Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: bartzaw, TT 225Quattro 2000r. FORGE + Kreator Mocy

  1. #16
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    "na trzeźwo" czyżby jeszcze Ibiza dawała się we znaki
    Szukaj nowej nie Chińskiej turbiny i dopiero będzie jazda w porównaniu z obecnym setupem
    Co do trzeźwości to zdecydowanie tak jak piszesz, pierwszy był kac, potem powrót do obowiązków, a niedawno podliczyłem ile kosztował wyjazd i.... nowej turbinie mówimy PAPA. Obecny setup jak na razie jest wystarczający, zrobiłem trasę w-wa, bydgoszcz, poznań, łódź i do wawy i nie odczułem braków. Teraz muszę trochę podszykować inne autko także zostaje jak jest ale rozglądam się za nową ewentualnie jakąś pewną firmą od regeneracji. Wstępna diagnoza to pęknięcia przy zaworze sterowanym przez WG (podobno częsta przypadłość??)

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niestety kolego popełniłeś ten sam bład co ja kiedyś...pojechałem do kreatora mocy...wiesz jeśli się nie znasz to miły Pan Ci powie że turbo nie domaga i dlatego tak marnie, a prawda jest taka że wgrali program taki im wyszedł i układają sobie bajeczki żeby wszystko zgrało się w całość...mi też stwierdził ze turbo nie domaga ale jak chciałem żeby pokazał logi to tego nie uczyniłł a według mogich logów wynikało że turbo domaga i przeładowuje na wysokich bo program jest jakoś dziwnie napisany, to pan stwierdził że ja nie umiem logów robić bo ja robilem na 3 a on na 5...tylko że on na 5 biegu na inercji więc czas wkrecania auta na obroty był podobny jak u mnie na 3 biegu w warunkach drogowych...generalnie ich wiedza opiera się na wgrywaniu gotowców i patrzenia który będzie jako tako pasował do auta...na szczęście moja przygoda z nimi się zakończyła ,uczciwie bo zostały mi zwrócone wszystkie poniesione koszty a jestem bogatszy w wiedzę że nie dam sobie wmówić to co mi tuner powie ...a odnośnie Twoich logów...bardzo chętnie je ujrzę bo czuję że bedą przypominać moje...wrzuć z kanału 020 115 002 235 , a na jakiej podstawie stwiedzili że turbo niedomaga? chociaż sprawdził auto czy jest szczelne itp...bo ja zanim u nich zrobiłem program to mechanicy mi nawmawiali jaki to ten silnik jest awaryjny że i tak padnie że turbo popęka i kolektor i że i tak będę jechał na remont , pewnie by tak były gdybym latał na ich programie (który zresztą dostali mailem) ...nie mogę ich polecić , jedyny plus to że są uczciwi i że jeśli sie postawisz to odda Ci kase...także rób logi i nie ufaj osobie która być może nie wiele wiecej wie niż TY...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-09-2010 o 15:21

  3. #18
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Mod beznadzejny !!! Takie kreski, to na CD na aleegro kupisz, z kilka zeta
    Niech to poprawia lub wracaj do serii.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #19
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    niestety kolego popełniłeś ten sam bład co ja kiedyś...pojechałem do kreatora mocy...wiesz jeśli się nie znasz to miły Pan Ci powie że turbo nie domaga i dlatego tak marnie, a prawda jest taka że wgrali program taki im wyszedł i układają sobie bajeczki żeby wszystko zgrało się w całość...mi też stwierdził ze turbo nie domaga ale jak chciałem żeby pokazał logi to tego nie uczyniłł a według mogich logów wynikało że turbo domaga i przeładowuje na wysokich bo program jest jakoś dziwnie napisany, to pan stwierdził że ja nie umiem logów robić bo ja robilem na 3 a on na 5...tylko że on na 5 biegu na inercji więc czas wkrecania auta na obroty był podobny jak u mnie na 3 biegu w warunkach drogowych...generalnie ich wiedza opiera się na wgrywaniu gotowców i patrzenia który będzie jako tako pasował do auta...na szczęście moja przygoda z nimi się zakończyła ,uczciwie bo zostały mi zwrócone wszystkie poniesione koszty a jestem bogatszy w wiedzę że nie dam sobie wmówić to co mi tuner powie ...a odnośnie Twoich logów...bardzo chętnie je ujrzę bo czuję że bedą przypominać moje...wrzuć z kanału 020 115 002 235 , a na jakiej podstawie stwiedzili że turbo niedomaga? chociaż sprawdził auto czy jest szczelne itp...bo ja zanim u nich zrobiłem program to mechanicy mi nawmawiali jaki to ten silnik jest awaryjny że i tak padnie że turbo popęka i kolektor i że i tak będę jechał na remont , pewnie by tak były gdybym latał na ich programie (który zresztą dostali mailem) ...nie mogę ich polecić , jedyny plus to że są uczciwi i że jeśli sie postawisz to odda Ci kase...także rób logi i nie ufaj osobie która być może nie wiele wiecej wie niż TY...
    Logi zdecydowanie zrobię muszę znaleźć chwilę i pustą radzymińską.
    Co do szczelności to faktem było że przez wymianę zaworu BOV moc wróciła do normy więć na drugim wykresie przed modami widzę że wróciłem do serii.
    w kwestii sprawdzenia turbo to zadzwonili do mnie po naprawie i pytają czy robimy moda bo sprawdzili doładowanie i nawet jaką dali max to już nie wydaje - nie w ząb nie wiem jak to zrobili. Zgadzam się że dużo gotowców robią i przy mnie tak ogarniali 3 fury, ale moje robili pod moją nieobecność i nie wiem jak to było.

    Na plus dla nich przyznaję że powrót do seryjnych parametrów załatwili szybko i relatywnie tanio( mój mechanik się poddał ale nie jest na tyle mocny w tych silnikach), co do virusa... zrobie logi i zobaczymy.

    Człowiek uczy się całe życie ale najlepiej na własnych błędach...

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc czekamy na logi, bo uwierz mi że oni nic nie sprawdzają, wgrają gotowca i jeśli na hamowni kreski w miarę sa ok to wypuszczają auto na drodze..u mnie kreski były jak fale dunaju i próbowano mi wmówić jaki to ich ładny przebieg jest, ponadto podczas robienia logów auto mi staneło wchodząc w trym serwisowy(ledwie co zjechałem z trasy nr 10 bo nie wiedziałem co jest grane a auto sie wkrecało maks 1000 obr) a po zrobieniu logów okazało się ze egt by przekraczało 1000 i takie inne duperele które przy dłuższym użytkowaniu mogły by doprowadzić do poważnej awarii, jednym słowem szkoda gadać i jeśli masz zamiar zmieniać turbo to jedź niech Ci kase oddadzą bo przy dużym turbo oni zginą totalnie bo nie mają pojęcia o strojeniu aut ,jedynie wgrywanie kiepskich gotowców( u mnie 12 hamowanie dopiero dało jakikolwiek efekt ) a wiadomo ze jak u kogoś stroisz k04 a potem wieksze turbo to płacisz potem mniej a tutaj bedziesz musiał zmienić tunera czyli wydać od nowa dużą kasę..a w dodatku jeśli powiesz szefowi że na forum Cie straszą to powie olej ich oni pisza bo piszą..mi kazał kłamać i pisać na forum ze mam 20 stopni w dolocie i egt 800 zeby nie marudzili ale to chyba nie o to chodzi żeby na forum wypisywać co ja tam nie mam tylko żeby być zadowolonym z efektu prac a ja nie byłem wiec to napisałem za co dostała mi się reprymenda i niemiłe oceny od kierownika jaki to ja dwulicowy jestem a pisałem po prostu prawdę...co jak co ale ja się bardzo zawiodłem na tej firmie i nie bedę tego ukrywał ale nie żałuję że do nich pojechałem bo nic na tym nie straciłem a zyskałem jedyne cenne doświadczenie..
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-09-2010 o 20:32

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kiedys byłem u nich i kwestię szczelności układu turbo zrobili dobrze i auto odzyskało kilka kucyków, zaplaciłem też jakieś grosze, no ale program na pewno mi zgrali, bo szef wiedział że Poniedziałek stroił i bardzo cieszyl się z tego powodu, więc zysk był po obu stronach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No zobaczymy , może coś się nauczyli nowego po przygodzie z Pawłem-2005 Tak czy inaczej trzymam kciuki żeby wszystko było OK







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    Uzupełniam trochę dokumentację auta i wklejam poniżej zdjęcia auta w momencie zakupu z Francji.

    By bart_zaw at 2010-11-03

    By bart_zaw at 2010-11-03

    By bart_zaw at 2010-11-03

    By bart_zaw at 2010-11-03

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Fajnie że zamieszczasz fotki. Może nie dla wszystkich kupujących będą coś znaczyć ale dla mnie zawsze. Zrób logi i będzie pełen komplet. Jak będą ok to roześle wieści ze jest fajna tt do kupienia .

  10. #25
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Fajnie że zamieszczasz fotki. Może nie dla wszystkich kupujących będą coś znaczyć ale dla mnie zawsze. Zrób logi i będzie pełen komplet. Jak będą ok to roześle wieści ze jest fajna tt do kupienia .
    Nie lubię tracić czasu na podchody w stylu "malowany zderzak i błotnik" i tego samego chce oszczędzić ewentualnemu kupującemu. Wiem jak to jest jechać 600km obejrzeć igiełkę bezwypadkową, a na miejscu zderzenie z rzeczywistością...

Podobne wątki

  1. TT 2000R quattro 180 HP
    Przez wolomo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 16:52
  2. Jujo - TT 2000r 180 PS
    Przez Jujo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 00:15
  3. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •