temat dla mnie ważny bo być może się z kimś dogadam na zamianę silników mój z 1.8t który kiedyś miał 150kuca...pytanie czy jeśli tamta 150km ma zrobione korby i tłoki kute(gościu twierdził że oczywiście tak jest), głowicę od AEB mocniejsze zawory sprężynki itp czy jest to tak samo wytrzymałe jak bym to robił z mojego APX...konkretnie chodzi o ten projekt Ibiza 1.8 Turbo 400+ HP dół silnika jest kuty czyli korby i tłoki...silnik niedawno składany i zaproponowałem właścicielowi zamianę silników z moją dopłatą oczywiście...nie wiem czy się zgodzi ale chciałbym już wiedzieć czy lepiej przepłacić sporo i robić swój od podstaw bo np ma mocniejszy blok albo coś tam czy generalnie jeśli tamten jest porządnie zakuty i profi zrobiony to będzie tak samo mocny jak u mnie po zakuciu i zrobieniu wszystkiego profi...za przekładkę wyszło by mi około 3 tys u GTO ...oczywiście skrzynie i sprzęgło bym chciał zostawić moją ...tam jest podobno nowszy sterownik na sondzie szerokopasmowej i generalnie auto podobno straszny przeciąg....liczę na poważne rady bo jutro mam rozmawiać i chciałbym wiedzieć czy warto o tym myśleć czy nie warto bo np 150tki mają słabszy blok silnika albo wały itp i lepiej zrobić samemu za niestety sporo większą kaskę...