Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Webasto :)

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57

    Webasto :)

    hej
    zakupiłem na allegro webasto w sumie za 300 - niby okazja... się okaze . Czy ktos przerabiał temat ?. Zabardzo miejsca nie ma moze ktos ma jakies konstruktywne propozycje gdzie to mozna zamontować ? bo garazu niet a skrobanie szyb juz mi sie znudziło

  2. #2

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Sam sie zastanawialem nad tym wynalazkiem. Jak zamontujesz to chetnie bym sie skonsultowal/spotkal. kolega ma ogrzewanie postojowe w Avensis'ie i jest to super rozwizanie. Podaj linka do aukcji.
    PZDR!

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Jutro albo pojutrze montuje , jak skoncze i będzie git to dam znać, zakup okazal sie ok choć nieuczciwa natura sprzedającego wyszla na jaw , skubaniec probował odmlodzic - zmienił naklejke, doszedlem po dacie na plastikach ale po rozebraniu okazało sie w super stanie (palnik jest najwazniejszy ) to tylko zadzwonilem i powiedzialem mu co o nim myśle , Troche się biedak jąkał i stwierdzil że go obrażam... no mial racje hahahah

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    miałem kiedyś webasto oryginalnie zamontowane w jednym samochodzie - dieslu.
    z jednej strony fajna sprawa, z drugiej trochę upierdliwa, kwestia gustu.
    jeden gość - sąsiad z parkingu - chciał mi raz w zimie gasić auto, bo myślał, że sie pali.
    w sumie - jeśli chodzi o lelektroniczną wersję - z takim małym wyświetlaczem - szkoda, że nie moge dac zdjecia nastawiasz sobie czas kiedy ma zacząć się grzanie. rozgrzewa wnętrze auta, silnik przy okazji łatwiej zapalić. musisz miec tylko szczelny układ odprowadzania spalin, bo inaczej część spalin będziesz miał w kabinie kierowcy

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    p.s
    tu masz linka - miałem wewnątrz kabiny - na kokpicie coś takiego:
    http://i200.photobucket.com/albums/a...ebasto1530.jpg

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    THx , no słyszałem że dieselek potrafi zadymic , mojego kolege tez chcieli gasić , benzynka nie dymi, no zegareczek jest ok ale ja chce zrobic tak zeby mi odpalało na sms razem z silnikem, chodzi o to że jak dojde do parkingu samochodzik ma być odtopiony i ciepły

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    benzynka się fajnie pali
    ale tak poważnie, jeśli chcesz sam założyć to układ dolotu paliwa do tej skrzyneczki (tej co jest nad akumulatorem - link:
    http://www.jkskos.cad.pl/Golf3/webasto.jpg) sprawdź kilka razy zanim odpalisz webasto (no i zanim samo się będzie uruchamiać np. na parkingu), żeby nie było potem łup!!
    ja pamiętam w swoim, jak się rozgrzewało to napierdzielała ta skrzyneczka jak cholera - jak silnik z samolotu (nie chodzi o decybele - bo był cichy, ale fajnie się "rozkręcał" na obroty, ludzie co stali obok na parkingu oczy wyłupiali jak wariaci - to było w roku 2003, więc i trochę zdziwienia było

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    p.s
    silnik też ma się odpalać???? po kiego diabła???
    no i na sms???? (komórkę zamontujesz w aucie i podłączysz do stacyjki czy co????)

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Za bardzo nie czaję tej skrzyneczki na akumulatorem ??, to na zdjęciu jest przetwornica od lamp ksenonowych typu Hid... i nad filtrem powietrza... , a co do sterowania sms są moduły na allegro z informacja zwrotna nawet - ma sie uruchamiać z silnikiem bo po 1 szybciej osiagnie temp a po drugie aku by nie wytrzymal. trzeba tylko zrobic czujnik połozenia biegu żeby samochod nie odpalał gdy zapomnimy i zostawimy na biegu - wtedy tylko webasto . Ps akku by nie wytrzymal ponieważ załączany jest jeszcze klimatronik. Co prawda niektorzy twierdzą że nie powinno sie grzać silnika na wolnych obrotach bo niskie ciśnienie oleju - z tym że jest gęstrzy i ciśnienie jest większe a silnik nie ma obciażeń. Gdy się nagrzeje poprawiają sie właściwiości smarujące więc ciśnienie przy spadku gestości jest rekompensowane włściwościami smarnymi w w temperaturze pracy no i wciąż nie ma obciążen - dopóki nie wsiąde i od samego początku odcinka ))))))) . Pozdrawiam wszystkich

Podobne wątki

  1. Pilot do Webasto
    Przez turas74 w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •