hmm no wynik w sumie ciekawy ale jak patrze jak teraz potrafi zachować się moja k04 na mbc, bo ten mbc jest o tyle kiepski że jak bierze sobie podciśnienie z TIP a był skręcony na 1.2-1.3 bar to w zimę zaczął ładować już prawie 1.5 , ująłem troszkę i było 1.2 ale jak jechałem w wawie i było -15 czy jakoś tak podciśnienie w tip musiało być większe ze wzgledu na gęstrze powietrze to turbina zaczynała ładować śmiało 1.4 bar do obrotów powyżej 6 tys, więc uważam że jak bym dmuchał te 1.4 bar do tej odciny czy tam prawie , było by dobrze podlane paliwem i bez żadnego cofania zapłonów to taki wynik jest spokojnie do osiągnięcia, wiem że boost to nie wszystko ale przy seryjnej turbinie nie mam co się martwić przepływami przez głowicę i pozostałych elementów( i tak są poprawione względem serii) temp w dolocie musi być idealna bo jest zima więc uważam że teraz taki wynik jest spokojnie do zrobienia na moim setupie...problem w tym że jeśli moje k04 dmuchało by 1.4 bar do odciny ( uważam że jest w stanie bo widzę co się dzieje na mbc w gdy jest tak jak by mocniej skręcony dzieki większemu podcisnieniu w dolocie) no to jej żywotność też by nie była za długa..ponadto dzisiaj jeździmy w temperaturach od -20 do 0 a co będzie w lato gdy ta turbawka będzie dmuchała jak suszarka dajac mega ciepłe powietrze i będziemy jeździć w upale 30 stopni...od myśle że 270km wypluje i wsio...

odnośnie big turbo to Arttur czy w tym kicie o którym rozmawialiśmy można dobrać sobie te turbiny o których pisałeś? czyli HTA3076 i HTA3071 i czy one serio bedą szybciej wstawać? bo ogólnie garretty dobre turbiny tak jak to opinia jest dużo ludzi je zakłada lecz niestety ich wstawanie nie jest najszybsze ...nawet taki prymitywny holset hx 35 (porównywalny potencjał i rozmiar z gt35 ) wstaje praktycznie tak samo szybko jak gt3071r z małym ar więc troszkę daje to do myślenia...no i było także pokazane jak zmiana średnicy kolektora z 42 mm na 38 wpływała na szybkość wstawania turbo...bardzo duża różnica..jak coś to mogę wkleić linka do tego wątku