Pokaż wyniki od 1 do 15 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    No to spoko że ten największy
    Racja, GTW to dość nowa seria i na ironię losu została wypuszczona żeby konkurować właśnie wyrobami PTE w kontekście wymiarów i sparowania wirników oraz ceny.
    Ironia w tym jest taka że PTE zaczynało w 89r jako zwykły dystrybutor Garretta
    Jeśli chodzi o PTE (Precision) to jestem Ciekawy Twojej opinii dlaczego preferujesz do sportu a nie do auta na co dzień .






    To musisz zrozumieć że omawiamy ten specyficzny przypadek
    W tej turbinie wirnik kompresora ma średnicę na wejściu 67.3mm, w środku 84.4mm do tego 10 łopatek, aerodynamicznie jest to najnowszy wirnik i ma być bardzo wydajny. Wirnik turbiny seryjnie, 76mm w środku, 64.6 mm na wyjściu. U Marcina jest powiększony. O ile ? Nie wiadomo.
    Turbina ma potencjał 950 HP ( niech nawet będzie że jest zawyżony delikatnie).
    Wymagane ustawione doładowanie to 1.6 Bara ( szacowałem 1,7) co nie jest wielkim wysiłkiem dla tej turbiny, więc nawet podczas największego przepływu i zapotrzebowania silnika WG będzie w jakimś stopniu otwarta żeby ograniczać to doładowanie do 1.6 Bara .

    Porównując to do Twojej TD05 analogiczna sytuacja występowała by jakbyś docelowy boost ustawił w okolicach 0.7 -1 bara . Też nawet przy max przepływie otwierane by było WG bo jak wiesz turbo może więcej doładować i utrzymać do końca niż wartość zadanego doładowania.

    Mam rację czy się mylę ?

    Co do PTE to faktycznie wizualnie prezentuje się dużo lepiej ale cóż ....
    Turbiny wszystkich producentów się psują i mogą zejść przedwcześnie najistotniejszy jest procent awaryjności i w tym Garrett bije wielu producentów na głowę.
    Nie wiem czy kojarzysz fakt ale Garrett/Honeywell to największy dostawca turbin na rynek OEM ( czyli dla aut seryjnie produkowanych ) zaraz za nim jest BW i dopiero dalej Holset, MHI, i IHI.









    Pozdrawiam
    Arttur o jakich 950km my rozmawiamy. Zejdźmy na ziemie. mój efr ma większe wymiary wirników i przy NAJWIĘKSZEJ dupce jest szansa zrobić 1000 hp. Ja mam prawie największą i przede wszystkim flansze t4 która pozwala na takie moce.
    T3 to jest dobra na 600 max 700hp. Kolega od którego kupiliśmy Marcina pte w r30 na 1/2 e85 zamknał ja na 730km. Dmuchalo więcej bo i 2.2 bara ale do 1.8 generowała moce a potem to tylko można sie na forum pochwalić ile to ja nie ładuje. Właśnie problemem jest tutaj mała dupka.
    Producent podaje np 950hp i to jest w przypadku t4 i żeliwa 1 albo 1.2 jeśli jest tam takie dostępne. Z taka mała dupka jak ma Marcin niema opcji zrobienia takiej mocy i może zapomnieć o 700 koniach na zwykłym paliwie. Poza tym z tego gtw to mysle ze 900 to jest bardzo optymistyczny wynik nawet na największym żeliwie ( zwykłe paliwo).

    Dlatego realnie podchodząc na tej dupce jest szansa zrobić 650 ale powyżej to bym się nie nastawiał. R32 ma duży flow a nawet bardzo duży. Moce w 4 cylindrówce robi się troszkę inaczej niż w wypadku r32. Weź pod uwagę ,że silnik sam z siebie ma większe straty wewnętrzne. Więcej tłoków więcej tarcia więcej mas wirujących dlatego dla przykładu rafałek zrobił 830km z takiego PTE jak ma Marcin a inny Rafał w r30 zapchał takiego samego pte na 730km (1/2 paliwa i 1/2 e85) z mocno dokoksowanym zapłonem. Pewnie większe żeliwo zrobiło by robotę bo przepustowość by wzrosła ale Marcinowi zależy na reakcji na gaz i aby auto fajnie jeździło w mieście a nie było autostradowym killerem.

    Dlatego przestańmy pisać mity o mocach 900km z r32 na dupce z flanszą t3 i a/r 0.83 bo to tak jakby robić 400km w 1.8t na seryjnym k04. Po prostu się nie da i czy to będą Stany czy Polska czy Ukraina. Mowa oczywiście o paliwach ze stacji czyli max 100 oktan.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-03-2017 o 11:07

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •