Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Nowy nabytek, kilka mankamentów, ale dopieścimy TTeczkę :)

  1. #1
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104

    Nowy nabytek, kilka mankamentów, ale dopieścimy TTeczkę :)

    Moje poszukiwania zakończyły się sukcesem, chociaż już wątpiłem w zakup TT na terenie Polski... Auto ma by dla szwagierki, nie ukrywam, że to też było niegdyś moje marzenie, które teraz się spełniło No ale do rzeczy... Oglądałem szrota pod Poznaniem, jakieś składaki w Lublińcu i Kłobucku, rozbitka z Niemiec pod Strzelcami Opolskimi i ten wydawał się najlepszy, ale ostrzegliście przed kosztami naprawy no i postanowiłem zobaczyć autko wystawione w Krakowie do sprzedania, pojechałem ale sprzęgło do roboty, wszystkie szyby inne, kilka mankamentów, no ale nie było aż tak źle jak z poprzednikami, jednak z racji iż w Tarnowie jeszcze była ciekawa z Włoch to też podskoczyłem A4ką, no i... kupiłem Mankamenty oczywiście są, ale najważniejsze, że od nowości była w całości Nie działa FIS, ułamany joystick od lusterek, zacięta linka w drzwiach kierowcy, w przednim zawieszeniu z lewej stronie stuka sworzeń chyba, tłumik dziwnie wisi, jeden kluczyk niezakodowany do zdalnego sterowania, ale... co z tego, uznałem to za detale do wyprostowania. Z licznikiem ma pomóc Jerry, a resztę ogarnę sam. Wrzucę kilka fotek jak już się przestanę jarać i pójdą papiery na cło Normalnie zakochałem się w tym aucie na trasie Tarnów-Opole

    Załącznik 8838

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam.
    No to gratulacje. Życzę frajdy z jazdy i bez awaryjności.
    W każdym używanym aucie jest coś do zrobienia, bo są mankamenty, do których sprzedawca się przyzwyczaił, a Nam zależy, aby wszystko było sprawne.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Słuszny kolor

  4. #4
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Jak nie był mocno zbity, silnik w dobrym stanie to będzie jeździć i jeździć i cieszyć i cieszyć

  5. #5
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    przytarć miał kilka, ale widziałem fotki z Włoch, lakier oryginalny na karoserii, mocowania wszystkich błotników też, także myślę, że posłuży

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    TT z Włoch to spore ryzyko widziałem kilka strasznie styranych modeli, bez serwisu, przegrzane silniki to codzienność, tak więc mimo to życzę powodzenia w użytkowaniu, oby cieszyła jak najdłużej
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Tak jak pisze ZUCZEK, włosi nie dbają o auta. Nie czekaj z pierwszymi wymianami płynów i olejów.
    Zycze bezawaryjności i radości z użytkowania.
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #8
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Tak, tak, wiem, klimat i podejście włochów autkom nie służy zbyt dobrze. Płyny wymienię już za chwilkę, najpierw cło, i inne papierki, przegląd. Silnik mam taki w garażu w razie czego z rozbitej A3, ale mam nadzieję, że się nie przyda i wyląduje w końcu w Kadecie Najważniejsze, że już jest. Ponoć po wymianie dwumasy, co może być prawdą, gdyż sprzęgiełko chodzi perfekcyjnie.

  9. #9
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    mój też z Italii, remonty były ale cieszy i cieszyć długo będzie powodzenia w ogarnianiu!

  10. #10
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    No i po powrocie z urlopu wziąłem się za usprawnianie TTki, na pierwszy ogień poszła wymiana prowadnic szyby kierowcy, zerwała się bowiem linka z tego co zobaczyłem po rozebraniu i ktoś na szybko zablokował szybkę wkręcikami.
    Po rozebraniu boczka:
    IMG_20150810_183024_1.jpg
    IMG_20150810_183046_1.jpg
    i teraz najciekawsze, scinka nitów (jeden był przy prowadnicy, więc, gdyby ktoś się zabierał to niech opuści szybkę do połowy), potem delikatne uwolnienie szyby i przenitowanie prowadnic z silniczkiem do starego stelarza:
    biorca
    IMG_20150810_184939_1.jpg
    dawca
    IMG_20150810_184944_1.jpg

    no i wreszcie w szybie działa domykanie, pozostało jutro wypoziomować szybkę i sprawa załatwiona, czas zabay jakieś 2 godziny, z tym, że jeszcze dograć szybkę i skręcić boczek.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    szybka już działa elegancko, pozostał silniczek i stelarz, gdyby ktoś potrzebował. Dzisiaj też uruchomiłem zepsuty regulator lusterek, oraz postanowiłem sprawdzić dlaczego nie działa regulacja foteli góra/dół. Winny okazał się amortyzatorek, a z racji, że autem ma jeździć osoba niska postanowiłem wykorzystać aluminiowe ramię dolne ze stelarza podnośnika szyb i zablokować fotel kierowcy w maksymalnym górnym położeniu. Teraz czas szukać tego siłownika, gdyby ktoś chciał się pozbyć to chętnie odkupię. Jest to BLOC-O-LIFT 8842HH 0340N 011/91 G16 319309. Zamieściłbym fotki z operacji ale przekroczyłem już limit

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Najlepiej fotki dodawac z zewnetrznego serwisu, ja uzywam tinypic.com

  12. #12
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    to też będę dodawał z zewnętrznego
    Natomiast dzisiaj wymieniłem olej i za Waszą radą płyn chłodzący. No i nadal nie przestaje mnie ten egzemplarz zaskakiwać, pierwszy przegląd, aut w górę i o dziwo wszystkie plastiki wkręciki na miejscu, sucho i czysto, 0 rdzy, no nie mogłem się nadziwić, że auto z 99 roku może się tak prezentować. Natomiast diagnosta zwrócił mi tylko uwagę na brak spryskiwaczy w zderzaku pod lampy i faktycznie ma rację, powinny być, natomiast z tego co wyczytałem na forum to ksenony w TT są w standardzie, czy możliwe jest by zderzaki z początku produkcji nie miały spryskiwaczy? Ponoć można za to stracić dowód rejestracyjny... Wracając do wymiany płynów, to jeżeli chodzi o chodzący bajeczka, korek w lewo, do siebie i leci, najlepiej mieć jeszcze rureczkę, ale po odciągnięci plastiku staje się zbyteczna, natomiast odkręcenie filtra oleju, to już zabawa, bowiem, ktoś bardzo mocno przykręcił poprzedni, a dojście od dołu kluczem do filtra zablokowane przez bodajże przewód od klimy, starym sposobem jednak udał się go wykręcić i zalać całość 5w40. 4,5 literka i "połówka" na dolewkę. Kuzynka dzisiaj zabrała mi już TTkę po 3dniowych przeprawach z drobiazgami i jakoś się łza w oku zakręciła, powiedziałem, że jak jej się znudzi to chętnie przygarnę do swojej stajni to co z niej pozostanie po jej użytkowaniu. Do zrobienia została wymiana wymodzonej blokady regulacji wysokości fotela kierowcy i dokręcenie tłumika tylnego do rury od środkowego, bez kanału ciężko by dzisiaj było i jakoś przez tę pogodę już mi się nie chciało, a dziwecze stało nade mną z zegarkiem w ręku i nie potrafiło się nadziwić co mnie tak podniecają te śrubki i istniejąca osłona silnika... Pozostawiłem bez komentarza. Wiem jedno, TT to naprawdzę fajne wozidło i nie chce się z niego wysiadać, gdy ulubiona muza napiera wspierana systemem Bose.

  13. #13
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez szczygiel Zobacz posta
    Natomiast diagnosta zwrócił mi tylko uwagę na brak spryskiwaczy w zderzaku pod lampy i faktycznie ma rację, powinny być, natomiast z tego co wyczytałem na forum to ksenony w TT są w standardzie, czy możliwe jest by zderzaki z początku produkcji nie miały spryskiwaczy?
    Xenony nie były standardem w TT
    A dowód faktycznie można stracić.

  14. #14
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    aha, to jakieś złe informacje posiadam, czyli ktoś sobie zwyczajnie założył. Szukamy zatem lamp odpowiednich do modelu. Dzięki za info.

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a nie lepiej założyć spryski?
    tylko wtedy pasuje też zderzak wymienić ;/

Podobne wątki

  1. TTeraz Mk2 8j nowy nabytek :)
    Przez TTeraz w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 16:53
  2. Audi TT S 2.0 TFSI cabrio nowy nabytek :)
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 22:16
  3. ICE nowy nabytek
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 14:05
  4. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10
  5. nowy nabytek pytanie
    Przez piotr122 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •