Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
mialem, widocznosc b. dobra , ale biale nie byly - tzn. w porownaniu z zolta zarowka byly biale, ale porownujac do bialem, byly jasnozolte (ale to tylko w kwestii efektu wizualnego na kloszu, bo swiecily ladnie),
a dlugo/duzo km na nich wyjezdziles? podobno zawsze cos kosztem czegos i te +xx % padaja szybciej od klasycznych zarowek, wg wzoru "czym wiecej +%, tym szybciej do wymiany" ja sie tylko nimi bawilem szukajac najbardziej bialego swiatla, wiec o trwalosci sie nie wypowiem [COLOR=silver]
Zgadza się , żarówki które mają podniesioną wydajność szybciej padają od zwykłych. Natomiast Kumpel zrobił z Leonie 1.8T na nich już 10tyś km i jeszcze świecą, ja zrobiłem na nich jakies 3tyś km wiec nie moge się jeszcze wypowiedzieć. Co do światła - hmmm to chyba zalezy od lampy, ja co prawda mam A3-ke wiec inne lampy jak w TT-ce aczkolwiek, wizualnie jak świecą na ściane to świecą na biało u mnie. Dodatkowo z doświadczenia - im żarówka świeci bardziej zimno - w kierunku niebieskiej poświaty tym w deszczu gorsza widoczność.... niestety. Jak dla mnie Megalighty sa kompromisem , bo świecą własnie na biało i jasno, najjaśniej z tych które testowałem. Jasnościa przebijają je nightbreakery ale one palą sie szybciutko , nawet po 2-3tyg jazdy.
Co do megalajtów to M&V zmierz sobie napiecie na żarówce ile masz na zapalonym silniku.

A i jeszcze jedno - chyba wiem dlaczego u Ciebie Megalajty świeciły na żółto- u mnie to wszystkie żarówki świeciły na żółto , a jak poprowadziłem zasilanie na przekazniku bezposrednio z akumulatora to Megalajty świecą jedyna na biało