Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Słaba widoczność, jakie żarówki są najlepsze ?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850

    Słaba widoczność, jakie żarówki są najlepsze ?

    Witam,

    Czy ktoś może polecieć jakieś mega wydajne żarówki świateł mijania (H1) do naszego auta ?
    Mam dosyć mocno zabrudzone klosze i przy żarówkach blue vision widoczność spada do niebezpiecznie niskiego poziomu.
    Obecnie obie szlag trafił (Philips).

    Może ktoś robił jakieś testy i doszedł do ciekawych wniosków ? Może coś nowego pojawiło się na rynku ?

    pozdrawiam
    xylo
    Czarne jest piękne

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o zwykłe lampy, to szukaj Fhilips plus 50%, zdecydowanie lepsza widoczność, ale kosztem trwalości wlókna, dawno temu testowałem osobiście i polecam
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Upewnij się też czy masz prawidłowo ustawione światła , najlepsze żarówki nic nie dadzą jeśli świeca tam gdzie nie trzeba





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czyli na wiewiórki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Mie wiem w jakim masz powierzchnie lamp, ja ostatnio jak polerowalem lakier odrazu przelecialem lampy. Mikrorysek nie widać a potrafia skutechnie rozpraszać światło. U mnie podzialało to na plus sprobować nie zaszkodzi

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Odswiezam, jakie teraz polecacie? Troche sie przez rok pozmienialo :/ Sa jakies extreme, +80%, +100%, dowiadywal sie ktos, sprawdzil je?

    I sa to h1, tak? Te normalne? Mijania chyba

  7. #7
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    wszystkie extreme , + ++ i inne gratisowe procenty maja do siebie to z swieca mocniej, ale szybciej padaja
    moja prywatna opinia o zarowkach samochodowych jest niezmienna: Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
    idealnie biala barwa, mocny (rajdowy) strumien swiatla + co wazne nie oslepia innych kierowcow
    tak te "normalne" to h1 dlugie to h7 oczywiscie mowimy o wersji bez xenonowej

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Dzieki za rade, wyprobuje je

  9. #9
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Jeśli komuś zależałoby na żarówkach, które są dopuszczone do ruchu to zdecydowanie polecam Osram Night Breaker Plus.
    Mogę napisać tylko tyle, że producent nie oszukuje, różnica jest kolosalna! nie pracuję w sklepie ani fabryce żarówek OSRAM, ale mogę napisać, że następne będą również te żarówki!

    PS. Najlepszym przykładem jest moja żona ... po pierwszej przejażdżce myślała, że jedzie na długich

  10. #10
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    potwierdzam...tez mam osram(tyle ze xenon) i swieca daleko i przekozacko
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  11. #11
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Najlepsze żarówki H1 do codziennego użytku o białej barwie świecenia To Tungsramy Megalighty +90%. Testowałem wiele żarówek, ale tych nie przebiło nic z konkurencji , nie wspomne już o atrakcyjnej cenie. Powiem wiecej - sprawdzcie sobie wpierw napiecie na zapalonym silniku na akumulatorze a potem ile macie na żarówce (bezpośrednio na stykach na zapalonym silniku). Ja w A3ce miałem spadek napiecie rzędu 1V na lewejlampie i 1,5V na prawej. Zrobiłem sobie zasilanie z akumulatora na przekazniku i teraz to niebo a ziemia. Światła mam pod dostatkiem + Tungsramy Megalighty +90 (nie kupcie przez pomylke +50% bo tez takie sa).
    Polecam miłośnikom światełek

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja mam nightguide takze jak cos to porownamy

  13. #13
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Obserwując ten temat zastanawiam się, czy rzeczywiście zwykłe światła w TT są takie koszmarne. Ja mam seryjne zenony i tak się zastanawiam, czy nie lepiej po prostu przerobić H1 na xenon.

    Xenon seria świeci zawodowo i cały problem z bani Chyba, że konstrukcyjnie, to jest jakiś problem?

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Najlepsze żarówki H1 do codziennego użytku o białej barwie świecenia To Tungsramy Megalighty +90%. Testowałem wiele żarówek, ale tych nie przebiło nic z konkurencji
    mialem, widocznosc b. dobra , ale biale nie byly - tzn. w porownaniu z zolta zarowka byly biale, ale porownujac do bialem, byly jasnozolte (ale to tylko w kwestii efektu wizualnego na kloszu, bo swiecily ladnie),
    a dlugo/duzo km na nich wyjezdziles? podobno zawsze cos kosztem czegos i te +xx % padaja szybciej od klasycznych zarowek, wg wzoru "czym wiecej +%, tym szybciej do wymiany" ja sie tylko nimi bawilem szukajac najbardziej bialego swiatla, wiec o trwalosci sie nie wypowiem

    ---------- Post dodany o 03:22 ---------- Poprzedni post z 03:11 ----------

    Cytat Zamieszczone przez The_Saint Zobacz posta
    Obserwując ten temat zastanawiam się, czy rzeczywiście zwykłe światła w TT są takie koszmarne.
    to chyba jak z roznica w car audio,
    poki nie jezdzisz na xenonie dobra zarowka robi robote, ale jesli przesiadziesz sie z xenonu na zarowke to zwykla wydaje sie swiecic mizernie,
    z tym ze oczywiscie mowimy o roznicy w nocy poza miastem, bo w innych okolicznosciach to chyba nie ma o czym dyskutowac

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #15
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    mialem, widocznosc b. dobra , ale biale nie byly - tzn. w porownaniu z zolta zarowka byly biale, ale porownujac do bialem, byly jasnozolte (ale to tylko w kwestii efektu wizualnego na kloszu, bo swiecily ladnie),
    a dlugo/duzo km na nich wyjezdziles? podobno zawsze cos kosztem czegos i te +xx % padaja szybciej od klasycznych zarowek, wg wzoru "czym wiecej +%, tym szybciej do wymiany" ja sie tylko nimi bawilem szukajac najbardziej bialego swiatla, wiec o trwalosci sie nie wypowiem [COLOR=silver]
    Zgadza się , żarówki które mają podniesioną wydajność szybciej padają od zwykłych. Natomiast Kumpel zrobił z Leonie 1.8T na nich już 10tyś km i jeszcze świecą, ja zrobiłem na nich jakies 3tyś km wiec nie moge się jeszcze wypowiedzieć. Co do światła - hmmm to chyba zalezy od lampy, ja co prawda mam A3-ke wiec inne lampy jak w TT-ce aczkolwiek, wizualnie jak świecą na ściane to świecą na biało u mnie. Dodatkowo z doświadczenia - im żarówka świeci bardziej zimno - w kierunku niebieskiej poświaty tym w deszczu gorsza widoczność.... niestety. Jak dla mnie Megalighty sa kompromisem , bo świecą własnie na biało i jasno, najjaśniej z tych które testowałem. Jasnościa przebijają je nightbreakery ale one palą sie szybciutko , nawet po 2-3tyg jazdy.
    Co do megalajtów to M&V zmierz sobie napiecie na żarówce ile masz na zapalonym silniku.

    A i jeszcze jedno - chyba wiem dlaczego u Ciebie Megalajty świeciły na żółto- u mnie to wszystkie żarówki świeciły na żółto , a jak poprowadziłem zasilanie na przekazniku bezposrednio z akumulatora to Megalajty świecą jedyna na biało

Podobne wątki

  1. jakie żarówki ? TT 8j 2007
    Przez puszek w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2017, 19:49
  2. Jakie żarówki do ksenonów
    Przez greg4fun w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 23:12
  3. Jakie polecacie żarówki do przodu? H7
    Przez wojtek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 11:53
  4. najlepsze kawaly jakie widzialem:D
    Przez patrykus007 w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 13:49
  5. Jakie zarówki - zamiast Xenonów
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •