Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kilka drobiazgów

  1. #1
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246

    Kilka drobiazgów

    Panowie kilka pytań. Właśnie przeskanowałem sobie autko i znalazł tylko kilka następujących błędów :
    17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
    00955 - Key 1
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
    00956 - Key 2
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent

    Z tego co mi się wydaję są to błędy spowodowane długim włączeniem stacyjki bez zapalania silnika. Lecz pojawił się jeszcze taki błąd:
    01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

    O co tu chodzi?? Wie ktoś może??
    Z tego co wyczytałem to chyba czujnik temperatury, tradycyjnie stacyjka błędnie pokazuje paliwo, a temperatura zazwyczaj jest na zero, czasem wskoczy do normy.

    I przy okazji jeszcze dwie sprawy, pierwsza to jakis czas temu miałem taką sytuację że oświetlenie wewnętrzne przestało mi się świecić podczas otwierania drzwi, gdy po jakimś czasie wymieniałem bezpiecznik od zapalniczki posprawdzałem sobie resztę czy nie jest spalona ale wszystko było ok, lecz oświetlenie zaczęło działać, a od jakiegoś czasu znowu przestało. I tutaj pyt, wie ktoś który to jest bezpiecznik bo nie mogę roszyfrować tego opisu.
    I druga sprawa, wczoraj zdarzyło mi się to dwa razy, dzisiaj raz. Wsiadam sobie do autka, wkładam kluczyk, przekręcam, czekam kilka sekund, zapalam i mruga mi kluczyk po lewej stronie a auto nie chce zapalić. wyciągam kluczyk, wkładam jeszcz raz i wszystko jest ok. Czy to może być np słaba bateria w kluczyku??

    Z góry dziekie za pomoc.
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

  2. #2
    Awatar Jackq
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    b-b
    Pojemność
    1.8T
    KM
    202
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebro
    Posty
    14
    Po kolei:

    17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

    Zapłon został zablokowany przez immobiliser, dlaczego? oto odp. na późniejsze Twoje pytanie
    I druga sprawa, wczoraj zdarzyło mi się to dwa razy, dzisiaj raz. Wsiadam sobie do autka, wkładam kluczyk, przekręcam, czekam kilka sekund, zapalam i mruga mi kluczyk po lewej stronie a auto nie chce zapalić. wyciągam kluczyk, wkładam jeszcz raz i wszystko jest ok. Czy to może być np słaba bateria w kluczyku??
    Kolego albo szwankuje Ci immo w kluczyku albo coś nie tak ze sterownikiem ECU, skoro raz działa raz nie.
    Ten żółty kluczyk na zegarach to właśnie kontrolka immobilisera, pojawia sie ona wtedy gdy "kluczyk nie pasuje" do sterownika. Można kupić nową pastylkę lub zakodować kluczyk na nowo.
    I tu właśnie pozostałe 2 błędy:
    00955 - Key 1
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
    00956 - Key 2
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
    Ktoś próbował kodować klucze ale mu to nie wyszło i nie skasował po sobie błędów

    Co do oświetlenia, czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi jest koło zawiasu, przynajmniej tak jest w A3 skoro oświetlenie raz działa raz nie warto go przeczyścić. Bezpiecznik nr 3 lub 14.

    Dalej...
    01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
    Czujnik temperatury płynu chłodniczego. Znajduje sie on przeważnie na wężu z chłodnicy do silnika, 4pinowy, odpowiada za pokazywanie temperatury na liczniku. Wskazówka pokazuje poprawnie? Intermittent - oznacza, że jest to błąd sporadyczny, czyli nie zawsze źle działa
    To chyba wszystko

  3. #3
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246
    Dzięki Jackq za odpowiedz. Niestety jeśli chodzi o oświetlnie to bezpieczniki są wporządku. Może źle opisałem usterke, wygląda to tak że nie jestem w stanie nawet włączyć środkowego światełka, nawet ręcznie, a te dwa małe boczne L i P można normalnie włączyć. I nie działa mi to od jakichś 2 miesięcy.
    A co do kluczyka to pewnie masz rację ale czemu dopiero teraz mi się to pojawiło, a przez 5 miesięcy użytkowania autka nie zdażyło się ani razu.
    A co do czujnika to będę musiał go wymienić, pewnie w przyszłym tygodniu się za to zabiorę.
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Niestety czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi to jest włącznik krańcowy i znajduje się w samym zamku. Częsć niewymienna - można przypatencić, ale nie zawsze działa. Wymiana tylko z całym zamkiem. Ewentualnie zamontować przy zawiasie dodatkowy włącznik - jak w starszych autach

    Wyjmij lampke. Może styki zaśniedziały, albo żaróweczka przepalona
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246
    Wowo zanim napisałem sprawdziłem czy żarówka nie jest przepalona, ale faktycznie coś nie tak było ze stykami. Wyczyściłem i działa Głupio mi strasznie że to była taka pierdoła
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

Podobne wątki

  1. Kilka drobiazgów do TT 8J potrzebne.
    Przez elmacho w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2021, 18:50
  2. Kilka drobiazgow mk1
    Przez rademenes w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 12:18
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 12:50
  4. Kilka bledow :/
    Przez Messik w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •