No to spoko że ten największy
Racja, GTW to dość nowa seria i na ironię losu została wypuszczona żeby konkurować właśnie wyrobami PTE w kontekście wymiarów i sparowania wirników oraz ceny.
Ironia w tym jest taka że PTE zaczynało w 89r jako zwykły dystrybutor Garretta
Jeśli chodzi o PTE (Precision) to jestem Ciekawy Twojej opinii dlaczego preferujesz do sportu a nie do auta na co dzień .




Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Jak to doładowanie będzie już takie że ebc bedzie otwierał.
Troche tego nie rozumiem. Fakt w srednim na pewno szybko wstanie i byc moze wg lekko sie uchyli. Ale obroty silnika i zapotrzebowanie na powietrze wzrosnie. Jesli wraz z tym wzrostem zapotrzebowania wzrosna obroty turbiny i wzrosnie przeplyw na stronie zimnej to wg moze pozostac w takiej pozycji. Natomiast jesli wydajnosc czesci zimnej zacznie spadac z racji sprawnosci wirnika itp no to wg musi sie jeszcze przynknac aby wzrosly obroty wirnika.
Ja przeciez tak mam z td05 ktore super wstaje szybko buduje docelowy boost a potem niestety boost spada bo dalszy wzrost obrotow turbiny nie przeklada sie na wzrost przepływu i pomimo braku cisnienia na gruszce utrzymanie boosta nie jest mozliwe;/
Wyniary wirnikow u Zuczka nie sa znane ale jak turbo lezy to mozna je pomierzyc. Tak czy siak mysle ze na 650 kunia powinna styknac ale osobiscie pt robilo na mnie lepsze wrazenie.
Dziala bardzo spoko a co garretow to podobno sie teraz poprawili dajac nowe wieksze lozyska i moze bedzie lepiej niz kiedys.
Jakos ja nie jestem przekonany do garrettow bo chociazby jakis czas temu pewien garrett sie po prostu skonczyl. Zobaczymy jak gtx3071 bedzie dzialal.
To musisz zrozumieć że omawiamy ten specyficzny przypadek
W tej turbinie wirnik kompresora ma średnicę na wejściu 67.3mm, w środku 84.4mm do tego 10 łopatek, aerodynamicznie jest to najnowszy wirnik i ma być bardzo wydajny. Wirnik turbiny seryjnie, 76mm w środku, 64.6 mm na wyjściu. U Marcina jest powiększony. O ile ? Nie wiadomo.
Turbina ma potencjał 950 HP ( niech nawet będzie że jest zawyżony delikatnie).
Wymagane ustawione doładowanie to 1.6 Bara ( szacowałem 1,7) co nie jest wielkim wysiłkiem dla tej turbiny, więc nawet podczas największego przepływu i zapotrzebowania silnika WG będzie w jakimś stopniu otwarta żeby ograniczać to doładowanie do 1.6 Bara .

Porównując to do Twojej TD05 analogiczna sytuacja występowała by jakbyś docelowy boost ustawił w okolicach 0.7 -1 bara . Też nawet przy max przepływie otwierane by było WG bo jak wiesz turbo może więcej doładować i utrzymać do końca niż wartość zadanego doładowania.

Mam rację czy się mylę ?

Co do PTE to faktycznie wizualnie prezentuje się dużo lepiej ale cóż ....
Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.









Pozdrawiam