Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: auto alarm w warszawie..

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    auto alarm w warszawie..

    kurcze ostatnio widzę że audi są znowu na topie bo u mnie w mieście niedawno koledze buchnęli a6 teraz przykry incydent z kolegą piozu a ja się zbieram gdzieś tak od pół roku żeby coś zrobić w aucie co przeszkodzi złodziejom. Motywuje mnie to tym bardziej że w auto zaczyna iść spora kasa i ewentualne odszkodowanie z ac to z ledwością pokryje to co jest włożone bo patrząc na ceny tt na allegro to jest śmiech na sali więc było by marnie...podsumowując czy ktoś poleca jakąś firmę z wawy która mi ogarnie jakieś dobre zabezpieczenie nie standardowe bo takie fabryczne zabezpieczenia to dla złodzieja który chociaż trochę ma pojecie to żaden problem bo auto ma już 10 lat i robił to już pewnie x razy a coś innego może być utrudnieniem ...no i ostatnio coraz więcej się pisze o tym gps w samochodzie itp ale jak kiedyś badałem sprawe to był to duży koszt ale może coś się zmieniło w tej kwestii...bo nie ukrywam że ostatnio coraz bardziej się cykam gdzie kolwiek zostawić auta a chyba ostatnimi czasy złodzieje znowu wieli się do roboty;/

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    gps to aktualnie ok. 50 zl miesiecznego abonamentu w firmie ochroniarskiej (nie wiem, czy wawa nie rzadzi sie swoimi cenami, tak to wyglada u mnie w bdg), fajny bajer, poki co nie zdecydowalem sie dlatego ze:
    a /chcialem miec mozliwosc z poziomu komputera, czy telefonu samodzielnego sledzenia samochodu, a tego poki co nie oferowali (sledzi samochod centrala i powiadamia policje)
    b/ nie wiem na ile proste jest to do obejscia przez koneserow cudzych samochodow, niby jakakolwiek proba ingerencji w puszke powoduje powiadomienie centrali, ale co mi po powiadomieniu, skoro puszke wylaczy i namierzanie sie urwie? ktos wie jak to jest w praktyce ?
    c/ co do alarmu, to chyba nadal ponadczasowe zabezpieczenie to 'tajne przyciski', ktore musza byc wcisniete w chwili zaplonu, aby nie nastapilo odciecie, tak przynajmniej twierdzi policja, gdyz kwestia nie jest tu fachowosc zlodzieja, tylko fakt, ze po prostu nie dojdzie raz-dwa, czy i gdzie takie zabezpieczenie jest i nawet jak ci ruszy samochodem to po chwili stoi kilka metrow dalej i raczej ucieka, niz grzebie dalej
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 06-09-2010 o 15:17

  3. #3
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Ja jestem mega zdziwiony ze buchneli TTke, bo to auto tak charakterystyczne i w sumie caly czas relatywnie rzadkie na naszych drogach. Statystyka naszego forum pokazuje tez, ze takie przypadki prawie sie nie zdarzaja... a o GPSach zapomnijcie, na allegro sa zaklucacze do GSM i GPS wkladane do gniazda zapalniczki sam.


    Pawel-2005,
    Ja ostatnio zabezpieczylem moja o dodatkowe patenty i jestem baaardzo zadowolony, chociaz wozilem sie na poprawki 2 razy + raz gosc musial sie pojawic u mnie w garazu na -2 poziom, bo nie bylem w stanie samodzielnie odpalic. Tak czy siak, wyjasnilo sie, dlaczego tak sie dzialo (udzial w tych incydentach mialo solidne wykonanie elementow plastykowych zaprojektowane przez inzynierow Audi

    Tylko na priv podam namiary na uczciwego fachowca, bylego rajdowca, gosc urzeduje na Warszawskiej Pradze w obskurnej kamienicy w okolicach "trojkata bermudzkiego" i to powinna byc najlepsza rekomendacja. Jest jednak uczciwy, robi zabezpieczenia standardowe i niestandardowe dla Subaru i zabezpieczylem u niego juz ktores z moich aut. Podawac zainteresowanym bede namiary tylko na priv'a --> jak kiedys buchna moja TT bedziesz na liscie podejrzanych
    Pozdro Artix

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dokładnie, wszystkie masowe patenty nawet światowych prod. są do obejścia i to lekko, ja też posiadam odcinkę paliwa, tanio prosto i skutecznie, i jedyny sposób na zawinięcie tego auta to laweta
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Ja też mam prosty patent, ale dla złodzieja nie do obejścia, jednak nie mogę powiedzieć co to bo to autorski wynalazek geniusza-elektronika
    Paweł o co chodzi z "incydentem z piozu", kradzież? Bo przeglądam forum regularni i nie spotkałem się z takim wątkiem (chyba, że to ten co mu się włamali i nie mogli odpalić?)

    Czytałem kiedyś raport najczęściej kradzionych aut w niemczech. Bez zaskoczenia: pierwsze miejsca VW passat, golf, a6, a4 itp. I tak pare pozycji a na dole pisało że na uwagę zasługuje audi tt i coś tam które ukradziono tylko w kilku egzemplarzach. Czyżby polak potrafił?

    A wiecie może jak zabezpieczona jest TT MK2? Fabryka mi nie dała nawet alarmu, chyba uznali ze to żadne zabezpieczenie jest. Silnik 2.0 tfsi jesli ma to jakieś znaczenie i stronic.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    284
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    52
    doalaczam sie do tematu bo kupilem auto z pewnym schowanym przyciskiem , jednak osoba sprzedajaca nie wiedziala do czego on sluzy , znajomy powiedzial mi ze jest przeciwkradziezowe jednak nie jest pewny gdzie sie wylacza i pozniej moge miec problemy z odpaleniem .. warto sprobowac czy raczej sie w to nie bawic?

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No skoro Audi na liście wyposażenia dodatkowego wymienia np koło zapasowe, to nie dziwne że alarmu nie dostałeś bez dopłaty
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    W temacie zabezpieczeń może nie jestem wielkim znawcą ale kluczowy element jak dla mnie to przeniesienie złącza OBD i zaspawanie wtyczek w kompie. Pomogło mi to kiedyś w A6 i nie wiem czy cokolwiek zaawansowanego coś da.

    Dobry alarm żeby działał to trzeba dobrze zamontować (schować głęboko w deskę rozdzielczą a nie jak w 99% montaży że kopniesz w schowek i centralka wypada).

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale co mu da podpięcie się pod kompa jeśli pompa paliwa tak czy siak nie będzie miała zasilania...dopóki nie znajdzie przełącznika i pompa nie dostanie prądu to nic z tym nie zrobi...najwyzej podpinajac sie pod kompa znajdzie przyczynę ze nie działa lecz ukrywajac w dobrym miejscu przycisk może miec problem..a nie zakładam że będzie rozbierał wszystkie kable i szukał obejścia bo to zabezpieczenie ma przeciwdziałać szybkiemu włamaniu w sensie że podchodzi otwiera jak swój i odpala..bo idąc na grubo to i tak może podjechać lawetą i auto zawinąć..

  10. #10
    Awatar bartzaw
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ale co mu da podpięcie się pod kompa jeśli pompa paliwa tak czy siak nie będzie miała zasilania...dopóki nie znajdzie przełącznika i pompa nie dostanie prądu to nic z tym nie zrobi...najwyzej podpinajac sie pod kompa znajdzie przyczynę ze nie działa lecz ukrywajac w dobrym miejscu przycisk może miec problem..a nie zakładam że będzie rozbierał wszystkie kable i szukał obejścia bo to zabezpieczenie ma przeciwdziałać szybkiemu włamaniu w sensie że podchodzi otwiera jak swój i odpala..bo idąc na grubo to i tak może podjechać lawetą i auto zawinąć..
    Zgadzam się połowicznie ponieważ, racja że przez kompa bez działającej pompy nie odpali, ale obejdzie najważniejsze fabryczne zabezpieczenia: zamek i immobiliser. Problem w tym że większość patentów odcina pompę i jak wymyślne nie będzie to przy pompie będą kable.
    Natomiast immo jak nie obejdzie to może całą wiązkę wymienić albo pompę na krótko spiąć a i tak nie pojedzie.

    Smutna prawda jest taka że jak się ch..j uprze to i tak fura zniknie i nic nie pomoże.
    Historia skradzionego auta forumowicza i ceny części blacharskich do TT 8N tylko potwierdza że nasze auta mogą stać się "popularne" w rankingach.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no niestety ale im dłużej się bawi tym dla złodzieja większe ryzyko i duża szansa za po paru minutach może sobie dać siana i jechać na parking obok sprzątnąć inne auto które tylko czeka na niego ...

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o ukradzione auto Forumowicza, to szczerze powiem że trochę sam jest winien, zachęcając do zaboru mienia i najlepsze systemy by nie pomogły, by bo auto odjechało w nocy z parkingu Komfort na lawecie i w tym wypadku nikt na to nawet nie zwrócił uwagi, panowie żaden system nie zwalnia nas z logicznego myślenia
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-09-2010 o 23:06
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    no cóż temat rzeka ale... , 1) czujnik przechyłu nadwozia (wystarczy podnieść samochód o 2 cm i przytrzymac ) , 2) immobilajzer oprócz fabrycznego 3) dodatkowy alarm, 4) wiazki oplecione taśmą o fakturze audi (do odstania w warsztatach zakladajacych alarmy ) 5) podlaczenie klaksonu alarmy pod sygnał dzwiekowy samochodu (razem wyją jak wsciekle ),6) wywalenie wkladek w dzwiach i jest szansa że złodziej sie zniecheci . Systemy GPS i GSM to wielka kupa , zagluszacze na allegro po 200 - 600 zł ach i 7) dodatkowy akumulator zasilający alarm, dobrze schowany , można jeszcze powiadomienie radiowe o niestandardowej częstotliwości żeby nie zaklócili i ... może byc już calkiem bezpiecznie - ale jak będą chcieli ukrasc to podejda w momencie wsziadania do samochodu i poproszą o kluczyki a potem za zakrętem wjada do zabudowanej ciężarowki i **** , trzeba by miec pistolet hahahha
    Ostatnio edytowane przez dyzio217 ; 29-09-2010 o 00:18

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    dyzio217, jeszcze tylko miotacza ognia brakuje jak ktoś podejdzie do samochodu

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Darson to nie głupie

Podobne wątki

  1. Alarm sam sie wlacza
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 27-06-2018, 18:34
  2. alarm
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 17:57
  3. Co to jest ? Alarm ?
    Przez Fiozo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 18:51
  4. Fabryczny alarm
    Przez Jaqob w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 19:35
  5. Alarm
    Przez thestructor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •