Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Peugeot RCZ Coupe... inspired by... ? ;]

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    Wink Peugeot RCZ Coupe... inspired by... ? ;]

    Bylo juz kilka mniej i bardziej (?) udanych klonow naszego TT,
    moja druga polowa dzis w gazecie natknela sie na reklame nowego Peugeot'a...
    "wrzuc na forum, wrzuc na forum!" mowi, no to patrze, podobnego tematu nie widze, wiec wrzucam

    Peugeot RCZ

    ciekawa sprawa
    jesli to OT to sorry, niech ktos przerzuci do Off Topic'u
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och...Bezapelacyjnie wiadomo jakie auto zainspirowało ten projekt ale było już o tym na forum







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    auto ładne bo w weekend przyglądałem mu się z bliska, ale jak patrze na te bidne silniki tego autka to widać przełom bo nawet 10 lat temu TT dawało lepsze osiągi niż teraz współczesne auto które nawiązuje do niego sylwetką, troszkę porażką jest że taki model nie ma nawet ani jednego ciekawego silnika...

  4. #4
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    Moim zdaniem patrząc się na pewną drugo, a nawet trzeciorzędną sprawę, która mnie tu razi to źle rozplanowana przestrzeń bagażnika, wiadomo że w takim aucie nie można oczekiwać nie wiadomo czego, ale w przypadku Naszych aut bagażnik jest zdecydowanie bardziej dostępny i funkcjonalny niż w tym przypadku ogólnie jak dla mnie szału nie robi, może to dlatego, że jakoś nie bardzo lubię całą markę jaką jest Peugeot no i do tego tak jak napisał Pawel-2005, klapa w ofercie silników ...

  5. #5
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    A tam Panowie z gówna bata nie ukręci.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    francuzy się licho starzeją... niestety. mam sentyment do Francji , na nowe CRZ mnie nie stać , a starsze auta francuskie wyglądają dobrze jeno w muzeum...

    oby losu nie podzielił.
    tt już mam , po co mi nędzna kopia?
    pozdr

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh nie ma to jak poczucie własnej wartości hihi, auto robi wrażenie bo widziałem z bliska i całkiem fajne, nie wiem ile kosztuje ale pewnie nie miało i jak bym miał tyle kasy to i tak bym go nie kupił z 2 powodów po pierwsze że jest francuzem a po drugie że to takie jeździdełko...może TT nie jest demonem szybkości ale pamietajmy ile lat temu auto się ukazało i nadal stara dobra 225 leje takie nowe "cacko" no i to chyba na tyle odnośnie tego auta

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Na pewno ekonomia spalanie idzie na korzyść tej jednostki spalinowej. W wersji 2.0 HDi wg. testów spala 5-6l/100
    Ale 160ps nie powala, lepiej z momentem obrotowym bo aż 340nm, 8.2s do 100. Zamiast tego wolałbym kupić VW scirroco.

    Lub TT Mk1 i dłubnąć ją mocno.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 27-10-2010 o 08:32

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    hmmm... rozwinę swoją myśl, coby mnie lepiej zrozumieć.
    ja bardzo lubię Francję i wolałbym jakimś fajnym francuskim coupe cabrio pomykać, ale ... nie ma takiego auta...
    może ma ktoś jakiś pomysł? dlaczego nie ma np. laguny mk2 coupe?, bo peugeot406 coupe nie ma startu do tt a cabrio było?
    peugeot206cc czy 307cc to raczej nie dla heteryków , hehe

    hdi? juz miałem w 307 i dziękuje...
    tdi w golfie 4 też teraz mam i czuje różnice w trwałości i przewidywalności.

    być może CRZ kiedys bedzie klasykiem ale raczej wątpie...
    pozdr

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh klasykiem to może być np audi TT RS i inne auta których jest mało , mają co najmniej dobre osiągi i rozwojowe jednostki i są marzeniem zasmarkanych dzieci które ledwie mówią a już oglądają gazety motoryzacyjne i rozpoznają auta( heh pamiętne czasy i przypomniało mi się to ostatnio gdy stoję na skrzyżowaniu i idzie mamusia z dzieckiem które ledwie idzie i jeszcze sepleniącym głosem o mamo patrz audi TT ) ale nie auto które ma kiepską moc jak na owe czasy a co mówiąc za x lat, a rozwojowość takich silników za pewne jest marna zresztą więc to takie auto które ma ciekawą stylistykę bo troszkę inną ale nic po za tym i za pewne przeminie z wiatrem bądź co bądź taka 10 letnia tt wzbudza jakiś tam entuzjazm bo nawet kolega który się miłuje w prosiaczkach zaczął mi opowiadać że jak wyszła to był to szał i ile osób wzdychało do tego auta, a ten francuzik to takie sobie tam auto które ma stylistykę wskazującą na dobre właściwości jezdne a nic takiego nie oferuje, jak dla mnie pozerskie auto a takich nie lubię , równie dobrze można zbudować evo 1.3 i się zachwycać czy podobne do evo czy nie ,czy ładne czy nie jak i tak dalej będzie tam zamiast silnika po prostu( sorry za określenie ) przysłowiowa kupa , a więcej niema co już debatować na ten temat bo nic mądrego nie wymyślimy ....

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Miałem okazję dobrze obczaić to auto, na jakiejś imprezie, peugeot zorganizował darmowy pokaz i co mnie w nim zdziwiło, to to ze słupki są wykonane z aluminium, nie jakaś imitacja, środek to zmodyfikowane 308 silnik 1.6T współpraca z BMW i jeszcze wersja 190HP, ale np w środku IC z HDI więc trochę taki ulepek, ogólnie mam sentyment do Francuzów za wygodę i odważny Dessing. no ale RCZ, to już kiedyś było, czyli zmutowana TT MKI, ale główna zaleta jest warty swoich pieniędzy
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. BMW Z3 Coupe 3.0iA
    Przez Świstak w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 13:24
  2. MK1 [8N] Moje Audi /Peugeot RCZ 1.6 200 km
    Przez wiewioraandrzej w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 12:30
  3. TT Q225 SERIA vs Peugeot 406 Coupe
    Przez DAWIDONLYPL w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 21:43
  4. BMW e46 coupe
    Przez ENZO w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 20:45
  5. moje TT vs. Peugeot 407 coupe
    Przez piła w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •