Pokaż wyniki od 1 do 15 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tematu dot forum nie będę i komentował bo jak słusznie przyznałeś nie jet to miejsce ( i dodałbym czas ).

    Zdecydowałem się na takie wtryski bo faktycznie chcę przyszłościowo mieć 2 programy na zwykle paliwo i na E85 ale najpierw chce wystroić pod zwykłe paliwo i pomyślałem też żeby dmuchnąć trochę więcej.
    Nie chciałem się już spierać czy się da czy nie ( bo wiesz jak to jest z takimi dyskusjami ) tylko wolałem zrobić i kiedyś tam pokazać że jednak się da.

    Jeśli chodzi o porównanie z Garrettem GT2871R to napisałem dokładnie tak ( poszukałem w wątku )
    ''Auto turla się porównywalnie do setupu z GT2871 z tym że zachowanie i prowadzenie auta poprawiło się diametralnie, tak więc krzywda mi się nie dzieje''
    A ta poprawa prowadzenia i zachowania to przez kompleksowe mody zawieszenia które były zrobione.

    Oczywiście że sam przyznam ze 6 lat to długo ( w zasadzie 6 stuknie w listopadzie ), ale nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek twierdził że mam ekspresowe tempo czy też czepiał się kogoś o jego tępo budowy auta.
    Uważam jednak że jest to wyłącznie moja sprawa jak długo buduję i będę budował to auto i nie widzę powodu abym się musiał co jakiś czas z tego tłumaczyć.
    Co innego gdybym przykładowo komuś wygarnął że wolno idzie to wtedy czepienie się mojego tępa uznałbym za uzasadnione

    Oczywiście że kiedyś będą konkrety bo nie po to buduję i wydaję kasę żeby nigdy nie skończyć,
    Rozumiem co masz na myśli z tym głodem i przyznam że chciałbym już ujeżdżać super szybką furę ale jest jak jest a ja jestem z tym OK .
    Jako takich wrażeń motoryzacyjnych mi nie brakuje bo TT jeździ a ostatnio pożegnaliśmy A3 8P i powitali A5 quattro tak więc jest urozmaicenie.




    Dość ciekawe turbo..
    Jaki rozmiar wirnika kompresora wybrałeś ? Kojarzę że są dostępne w 3 konfiguracjach..
    Ciekawi mnie też jakie teraz masz średnice wirnika turbiny po tym powiększeniu. No i finalnie na kulkach czy ślizgach ?
    Tak czy inaczej, jeśli miałbym typować bez analizy danych to myślę że nie zapcha się bo wstanie to dość dobrze a jak już będzie duży przepływ spalin na wysokich obrotach to doładowanie będzie już takie że EBC będzie otwierał WG aby ograniczać dalszy wzrost doładowania ponad ustalony poziom więc cześć spalin i tak będzie już szła bokiem
    Poza tym dla mnie Garrett > PTE








    Pozdrawiam
    Jak to doładowanie będzie już takie że ebc bedzie otwierał.
    Troche tego nie rozumiem. Fakt w srednim na pewno szybko wstanie i byc moze wg lekko sie uchyli. Ale obroty silnika i zapotrzebowanie na powietrze wzrosnie. Jesli wraz z tym wzrostem zapotrzebowania wzrosna obroty turbiny i wzrosnie przeplyw na stronie zimnej to wg moze pozostac w takiej pozycji. Natomiast jesli wydajnosc czesci zimnej zacznie spadac z racji sprawnosci wirnika itp no to wg musi sie jeszcze przynknac aby wzrosly obroty wirnika.
    Ja przeciez tak mam z td05 ktore super wstaje szybko buduje docelowy boost a potem niestety boost spada bo dalszy wzrost obrotow turbiny nie przeklada sie na wzrost przepływu i pomimo braku cisnienia na gruszce utrzymanie boosta nie jest mozliwe;/
    Wyniary wirnikow u Zuczka nie sa znane ale jak turbo lezy to mozna je pomierzyc. Tak czy siak mysle ze na 650 kunia powinna styknac ale osobiscie pt robilo na mnie lepsze wrazenie.
    Dziala bardzo spoko a co garretow to podobno sie teraz poprawili dajac nowe wieksze lozyska i moze bedzie lepiej niz kiedys.
    Jakos ja nie jestem przekonany do garrettow bo chociazby jakis czas temu pewien garrett sie po prostu skonczyl. Zobaczymy jak gtx3071 bedzie dzialal.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-03-2017 o 10:16

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •