Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Zamiana przetwornic do xenona

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Posty
    3

    Zamiana przetwornic do xenona

    Witam. Kupilem lampe xenon bez przetwornicy bo w swojej starej lampie (rowniez xenon) uszkodzony byl tylko klosz a przetwornica dziala. Niestety za pozno sie zorientowalem i w tej nowej lampie przetwornica montowana jest gdzies przy belce podczas gdy w mojej jest przy lampie. Czy jest jakas mozliwosc zeby podlaczyc ta przetwornice do lampy? Z gory dzieki na odpowiedz.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jest możliwość wywalasz starą instalacje całą ze starterem i podłączasz nową przetwornicę lub na odwrót
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No i w dziale '' Zrób to sam '' piszesz jak chcesz sie podzielic z innymi jak to zrobić
    Temat przenoszę .....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by coś to ja mam cały reflektor po stronie kierowcy jako dawce, i właśnie tam chyba była przetwornica przy lampie

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2010
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2005
    Posty
    3
    witam, dzisiaj odebralem lampe i mam prosbe czy wie ktos czy bez otworzenia klosza lampy i bez wyprucia kabli jest mozliwosc zamontowania tej przetwornicy? Wyglada to tak... wszystko niby jest ok ale ta wtyczka do przetwornicy z tego starszego xenona jest na zewnatrz i ma 4 kabelki (zolty, brazowy, niebieski i czerwony) 2 ostatnie (N i CZ) ida do jakiegos kondensatora (chyba starter), dokladnie sie nie znam (Zdj nr 1)

    [IMG][/IMG]

    podczas gdy w drugiej lampie do tej wtyczki idzie 5 kabli (zolty, brazowy, czerwony, czarny i zielony) 3 ostatnie ( CZ, CZarny i Z) ida do tego samego startera.(zdj 2)

    [IMG][/IMG]

    Z tego wychodzi ze ktorys kabelek jest zbedny albo wchodzil w sklad z jakims innym w jeden. Wie ktos moze o co kaman? dzieki z gory.



    PS. sorki za umieszczenie tematu w nieparwidlowym dziale. POzdrawiam

  6. #6
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Odświeżę temat
    Dwa dni temu wysypała mi się prawa lampa od ksenona (ksenony fabryczne). Poszukałem na forum i podejrzewam że padła przetwornica lub starter. Niestety objawia się to tym, iż przy próbie włączenia świateł reflektor lewy zapala się normalnie, prawy natomiast mrugnie szybko kilka razy (coś jak stroboskop) i nie startuje. Oczywiście do tego dochodzi za chwilę komunikat na FIS o nie zapalonej żarówce.

    Żarówka/palnik jest sprawna, chciałbym bez kombinowania tak jak opisywał to ZUCZEK podmienić przetwornice na inne, które nie wymagają startera. Czy ktoś z kolegów forumowiczów mógł by podzielić się informacją jaki zestaw szukać? ZUCZEK pisał coś o przetwornicach z Toyoty Avensis (chodzi o roczniki 2003+ ?) Zależy mi aby nowe przetwornice pasowały w miejsce starych plug&play. Wiadomo, jeżeli wtyczki będą mieć inne końcówki nie stanowi to problemu aby je przelutować. Nie chciał bym po prostu kupić czegoś, co później będzie ciężko upchać w reflektor od naszej TT

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No trochę czasu już minęło a rynek się zmienia, poszukałem trochę na allegro i te powinny zmieśić ci się w lampy jak nie to podetniesz i upchniesz, wywalasz całe ustrojstwo i łączysz bezpośrednio z żarówką
    DENSO PRZETWORNICA XENON D4S LEXUS IS 2005-> (2406745331) - motoAllegro
    Tylko szukaj takie z końcówką pod d2s jeżeli nie chcesz przerabiać końcówki.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 11-06-2012 o 23:25
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Dzięki za podpowiedź. Załatwiam więc przetwornicę i może w najbliższy weekend zabiorę się za to. Mówisz ZUCZEK aby wywalić całość z reflektora swojego? Ten starter czytałem że jest zintegorwany z obudową i jego się nie wyjmuje. Jeżeli zostanie na miejscu ale nie będzie podłączony to chyba nic się nie stanie

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pewnie że nie, będzie jedynie zbędnym gratem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Może ktoś podpowiedzieć jakich przetwornic bez startera trzeba aktualnie szukać do TT 8N?

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez przymuł Zobacz posta
    Może ktoś podpowiedzieć jakich przetwornic bez startera trzeba aktualnie szukać do TT 8N?
    Witam,
    Napisz jaki masz problem z xenonami.
    Pozdrawiam.

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Jedna lampa gasła mi kilka minut po zapaleniu, trzeba było włączyć światła od nowa i jakiś czas działało, ale znowu gasło. Wymieniłem żarniki, ale po niedługim czasie znowu to samo. Teraz ta jedna lampa gaśnie od razu po włączeniu. Zamieniałem stronami żarniki i przetwornice, raczej wina startera.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez przymuł Zobacz posta
    Jedna lampa gasła mi kilka minut po zapaleniu, trzeba było włączyć światła od nowa i jakiś czas działało, ale znowu gasło. Wymieniłem żarniki, ale po niedługim czasie znowu to samo. Teraz ta jedna lampa gaśnie od razu po włączeniu. Zamieniałem stronami żarniki i przetwornice, raczej wina startera.
    Witam,
    Tak jak piszesz to wina startera. Miałem podobny przypadek i po zakupie przetwornicy było to samo. Kupiłem anglika ze starterem i po jego wymianie xenon świeci.
    Także szukaj startera do swojej lampy a z tego co pamiętam jest on w środku w lampie - taka kostka.
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    37
    Naczytałem się, że nie opłaca się kupować używanego startera, bo zaraz on może paść. Od biedy naprawię to w ten sposób, ale pomyślałem, że lepiej będzie kupić przetwornicę z tych japońskich marek, o których wyżej pisali.

  15. #15
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez przymuł Zobacz posta
    Naczytałem się, że nie opłaca się kupować używanego startera, bo zaraz on może paść. Od biedy naprawię to w ten sposób, ale pomyślałem, że lepiej będzie kupić przetwornicę z tych japońskich marek, o których wyżej pisali.
    W razie czego mam startery i przetwornice do obu generacji ksenonów, w sumie to mam wszystkie części do reflektorów

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 23:52
  2. Zamiana kierownicy z MK1 do MK2
    Przez raiden25 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 07:09
  3. zamiana na skrzynie DSG (8j)
    Przez borysbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:28
  4. zamiana foteli mk1 vs mk2 ?
    Przez annecy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 09:16
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •