawet z mapy wynika że kręcąc do 7 tys dmuchając 2 bary i wpsółczynik VG dla głowicy przyjmując 90( przy takich obrotach będzie niższy) nasz mały motorek naprodukuje 42lbs na minutę a turbo kończy się dopiero przy 47lbs a więc dopiero przy kręceniu do 8 tys i dmuchaniu 2 barów zapchamy garrett3071r z 0.64 a/r natomiast holset hx 35 z muszlą 12cm2 będzie miał 52lbs na min a więc jeszcze więcej..z tymi ar może i prawda ale nie w naszych motorkach...takie jest moje zdanie..niby teoretyzuje ale jak by ta cała teoria była z kosmosu to nikt by nie zamieszczał tych wykresów ani nie przeliczał tego

  5. #140
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    wowo Znam ten wykres , wszystko w tym aucie jest nie tak począwszy od AFR-podczas WOT poprzez zapłon , EGT a na przebiegu doładowania kończąc .Totalna porażka , gość konsultuje się na kilku forach jak to naprawić .

    Myślę że zamieszczanie tego jako przykład wstawania tej turbiny to nieporozumienie .

    Używając GT3071 czy GT3076 AR .064 jest jak najbardziej odpowiedni przy silniku 1.8T , nie popadajmy w przesadę i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji .

    Jeśli chodzi o mój zawór to pracuje w obiegu zamkniętym .
    Jestem zadowolony , działa szybko i precyzyjnie

    A u Ciebie , zamontuj ten 007 i pobaw się 1mm podkładkami utwardzając lekko sprężynę . Sprawdź z jedną , dwoma i trzema podkładkami .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #141
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale utwardzając sprężyny zawór będzie miał jeszcze ciężej się otwierać a więc jeszcze większa tendencja do surge;/
    a odnośnie wykresów to też bym się nie sugerował bo każdy projekt jest inny i wystarczy że dany będzie kiepsko wystrojony i już będzie porażka...tak samo jak ten wykres który otrzymałem na maila z holsetem hx35 na muszli 9cm2 na street racing sie dziwili czemu tak marnie wstawał tak jak by na muszli 12cm2. Czasem za dużo wertowania innym forum itp robi nam bajzel w głowie (mi się czasem robi) bo nie wszyscy tam wiedzą co piszą alę piszą bo chcą zabłysnąć czy głupoty czy nie a na forum nie wiemy z kim mamy doczynienia wiec ciężko stwierdzić czy ta osoba ma pojęcie czy nie

    odnośnie turbiny zasięgnąłem pewnego info od osoby która zrobiła już troszkę 1.8t ( czyli GTO ) i zapytanie miało być odnośnie turba fp black no podałem cene itp że fajne turbo bo już pare razy wrzucał fp white i całkiem fajnie szybko wstaje zrobił 357 km na jakimś tam starym sterowniku przy zamknieciu przepływki . I polecił mi turbinę gtx30r że jest to pewny produkt garrett, potencjał ma większy a wstaje szybciej ( kuty wirnik obrabiany metoda ubytkową czyli obrabiarka CNC ) , o ile Pamiętam to Arttur mi o takim wynalazku u siebie kiedyś mówił ...odnośnie holsetów to powiedział że dobre turba i wszystko zależy od tego jak ktoś zmontuję wybrydę itp więc tak jak mówiłem jest ryzyko...

  7. #142
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Więc jak widzisz wszystkie drogi prowadzą do Garreta
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #143
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeszcze zasięgnąłem info na temat cen składania ..wynika że gto mi zrobi to za fajną kaskę..robił dużo 1.8t tylko ode mnie jest to mega hektar i polegało by to że jadę autem zawożę graty czekam 1-2 mies na odbiór auta płacę odjeżdżam..osobiście chciałem mieć jak największy udział (własnymi "recami") w tym projekcie bo jakoś dało by mi to większą frajdę że coś robiłem z kimś( w dodatku miałbym na wszystko oko ) koszt robocizny w mr motors wyszedł najdrożej i jeszcze więcej niż u tego mechanika którego mam pod domem i z którym mógłbym razem działać dzwoniłem info zasięgnąłem od 3 osób 3 różne ceny i polecili 3 różne sprężarki haha. Odnośnie przejścia na sondę szerokopasmową to każdy jest za ( poza 4 osobą która stwierdziła że to chory pomysł co za idiota mi to doradzał itp więc się pewnie domyślacie kto to ) bo zestrojenie auta na wyższe moce jest możliwe na wąsko pasmowej jak i szeroko ale bezpieczeństwo i prostota jest na sondzie szerokopasmowej więc przejście jest tylko na +


    odnośnie tego garrett gtx30r to liczę na poradę arttura czy to serio wcześniej wstaje czy ma tylko większy potencjał ( tak mi ktoś zasugerował )
    GTO odnośnie holseta powiedział( tak wywnioskowałem ) że całkiem ciekawa opcja pod warunkiem że będzie to dobrze i profi zrobione tak żeby się nie rozleciało( no i plus jest taki że taka hybryde bede miał za 2 koła a gtx lub fp to koszt 6-6.5 tys ) odnośnie gwarancji na holsecie to chwila i jest git i nawet jakaś zmiana muszli to zero problem natomiast reklamacje na pozostałych turbinach to już troszkę kiszka bo wysyłka do usa itp i czekanie pół roku...no ale tak jak powiedziałem czasu troszkę mam więc zbieram tego info jak najwięcej tak żeby w momencie gdy bedę już gotowy podjąć ostateczną decyzję i jak najbardziej przemyślaną

  9. #144
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Paweł, rób. Bo tak jakoś w maju chciałbym sie z tobą zmierzyć.
    Ostatnio edytowane przez Piootr ; 17-12-2010 o 22:04

  10. #145
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #146
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dużą zaletą robienia na Garrecie jest możliwość kupienia dobrej jakośći gratów .
    Kolektor wydechowy , DP , wszystko dopasowane pod auto i turbinę . DP gięta maszynowo z minimalną ilością spawów itd itp ...
    Robiąc nietypowy setup wszystko trzeba dorabiać i tutaj przyszła bezawaryjnośc jest mocno uzależniona od talentu i fachowości spawacza Naprawdę nie jest wielu takich którzy dadzą dożywotnią gwarancję na kolektor i inne spawane części .

    Jeśli chodzi o GTX to wszędzie podają ze turbiny wstają podobnie jak ich odpowiedniki z GT jednak mają większy potencjał i efektywność . Czyli powiedzmy GTX3071 będzie wstawał podobnie jak GT3071 ale będzie miał potencjał GT3076 z lepszą efektywnością . Seria GTX w mniejszych rozmiarach ( 30 - 35 ) to jeszcze nowość i trudno się oprzeć na praktycznych wynikach bo jest ich jeszcze nie wiele .
    FP to też ciekawa opcja i w praktyce widać że turbiny wstają wcześniej i mają większy potencjał niż ich pierwowzory z serii GT, jedynie cena trochę wyższa ale to świetne i sprawdzone w boju turbiny .
    Chodzi mi w tym przypadku o HTA 3076 , HTA 3071 . Nie mam wiedzy na temat innych turbin FP .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #147
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    !.8T i jeszcze chyba ośka potencjał jest
    YouTube - VW Golf 1.8T 700Ps Power techniques
    Więc do roboty panowie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #148
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No oczywiście że potencjał jest choć wydaje mi się że 700KM 1.8T to nie zbyt dobra opcja do auta na co dzień






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #149
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Garrett nie daje gwarancji na tubo typu GT na BB używanych to tuningu
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #150
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie bardzo rozumiem , a kto używa tych turbin nie do tuningu ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •