Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: spadek cisnienia doladowania :(

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak czy siak lepiej oddać auto do tunera i niech napisze porządny program i lepiej nie jeździć na tym druciarskim programie z allegro...

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Głogów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    siwy
    Posty
    5

    spadek doładowania po 4,5k rpm :(

    witam,

    jako gość, bo mam podobny silnik 1.8t ale w passacie (awt), 150KM chipnięte na 187KM, wszystko było ok przez chwilę, okazało się, że katalizator mieszał, więc go wymieniło się.

    Oprócz tego DV wymieniony, świece i cewki również.

    Oto logi:
    Przed wymianą katalizatora:

    Log (0 - 002,115,118 )

    -po wymianie katalizatora i skasowaniu błędów.

    Jeździł dobrze tak jak na logach przez pół dnia, potem zaczął jeździć jak w logach powyżej...smutne to

    Po prostu już nic się nie działo, dopóki nie pojeździłem trochę km aż się zrobi wszystko na PASS...no i mam...tylko czemu znowu jeździ tak samo?

    Log (0 - 002,115,118 )

    Tuner mówi, że to przez katalizator, tak było zaraz po chipie- rzeczywiście wina mogła być po stronie katalizatora, bo po zmierzeniu manomentrem w górnych obrotach był cienki jak barszcz. Po wymianie, błędu katalizatora już nie ma, ale logi...nadal te same.

    Oprócz logów wszystko wyraźnie czuć, po 4,5 jest takie odczucie jakbym podczas wciskania gazu hamulec zaczął wciskać. Poza tym, jechałem ostatnio chwilę po autostradzie i przy obrotach około 4600-4800, co odpowiadało około niecałe 220kmh auto zaczęło pulsować, przyspiesza i zwalania, jakbym się gazem bawił, który był wciśnięty do oporu. Przed chipem 'szedł' o wiele więcej, jakieś 235kmh licznikowe, a teraz po chipie jakaś porażka. Oczywiście do tych obrotów idzie bardzo ładnie, wyprzedzanie na 5 biegu to rewelacja, ale wyprzedając dłuższą kolumnę aut na 3 biegu...trzeba włączać 4 bieg, bo przestaje zaraz przyspieszać, przypomina mi to jazdę dieselem.

    Co by tu zrobić z tym fantem?

    Czy to wina jednak chipa?
    Ostatnio edytowane przez ideally ; 04-12-2011 o 09:52

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mi to wygląda na winę programu .
    Widać że doładowanie wyżej Ci mocno spada ale takie jest mniej więcej wymagane przez ECU co widać też po cyklu pracy zaworu N75 .
    Jeśli masz w aucie wskaźnik doładowania i szerokopasmowy AFR to można by w ramach eksperymentu '' wymusić '' większe doładowanie za pomocą MBC . Jeśli nie masz wskaźników to szkoda ryzykować ..
    Jakie są ogólnie modyfikacje w aucie ?? FMIC , wydech ??







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zacznijmy od tego co za tuner to robił?

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Głogów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    siwy
    Posty
    5
    Tuner z czestochowy. wszystko bylo ok, zaraz po tuningu, a potem juz zaczelo sie dziac. No i nie umieli tego zrobic, zwalajac wine na katalizator oczywiscie, albo ze mam niesprawne auto, itp, itd. Rece opadaja. Tak sie zastanawiam, czy nie pojechac do Wroclawia (mam najblizej) i zrobic od nowa u kogos kumatego, bo szkoda mi auta.

    Modyfikacji nie ma zadnych, procz chipa. Intercoolera nie wymienialem, bo auto nie 'puchnie'. Co do wydechu, o jakich modyfikacjach mowa?

    Tak sie zastanawiam, czy po prostu turbo nie wydala na tym programie, i moze warto byloby obnizyc troche mocy, kosztem przeciagniecia tego w czasie (rpm). Sam nie wiem.


    Oto logi przed chipem:

    http://vaglog.rtnet.pl/idealny.login_22231.html

    http://vaglog.rtnet.pl/idealny.login_47185.html
    Ostatnio edytowane przez ideally ; 05-12-2011 o 13:45

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale wysterowanie turbo wymaga takiego doładowania więc to nie wina turbiny, kolega w leonie też miał program no name i też się takie jaja działy:P no polecam kogos kumatego bo z takimi wirusami moga być takie cyrki nawet jak autu nic nie dolega:P

  7. #22
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Wydech robi się zazwyczaj od nowa o większej średnicy niż oryginalny - od turbo, a nie wymienia się stany na nowy katalizator niektórzy wywalają całkiem katalizator, aby poprawić osiągi, bo kupno sportowego jest dość drogie. W sumie w ogóle katalizatory nie należą do najtańszych części. Tak z ciekawości, robiłeś to u niego i ile dałeś za katalizator?

    Jakby turbina niedomagała, to dane by wyglądały inaczej - ciśnienie wymagane byłoby wysokie, a aktualne by spadało. Tutaj jak widać tuner ustawił po 4,5k niskie wymagane. No i tak jak ustawił, to jeździ Wygląda to tak jakbyś powoli puszczał pedał gazu i nie trzymał do końca

    Może rosła temperatura na ic i specjalnie tak obniżyli wymagane, bo później ic się przegrzewał?

    To w ogóle robił tuner czy jakiś elektryk? Może wgrał jakiegoś gotowca?
    Jak masz możliwość, to podskocz do jakiejś lepszej, polecanej firmy niech to zobaczą

  8. #23

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Głogów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    siwy
    Posty
    5
    Dokladnie chce to zrobic, pojechac do kogos kumatego. Bo to bylo tak, ze polecali jakiegos tam goscia, ktory zrobil wiele aut i z czego 99% jesli nie 100% to diesele. Przyjechalem z benzyna i juz nie jezdzi jak trzeba. Gotowiec raczej nie byl, sciagnal mi najpierw moj program, i tak z poltora godziny czekalem na to, az wgra mi nowy, nie wiem czy to normalnie, ze tyle zajęło. A katalizator mam po dobrej znajomosci Normalnie 3800 gdy oddam stary (bez starego 4500), a dalem 900zl (nie jest to zamiennik), wiec jestem "zadowolony' jesli w ogole 900zl to malo

    Tak jak piszesz, podczas przyspieszania powyzej tych 4,5k rpm jakbym puszczal gaz, albo hamulec bardziej wciskal. Wkurzajace to, jakbym dieselm jezdzil, takie male obroty.. Nie wiem jak mozna dieselem jezdzic, ten dzwiek...

    Jak tak patrze na te wasze silniki 1.8t i ile w nich kucyków, hmm, chcialbym taki swap zrobic :P..ciagle malo i malo..

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm a masz możliwość oddać ten kat? 9 stówek to byś miał połowe wydechu zrobionego:P

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Głogów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    siwy
    Posty
    5
    Wymieniona przeplywka na inna. "Tuner" kazal mi zlogowac kanaly 31,115,118, wiec zlogowalem, poki co wyszlo takie cos: http://vaglog.rtnet.pl/idealny.login_65247.html

    Widac, ze cos wariuje teraz, strasznie pulsuje ta moc, czy to nie N75, czy mi sie tylko wydaje, tunebr stawia na padniety dv, ktory wymienilem na nowy z aso w zeszlym roku, sam juz nie wiem. Poki co zczytal z ecu i bedzie kombinowac, ciekawe co tym razem.
    Ostatnio edytowane przez ideally ; 08-12-2011 o 23:36

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia doladowania
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:06
  2. Cisnienie doladowania zadane - o czego zalezy??
    Przez matikte w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 06:22
  3. Cisinienie Doladowania Jake powinno byc ?
    Przez max_auto w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:32
  4. elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75
    Przez solina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •