Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: spadek cisnienia doladowania :(

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57

    spadek cisnienia doladowania :(

    Załozylem boosta , ale to tyle radości... , zauwazylem niepokojącą rzecz : mam wirusa do 4 - 5 tyś dmucha ok 1.4 bara a potem spada i przy 6 6,6 tys obr zegar pokazuje 0.5 - 0.6 bara. jak myslicie czy to koniec turbawki ?. Mam podziurawiona puche od filtra - czy rozgrzane powietrze ma wpływ na ciśnienie doładowania ?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Raczej turbo się nie kończy jeśli dmucha Ci 1.4 bara a '' rozgrzane '' powietrze nie ma wpływy na ciśnienie doładowania .

    Albo masz tak napisany program albo coś nie domaga .
    Zrób logi z bloku 115 to sprawa się wyjaśni .

    Jaką masz TT , 225 czy 180 ??





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no miejmy nadzieję że nie jest to program z allegro...a dzieje się to sporadycznie czy regularnie zawsze spada? ale tak czy siak logi...

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    225 quatro , nie wiem czy sporadycznie bo dopiero teraz załozylem boosta, wczesniej mialem program ( dla testu )z allegro nawet to jeździło (chyba hahah) ale musialem zmienić kompa i tez kupiłem na allegro ale widocznie ktoś cos juz kombinowal ehh . Czulem że z górą jest cos nie tak bo do 5000 obr ciagnie jak głupi a potem to takie ledwo ledwo. Zrobie dzisiaj logi i wrzuce. Pozdrawiam.

    Pytanie: Czy ma ktos może na sprzedaż pierścienie do mocowania wskaźników w nawiewach ?, Dorobilem sobie ręcznie ale niedokładności na poziomie 0.1 mm wkurzaja moje oko hahahahah .

    Ps. a może bym wsadził MBC zamiast N75, wtedy komp nic nie ma do sterowania ciśnieniem tylko sobie bedzie dbal o sklad miesznki - dobrze mówie ?, ach i zapomnialem dodac wywaliłem uklad PCV ale to nie ma znaczenia z tego co wiem ...
    Ostatnio edytowane przez dyzio217 ; 08-10-2010 o 09:41

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to podejrzewam że to może być jakiś dupny program i ucina doładowanie...ale zrób logi....sprawdź czy autu nic nie dolega i jedź na strojenie...

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    łojoj, już ktoś tutaj miał program z allegro i jak dobrze pamiętam nie były zbyt dobre te logi.
    Nawet 2 razy kupowałeś, no ładnie

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Chłopy nie szkoda Wam fur i kasy wydanej na takie bzdety jak MBC i programy madafaka by allegro??
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Mieliście racje... , czy ktos orientuje sie po co wprowadza sie taki zabieg ? czy to tuner niedouczony bo nie kumam, po cholere obniża wymagane wartości przy wysokich obrotach - az mi sie nóz w kieszeni otwiera ... log poniżej
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0690834a8.html

    Darson nie kupowalem dwa razy chipa , kupiłem tylko raz . Potem komputer powiedział adios , wiec kupilem kompa na allegro i sie okazalo że bylo już w nim grzebane , ale ja mam pecha... .

    Wowo to juz takie zboczenie niektórzy maja umysł naukowca... doswiadczac probować zepsuc tylko po to zeby o tym napisac i zeby kto inny mogł sie cieszyć sprawdzonym gotowcem... , oczywiści chodzi mi o MBC a nie o chip z allegro , ach no i fraaaajda bezcenna
    Ostatnio edytowane przez dyzio217 ; 09-10-2010 o 00:29

  9. #9
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Gdyby nie spadek doładowania wraz z obrotami, nie otworzyłby Cii się nóż w kieszeni tylko "silnik"... Poza tym wydajnośc tej sprężarki przy tych obrotach drastycznie spada... Prawda jest tak, ze tu wartośc doładnowania jest zbyt niska, ale jeśli to program "uniwersalny" to wszystko wyjaśnia. Setup ostrożny i zachowawczy przy czerwonym polu.
    Frajda bedzie jeszcze większa jak popłyną tłoki...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #10

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Gdyby nie spadek doładowania wraz z obrotami, nie otworzyłby Cii się nóż w kieszeni tylko "silnik"...
    Wowo czy móglbym Cię prośić o rozwinięcie. Nie rozumiem dlaczego miałby sie silnik rozlecieć ?. nie jeste to zaczepialskei pytanie poprostu z ciekawości pytam bo z tuningiem w sumie dopiero zaczynam zabawe i fajowo było bt wiedzieć

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Podnosząc doładowanie, dostarczasz więcej tlenu. Seryjny ECU czasem sobie z tym poradzi, czasem nie. Więc albo doleje paliwa i skoryguje zapłon, albo i nie - tego nie wiesz... To rodzaj modyfikacji, która może pomóc, ale w niedoświadczonych rękach szybciej zaszkodzi :/ Kiedyś była moda na lipne boxy w których nie wiadomo co było, a teraz MBC. Bez podglądu na parametry pracy silnika, a bazujaca na wrażeniach dupohamowni, która w takich przypadkach jest zawyczaj omylna...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Coś się tak uczepił tego MBC, ustaliliśmy że można, ale z podglądem boosta, egt lub afr, no i w silnikach modyfikowanych, u mnie na razie daje rade i nie zawodzi jak fabryczny N.
    Dyzio217 piszesz że doświadczasz, potem masz chęć zabić kogoś, pewnie sprzedawcę, myślę że sprawa z chipami noname jest tak ewidentna że nie ma co tu doświadczać, bo żadnych nowości tu nie odkryjesz, a zniszczenie silnika komputera nie zrekompensuje ci zaoszczędzonych paru groszy, no chyba że jesteś destruktorem i lubisz niszczyć, wątpię już widzę twoją minę nad pękniętym tłokiem i rozwalonym turbo
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie to że uczepił, tylko dla mnie to drut :/
    Chyba że od poczatku stroimy auto na MBC, lub wystroimy je w przyszłości... lub jak na pisałem wyżej, mamy pełny wgląd parametry pracy silnika.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Nie no chlopaki spokojnie , afr i egt w drodze , narazie nie daje w palnik więc tłoki raczej nie splyna. Bedzie tragedia to przelutuje sobie ze starego kompa oryginalny czip , a potem wystroje auto jak juz zakupie wszystkie zabawki . Wkurza mnie narazie ten gorny zakres wiec chcialm to skorygowac MBC - Artur pisał że N75 nie da rady zrobic tego co MBC jeżeli chodzi o charakterystyke doladowania, a po drugie wszyscy wiemy że jest awaryjny. Paweł dośwaidczm ale nie na chipach, owszem kiedyś w przyplywie impulsu zakupiłem takowy potem artur mi odradził zmienilem na serie i padl komp po jakims czasie, nie wiem czy to przez ingerencje czy przez jakąś wadę . Wowo to wiedzialem że komp dobiera sobie dawke na podstawie informacji z przeplywki, ale mi chodzilo o to dlaczego gość sciągnol doladowanie z gornego zakresu skoro mogł pozostawić 1 bar tyle ile
    daje k04-23 przy maksymalnych obrotach i bylo by ok - ty powiedziales że rozpadl by mi sie silnik wiec chcialem żebys to rozwinoł a nie że jak zwieksze doladowanie przez MBC to komp musi korygować dawke

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    MBC to nie jest ''drut'' tylko część pozwalaąca na samodzielne kontrolowanie doładowanie przez świadomego tego co robi właściciela maszyny po tuningu . Większość '' wysoko konnych '' aut po tuningu nie używa seryjnego sterowania doładowaniem i daje możliwość pewnego wpływu usera na jego wartość , czy to przez MBC czy EBC .

    Zdecydowanie do kategorii '' druta'' można zaliczyć chipy Z Allegro , nie będę już pisał dla czego bo jest o tym na forum w kilku tematach

    Nie ma nic gorszego dla silnika jak wysokie doładowanie na wysokich obrotach na granicy wydajności turbiny kiedy powietrze ma bardzo wysoką temperaturę i do tego odrobinę mniej paliwa jak potrzeba .
    Po to obniża doładowanie żeby zapobiec spalaniu detonacyjnemu , wysokiemu EGT i w rezultacie wielkiemu " bum " .
    Fakt że u Ciebie obcina za bardzo ale nawet nie wiadomo pod jakie wtryski jest ten program bo 1,8T z TT 225 jest inny niż większość 1,8T z czego często nie zdają sobie sprawy handlujący chipami ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia doladowania
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:06
  2. Cisnienie doladowania zadane - o czego zalezy??
    Przez matikte w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 06:22
  3. Cisinienie Doladowania Jake powinno byc ?
    Przez max_auto w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:32
  4. elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75
    Przez solina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •