no wykresów się naoglądałem i najwięcej to chyba filmików na dużych turbinach i widziałem nawet na1.8t gt35 i też dawało radę wstając od 4 tys a od 5 robiące niesamowity przeciąg..a ja nie porównuję wstawania k04 do 2871r bo to niema najmniejszego sensu tylko wstawanie k04 na mbc i n75 no i wygląda to tak...nan75na 1 biegu doładowanie maks 0.5 bar na 2 biegu wskakiwało chyba na jakieś 0.8 na 3 biegu w miarę szybko wskakiwało na 0.8 a dochodziło ślamazarnie na ten 1 bar na 4 biegu wchodzi na 0.8 a ślamazarnie na 1 bar a potem jeszcze po chwili 1.1 i na wyższych już to samo...teraz na mbc 1 bieg 1 bar drugi to jakieś ponad 1 bar 3 bieg i wyższe to jest 1.2 -1.3 bar i różnica w wstawaniu jest kolosalna bo jak turbo się podnosi to w momencie uzyskuje zadane ciśnienie i trzyma do samej odcinki( na n75 też nie zauważyłem spadku boostu ale to zapewne wydech i inne mody mają na to wpływ ) u Ciebie oczywiście są seryjne korby ale uwierz mi że jak zakujesz to warto się tym pobawić..jak bardzo chcecie to mogę wpiąć n75 nagrać filmiki jak turbo ślamazarnie wstaje a potem założyć mbc i też nagrać...jak dla mnie różnica w wstawaniu jest bardzo zauważalna...a n75 mam nówkę z aso wymieniany pare mies temu więc też mam pewność że nie jest to padlina