Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z checkiem i z lewą szybą?

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    32

    Problem z checkiem i z lewą szybą?

    Witam
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Mam problem a mianowicie w lipcu zapalił mi się check i po podłączeniu do kompa wyskoczyła usterka: nr usterki 16795 System wdmuchiwania powietrza wtórnego - wynik: za mała ilość wdmuchiwanego powietrza. Funkcja: w systemie powietrza dodatkowego pompa powietrza tłoczy dodatkowe powietrze w obszar zaworu wylotowego. Umożliwia to dopalanie niespalonych węglowodorów zawartych w spalinach. System ten jest aktywny tylko przy zimnym silniku. Proces dopalania powoduje mniejszą emisję szkodliwych składników spalin oraz szybsze rozgrzanie katalizatora. No i wykasowałem ten błąd i wyjechałem na urlop ale będąc na urlopie za granicą wyskoczył mi znów check i pojechałem do serwisu audi i tam po podłączeniu wyszedł błąd: system powietrza wtórnego z nieprawidłowymi sporadycznymi zakłóceniami. Kolejny błąd - potencjometr - dostosowanie wlotu powietrza do silnika - przerwa lub zwarcie z plusem - usterka sporadyczna. I to było na urlopie a potem samo zgasło i nagle w poniedziałek wyskoczył mi znowu check. Pojechałem na komputer i znowu błąd: System wdmuchiwania powietrza dodatkowego - za mała ilość wdmuchiwanego powietrza?????
    A kolejny błąd; filtr z węglem aktywnym - mała nieszczelność filtra z węglem aktywnym. Diagnosta wykasował błędy ale po kolejnych dwóch dniach znów wyskoczył check - rano na zimnym silniku gdy ledwo co ujechałem 200 metrów. Nie sprawdzałem co tym razem tylko czekam cierpliwie na wizytę u mechanika. Do tego dziś zauważyłem, że nie działają spryskiwacze ksenonów, a działały i płynu jest full. No i jakby tego było mało to przestał działać podnośnik lewej szyby. Gdy otwieram i zamykam auto to szyba cały czas jest zamknięta - nie robi uchyłu. Jakby siłownik bo gdy pstrykam przyciskiem podnoszenia to ani drgnie ale słychać ciche tyknięcie. Szyba od strony pasażera robi uchył przy otwieraniu drzwi i opuszcza się bez problemu. Czy ktoś mi może podać swoje sugestie w odpowiedzi na ten mój elaborat? Pojadę do mechanika i nie wiem czy sobie poradzi... A może znacie jakiegoś speca od TT-ek we Wrocławiu poza ASO i RS Serwis? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w razie jak byś miał niesprawną pompę Sai to mam na sprzedanie , combi valve też na 100% sprawne ...przewody także posiadam

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przy błędzie 16795 zalecane jest sprawdzenie pompy SAI , węży od pompy SAI , zaworu N112 , oraz przekaźnika pompy SAI .

    Resztę problemów najlepiej rozwiązać oglądając auto , mam nadzieje że Twój mechanik sobie poradzi






    Pozdrawiam




    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    gniewkowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    199
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    problem z szybą to możesz rozłączyć akumulator(przy zamknietych dzwiach). U mnie to pomogło.

Podobne wątki

  1. 8N8959801B silniczek lewa szyba
    Przez ason w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 19:27
  2. Problem z szyba pasazera
    Przez SERAFIN2007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 19:34
  3. Problem z szybą
    Przez Maniekk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 00:25
  4. problem z szybą
    Przez MrTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 11:19
  5. Problem z szybą...
    Przez serwiTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •