Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: różnice w silniku 1.8t 150 a 1.8t 225km

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    różnice w silniku 1.8t 150 a 1.8t 225km

    temat dla mnie ważny bo być może się z kimś dogadam na zamianę silników mój z 1.8t który kiedyś miał 150kuca...pytanie czy jeśli tamta 150km ma zrobione korby i tłoki kute(gościu twierdził że oczywiście tak jest), głowicę od AEB mocniejsze zawory sprężynki itp czy jest to tak samo wytrzymałe jak bym to robił z mojego APX...konkretnie chodzi o ten projekt Ibiza 1.8 Turbo 400+ HP dół silnika jest kuty czyli korby i tłoki...silnik niedawno składany i zaproponowałem właścicielowi zamianę silników z moją dopłatą oczywiście...nie wiem czy się zgodzi ale chciałbym już wiedzieć czy lepiej przepłacić sporo i robić swój od podstaw bo np ma mocniejszy blok albo coś tam czy generalnie jeśli tamten jest porządnie zakuty i profi zrobiony to będzie tak samo mocny jak u mnie po zakuciu i zrobieniu wszystkiego profi...za przekładkę wyszło by mi około 3 tys u GTO ...oczywiście skrzynie i sprzęgło bym chciał zostawić moją ...tam jest podobno nowszy sterownik na sondzie szerokopasmowej i generalnie auto podobno straszny przeciąg....liczę na poważne rady bo jutro mam rozmawiać i chciałbym wiedzieć czy warto o tym myśleć czy nie warto bo np 150tki mają słabszy blok silnika albo wały itp i lepiej zrobić samemu za niestety sporo większą kaskę...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Niewątpliwie kusząca alternatywa jednak jeśli mam być szczery to osobiście wolałbym sam wszystko robić i osobiście dotrzeć silnik po swojemu ..
    Nie mówię że jest źle zrobione czy coś ale nigdy też nie ma 100% pewności .
    Jest też mało danych , zmodyfikowane walki , jakie i jak ? Jakie korby ? Tłoki ? ( po co przy tym turbo ? )
    Nie słyszałem też za wiele o tej firmie tuningowej , może ktoś sie wypowie w tym temacie .

    Generalnie , jednak był bym zdecydowanie za opcją przechodzenia przez to wszystko samodzielnie i w związku z tym pełniejszą świadomością tego co się ma pod maską .
    Pominę już pesymistyczny scenariusz ze coś się posypie i wtedy co ?
    Inna trochę dla mnie podejrzana sprawa to fakt że auto opychane jest po 6 miesiącach od złożenia silnika , trochę tego nie rozumiem






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no korby w poprzednim setupie przestały dawać radę przy 330km i zostały wymienione na kute a tłoki też i auto ma stopień sprężania 8.5 (wymieniał firmy ale już zapomniałem), rozmawiałem z tunerem (gto) który składał głowice to też potwierdził że kucizna jest i silnik bardzo zdrowy..głowica cała przez niego robiona większe turbo kolektor , właściel ze sprzegła 220mm zmienił na kolejnego spieka 228 pod tą skrzynię 5b...pierwszy start na jesieni i od razu skrzynię zmielił (5biegów) no i miał grzebać dalej bo już przywiózł coś do tunera jakaś skrzynie ale teraz przesiadka na kolejne sprzęgło i kolejna kasa , i podobno już ma dość...tych info dowiedziałem się od tunera i wyczytałem streetracing.pl , no wydaję mi się że jadąc na hamownię , robiąc logi mierząc kompresję patrząc na luzy na turbo osłuchiwajac silnik chyba można wyczuć czy coś pada w nim...bo napędy dla mnie mogą się mielić ...to nawet dobrze świadczy bo znaczy że chyba jest moc, a sprzęgło i skrzynia by weszła oczywiście moja...ale się nie napalam bo nie znam jeszcze ceny...

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no korby w poprzednim setupie przestały dawać radę przy 330km i zostały wymienione na kute a tłoki też i auto ma stopień sprężania 8.5 ......
    Jak dla mnie to rozwiewa wszelkie wątpliwości , tak odprężony silnik nie nadaje się do jazdy na co dzień , w moim pytaniu ''po co'' chodziło mi o tłoki ale teraz już widzę po co




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kontakt telefoniczny się coś urwał...więc i tak pewnie nici z tego wyjdą bo właściciel coś nie odbiera telefonu...no ale pojawiła się jeszcze taka opcja:
    http://www.racingforum.pl/Silnik-wia...aw-t82060.html
    tak z ciekawości gadałem i wrzucenie tego do TT jest do ogarnięcia...heh ale się człowiek rozmarzył tylko $ brak...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 10-11-2010 o 14:15

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Hehe pewnie że można to ogarnąć. Na youtube nawet jest filmik ze swapem 2.7T
    Wg mnie to przerost formy nad treścią i auto tylko do jazdy na wprost. Podsterowność musi być masakryczna :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale VR uturbiony i zakuty byłby dobrym rozwiązaniem...tylko ogarnąć taki silnik to ogromne koszta..a kupić to też trzeba szukać okazji albo "okazji" ..

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jakie ogromne?? Jak wszystko podliczysz to uturbienie VRa kosztuje praktycznie to samo jak w przypadku przejścia 1.8T na większe turbo. Różnica taka, że w 1.8T wymieniasz lub modyfikujesz, a w VR dokładasz, ale graty kupujesz te same.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Brak mocy w silniku BAM 1.8T 225KM [logi]
    Przez Stefan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 11:44
  2. Różnice TT MK2 USA a EU
    Przez jacektt w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 22:57
  3. Różnice 8N USA vs EU
    Przez szweda w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 18:04
  4. Różnice
    Przez park w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 21:59
  5. różnice w spalaniu
    Przez deus w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •