Och Panowie ......

Nie udzielam się w tym wątku po to żeby porównywać moje auto do auta wowo , napisałem o nim bo byłem zapytany


Natomiast nie koniecznie zgadzam się z opinią że ma się niewielki wpływ na wcześniejsze wstawanie tej konkretnej turbiny .
Wszystkie te ''udziwnienia'' znacząco wpływają na czas wstawania turbiny ale w zasadzie nie to jest ich głównym przeznaczeniem.
Zwiększają one efektywność pracy silnika do którego własnie ''uwieszona'' jest owa turbina przez co można uzyskać więcej mocy ( nie tylko na dole ) przy mniejszym doładowaniu lub jeszcze więcej mocy je zwiększając ..

Poza tym jeśli przypadkiem porównujecie wykresy z za oceanu z wykresami z Europy to jest zasadnicza różnica w tym że w US podaje sie i mierzy tylko moc na kołach tak więc przy takich wykresach aby to porównac to trzeba dorysować sobie linie ok 40 - 60 KM ( lub nawet więcej w specyficznych przypadkach ) wyżej w całym zakresie

Wowo - W tym wszystkim chodzi o to żebyś Ty był zadowolony z auta a nie wszyscy do okoła , nie jest istotne że komuś się dół nie podoba skoro dla Ciebie jest OK , istotne natomiast jest jeśli pisze się ze czegoś się nie da jak się da





Pozdrawiam