Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Chip Tuning seryjnej wersji 180PS FWD

  1. #1
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063

    Smile Chip Tuning seryjnej wersji 180PS FWD

    Siema! Zakładam taki temat, bo pewnie pare osób też myśli o tym, żeby zrobić chip tuning swojej seryjnej TT'tki 180PS FWD. Sprawa wygląda tak, jestem już praktycznie zdecydowany i stąd kilka pytań, bo na forum ciężko znaleźć sprecyzowane odpowiedzi
    Rocznik auta: 1999, Przebieg: 175000 KM, Silnik w super kondycji i faktycznie ma te 180KM.

    1. Co sądzicie o chip tuningu właśnie tej seryjnej wersji bez ingerencji w mechanikę?
    2. Wiem, że podniesienie mocy będzie w granicach 30 KM czyli powiedzmy maksymalnie na te 210KM, czy silnik wytrzyma to bez problemu i bez zmiany turbiny?
    3. Jak wygląda sprawa ze spalaniem? O ile podejrzewacie, że wzrośnie? W bajki typu, że spalanie zmaleje nie bardzo chce mi się wierzyć.
    4. Gdzie to zrobić? UniTronic w Warszawie tak jak pisaliście w innych tematach?

    To chyba będzie na tyle. Dzięki wielkie za odpowiedzi! Pozdrooo

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    1. Bez ingerencji w mechanikę 200 kuni
    2. 210 kuni będzie padać ze zmęczenia na fabrycznych gratach jak przyjdzie wiosna/lato.
    3. Spalanie się nie liczy . Chodź sam tuning mechaniczny może zmniejszyć spalanie bo silnik będzie "lżej" chodzić.
    4. Okolice warszawy unitronic lub tam gdzie WOWo robił. Okolice Krakowa to wybrał bym CompSport.

    Na wiosnę zaplanowane mam zrobić 230 kucy. FMIC, cały wydech i dolot do turbo.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 01-11-2010 o 10:55

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no temat wałkowany x razy na forum, po prostu szukajka i wio, a jeśli motor zdrowy to zniesiei 300km ale osprzęt silnika np ic skończą się dużo szybciej, poczytaj na forum bo wszystko jest a nikt tutaj nie lubi się powtarzać

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Paweł, moim zdaniem ciężko znaleźć niektóre informacje więc założyłem konkretny temat. Wiele info jest na temat 225Q, a nie na temat 180FWD. Czyli odpuścić sobie 210KM i zrobić 200? Chociaż pewnie chłopaki w firmie, która będzie mi to robić będą wiedzieli ile mogą podnieść moc

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak chcesz wirusa to tak czy siak zrób fmica, uważam że seryjna 180tka nie nadaje się do programu, mały ic już przy serii ma wysoką temp a po programie to już całkiem, kup chinola z podwójnym rdzeniem ogarnij orurowanie i jedź na program, wydech zawsze zdążysz zrobić i nie trzeba będzie robić w sumie korekt bo po wymianie fmica raczej bardziej wskazane

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W dziale projekty i modyfikacje masz opis mojego auta i dokładny opis krok po kroku tuningu 180hp, ludzie zacznijcie czytać forum
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dobra, skasujcie temat, nie ma co więcej mówić. Poza tym, temat nie służy pełnemu tuningowi takiemu jaki ty zrobiłeś tylko zapytałem konkretnie co sądzicie o samym chip'ie wersji 180PS. I myślałem, że to normalne forum normalnych ludzi, a nie przeżywacie jeden temat do przodu bo zapytałem o "niby" to samo. Założyłem temat, dostałem zjebę, że nie umiem szukać. Ogarnijcie się trochę, bo chyba nie na tym to wszystko polega. Taka moja sugestia
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 01-11-2010 o 21:26

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bez komentarza
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Proszę o skasowanie tematu. Dzięki O i nawet ostrzeżenie dostałem, za wypowiedzenie własnego zdania To chyba ma być luźne forum, w końcu nie mamy 50 lat, a nie spinanie p***y za każdym razem
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 01-11-2010 o 22:26

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Seryjną 180 zrobisz w okolice 200PS jeśli się uda :P
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak chcesz wirusa to tak czy siak zrób fmica, uważam że seryjna 180tka nie nadaje się do programu, mały ic już przy serii ma wysoką temp a po programie to już całkiem, kup chinola z podwójnym rdzeniem ogarnij orurowanie i jedź na program, wydech zawsze zdążysz zrobić i nie trzeba będzie robić w sumie korekt bo po wymianie fmica raczej bardziej wskazane
    przecież Ci napisałem co najlepiej zrobić...ja gdybym miał 180tkę to bym najpierw posprawdzał jej stan w potem zrobił fmic i program u takiej osoby która będzie wstanie ogarnąć program z dużym turbo (wybierz odpowiednią osobę np nie "kremator mocy") a jak CI się znudzi a pewnie tak to nie musisz nic sprzedawać tylko modować dalej bo fmic zostanie

  12. #12
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dzięki wielkie chłopaki! Dokładnie o to mi chodziło! Myślę, że zrobię to w UniTroniku bo tak jak czytam wasze opinie to jest wporządku no i mam bliżej niż do Krakowa. Macie jakiś numer do kogoś z kim się trzeba umawiać, czy dzwonić normalnie na numer ze strony internetowej? A może ktoś od nas jest znajomym kogoś z UniTronica i może mógłbym się powołać to i cena może by się zmniejszyła
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 02-11-2010 o 15:50

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    uważaj na rozmowę z Panem wtorkiem...czasem pomimo chęci dogadania się może Cie wkurzyć i możesz go olać(jA tak zrobiłem)...napisz do żuczka to da Ci porady jak z nim gadać itp...

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    nie zapomnij Kuba wrzucić potem wykresu z hamowni

  15. #15
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No właśnie słyszałem, że ciężko się z nim dogadać Na pewno wrzucę wykres. Temat właśnie założyłem po to, żeby się dowiedzieć ile można wycisnąć z seryjnej wersji bez ingerowania w mechanikę bo nie mam kasy na części ani czasu(maturalna klasa i auto non stop potrzebne). Tylko z jednej strony mam dylemat- jeśli zachce mi się jednak kupić części i zrobić to konkretnie to zmarnuję kasę na program, bo i tak od nowa później trzeba będzie to robić Ale zobaczymy jak to wyjdzie. Jeszcze raz dzięki wielkie

Podobne wątki

  1. Chip Tuning a spalanie
    Przez allkado w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:31
  2. Chip Tuning 1.8 Benzyna+ LPG
    Przez klawisz018 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 13:06
  3. MK2 [8J] Chip Tuning TT TDI CR
    Przez archi781 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 02:11
  4. Efektywny chip tuning
    Przez _SucHY_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 18:04
  5. Chip Tuning czy wielka lipa?
    Przez rafael37 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 02:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •