Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: RADIO i INNE- NOWY temat

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    RADIO i INNE- NOWY temat

    Witam, czytalem wiele postow na temat radia i mam pare pytan.
    Nie chce zakladac na wszystko oddzielnych tematow wiec bede pisac tutaj.

    1.Czytalem ze w starszych wersjach samochodu 1999-2000 radio nie obsluguja formatu MP3 no ale u mnie obsluguje (moze poprzednia wlascicielka wymienila radio? sam nie wiem, jutro jeszcze sprawdze jakie mam odkladnie, dzisiaj jest juz noc i nie bede leciec :P). Teraz wystapil problem, mianowicie nie odtwarza mi muzyki (radio dziala lecz CD nie) wczesniej plytki odtwarzalo normalnie ale teraz sie cos spieprzylo i w ogole nic nie leci(moge zmienic plyty ale nie moge przeskakiwac miedzy utworami) jedynie plytka z plikami AUDIO cos ruszala ale tez tylko pojedyncze dzwieki co jakis czas oraz mozliwosc zmian utworow. Przypomne ze wymienilem akumulator dzisiaj i moze cos sie rozkodowalo czy cos?

    2.Radio sie nie wylacza jak wylacze zaplon, za kazdym razem wysowam je i wyjmuje kostke. Jest to uciazliwe no i nie ladnie to wyglada :P

    3.Troche sie pieprzy pokretlo glosnosci chociaz tego nie jestem jeszcze do konca pewien (czytalem ze na poczatku warto podgrzac procka czy cos) warto w ogole sie tego czepiac czy nie ladowac kasy i poprostu jakos to zniesc?

    4.Brudny prawy leflektor od srodka, jak go umyc?? jedyny temat na forum znalazlem ten
    http://www.klubtt.pl/ogolne/1157-dem....html?langid=1
    lecz w sumie nic tam nie jest wyjasnione a link ktory tam znalazlem juz nie dziala. ;/ czy ktos wie moze jak sie za to zabrac zeby zrobic to jakos sprawnie?
    Jeszcze jedno, czy w razie potrzeby da sie wymienic w relfektorze tylko ta plastikowa szybke?? czy przymusowo jest wymienic caly reflektor??

    Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi gdzy zalezy mi na doprowadznie autka do stanu bardzo dobrego.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z radiem masz trochę namieszane raczej wizyta u elektryka może rozwiązać problem .
    Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to spróbuj wyjąc magazynek ze zmieniarki i włożyć ponownie niech sie CD załadują od nowa .
    Sprawdź przy okazji czy płyty nie sa zaparowane skoro auto chwilę stało

    światło trzeba rozkleić żeby naprawdę dobrze wyczyścić ( dział ''Zrób to sam '' , choć można spróbować przez otwory na żarówki ale nie sądzę że da to dobry efekt . Z kolei żeby wyjąć lampę to trzeba niestety zdjąć zderzak .

    Nie kupisz raczej samego szkła chyba że z używanych części ....






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Hmmm no wlasnie chcialem uniknac wizyty u elektryka :/ a ta zmieniarke to ja pare razy wyciagalem i plytki w roznych miejscach sprawdzalem tak wiec jak juz to wina radia tka sadze a nie zmieniarki czy plyt.

    A jesli chodzi o reflektor chyba kupie uzywany na allegro, ceny sa dosc niskie mozna juz za 150zl kupic co prawda uzywany ale mi nie zalezy zeby byl calkiem nowy zwlaszcza ze wyroznialby sie podlug drugiego :P

    PS. radzilbym nie pisac takich liter jak ś, ć ą itp chyba ze to tylko u mnie pokazuja sie takie dziwne znaczki :P

    dzieki za odp, czekam na jeszcze jakies rady zwlaszcza z tym radiem.

  4. #4
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Jesli twoje radio ma guzik wlaczajacy/glosnosci na srodku to jest to starszy model,i czasami zdarzaja sie problemy z potencjometrem ,mozesz w Anonsach poszukac jakiegos magika od rozkodowywania,naprawy radioodtwarzaczy niech to zobaczy,ale wymiana tego jest raczej nieoplacalna

  5. #5
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    O kurczak widze ze tez jestes z Lublina to moze wiesz kogo polecic?? U mnie w radiu na srodku jest pokretlo do glosnosci, ale czy nim mozna wlaczac/wylaczac radio?? bo ja musze kurcze wyjmowac za kazdym razem ta kostke co jest upierdliwe :/ a jesli chodzi i ten potencjometr to niech sobie tak zostanie narazie, samochod ma swoje lata i to normalna sprawa, jakos przezyje . Najbardziej chodzi mi o to wlaczanie i o odtwarzanie CD ;/

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wciskając ten przycisk włączasz lub wyłączasz radio...

  7. #7
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Też mam problem z pokrętłem od radia, jak chcę zrobić głośniej to się ścisza a jak ciszej to nagle potrafi ryknąć. Uważacie że naprawa jest nie opłacalna? Lepiej kupić nowe?

  8. #8
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    no ja dzisiaj sprawdzalem to pokretlo i calkiem jest spieprzone :/ moze dlatego ze troche zimniej jest dzisiaj. Ciezko mi bylo w ogole ustawic zeby nie bylo przyciszone na maxa ale znowu nie moglem tez podglosnic tylko odrazu wskakiwalo na maxa. Chyba jednak trzeba bedzie zainwestowac w nowe radio bo nie ma wyjscia przynajmniej jesli chce sie miec muzyke w samochodzie.

  9. #9
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Mam dokładnie tak samo jak Ty, jeśli ktoś to naprawiał to proszę info o koszty i czy w ogóle da się to naprawić?

  10. #10
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Macie linka do goscia co to ogarnia Radio Audi Concert Chorus naprawa g

  11. #11
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Dzięki wielkie, mamy jakąś instrukcję jak wymontować radio?

    Ok znalazłem coś takiego: http://w7.wrzuta.pl/sr/f/3no652dHOQY/radio.pdf

    Czy zwykłym śrubokrętem da rade jakoś to podważyć?
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 25-10-2010 o 19:55

  12. #12
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Cos cienkiego np,pilnik do paznokci i powinno wyjsc

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    ludzie o radiu z tego forum można by książkę napisać!!!

  14. #14
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez kurczak Zobacz posta
    Macie linka do goscia co to ogarnia Radio Audi Concert Chorus naprawa g
    To juz taniej kupic radio cale moze i uzywane ale moje tez jest juz ma zapewne tyle co samochod czyli 11lat :P

    Radio audi concert z kodem (1288045751) - Aukcje internetowe Allegro

    Mozna kupic takze Concert 2 ale to juz troche drozej i chyba nie ma w nim nic lepszego. Chyba tylko to ze mozna plyte wsadzic ale po co? to jest dobre do innych samochodow.

    No dobra na ten temat chyba wszystko jasne.

    A wlaczac i wylaczac nie moge bo mam to pokretlo zepsute?? bo jesli sie nim wlacza/wylacza to tylko to moze byc przyczyna?
    Ale czemu nie odtwarza mi plytek? Bo chyba sie nie myle z tym ze to radio odtwarza mp3?? z tego co pamietam to mi chyba dzialalo, chyba ze cos mi sie uroilo??
    Ostatnio edytowane przez wychylylybym ; 27-10-2010 o 05:50

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Węgrów, mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    9
    Zmieniarka nie odtwarza płyt z MP3.
    Co do używanego radia to ja bym nie polecał, z racji tego, że procesor w tym radiu ma tak napisany soft, że każda zmiana głośności zużywa komórkę przechowującą jej wartość. Po pewnym czasie komórka traci swoją własność pamiętania i stąd problemy z głośnością. Inżynierowie z blaupunkta tak napisali soft, że wartość głośności zapamiętywana jest w pamięci eeprom, która wytrzymuje 10 tys. zmian. Kupując używane radio, to komórka ta jest już częściowo zużyta bądź już radio miało problemy z głośnością i po podgrzaniu procesora trafiło do sprzedania.

    Ta aukcja naprawy, to moja. Kilka osób z forum było u mnie osobiście w sprawie naprawy radia a kilku załatwiło drogą wysyłkową. Był kiedyś temat o naprawie radia i kilka osób pisało o tym, że naprawiali u mnie radia, ale po awarii forum wątek ten nie został odzyskany.

    Co do radia concert 2, to nie będzie prawidłowo działać w aucie bez szyny CAN. Ponieważ to po szynie CAN dostaje informacje o tym, że włączono stacyjkę, zapalono światła, odczytuje prędkość auta (funkcja gala). Radio Concert 2 zasilane jest tylko jednym przewodem +12V.

    Co co wyciągnięcia radia to radzę używać wyjmaków - kluczy do tego przeznaczonych. Widziałem już radia, które miały pourywane elementy na płytce po wyciąganiu ich pilnikami do paznokci, nożykami do papieru a nawet suwmiarką ktoś wyciągał radio i urwał jedną nogę w procesorze.
    Klucze do radia to koszt około 10 zł, które lepiej wydać na nie, niż na późniejszą naprawę radia znacznie więcej.


    Pozdrawiam
    Piotrek
    Ostatnio edytowane przez fabi ; 27-10-2010 o 22:06

Podobne wątki

  1. Opinie na temat alu S-line
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 09:31
  2. Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG
    Przez tas23 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 20-11-2018, 10:50
  3. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  4. linki na temat Audi TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •