Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: wymiana głośników (jak je zamocować) ?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Wareszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    38

    wymiana głośników (jak je zamocować) ?

    Witam
    zamierzam wymienić głośniki w mojej TT 1.8T 225Km. (nie mam bose)
    widziałem na razie, że wszystkie samochody mają przykręcane głośniki do blachy drzwi, w mojej TT zamocowane są do boczku i tu pytanie jak zamontować porządnie nowe głośniki w TT ??? w drzwiach nie bardzo widzę na to miejsce, czy ktoś z waz wymieniał głośniki w drzwiach ? bardzo będę wdzięczny za pomoc

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jak zamocujesz to napisz jakie kupiłeś i jaki odczułeś efekt bo ja też nie mam bose i gra to no heh wiadomo tak sobie...lecz nie chcę wrzucać jakiś skrzyń itp jedynie właśnie tylko myślałem nad lepszymi głośnikami.....i jestem ciekaw co to da

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Wareszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    38
    Ja zdecydowałem się na bardzo budżetowe rozwiązanie ( nie jestem wymagający w sprawach audio) czyli:
    wzmacniacz: Blaupunkt GTA4 Specjal edition 750W 200zł -(podobno straszna lipa, ale jego rozmiary pozwolą zamontować go pod schowkiem po stronie pasażera, tak żeby nie było go widać, dzięki temu nie zajmuje miejsca w naszym przepastnym bagażniku pozatym można sporo zaoszczędzić na kablach ponieważ wszyskie odległości się skracają.

    z racji nie specjalnego wzmacniacza zdecydowałęm się na głośniki Powerbass L-6C ok 250zł (chciałem kupić morel Tempo6 ale chyba są za dobre do takiego wzmacniacza)
    do tego odpowiednie przewody i wygłuszenie drzwi - z tym głuszeniem drzwi to nie mam pojęcia jak to zrobić, oglądałem dużo zdjęć i poradników, ale nasze drzwi są jakieś dziwne
    oczywiście napiszę jakie są efekty tylko mam nadzieję że ktoś mi pomoże i wyjaśni jak dobrze zamontować głośnik, czy zostawić go poprostu w boczku (boję się że nie będzie wystarczająco usztywiniony) patrzyłem na dystanse z MDF (wszyscy na forach Car Audio to polecaja) ale w TT chyba nie ma jak tego zamontować ???

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Wareszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    38
    nadal nie znam rozwiązania problemu, ale znalazłem w necie jak ktoś sobie poradził w audi A3 (chociaż trzeba przyznać że sporo się napracował) oto link do foto relacji: CAR-AUDIO :: Zobacz temat - Audi A3 by hehepack
    myślę że u nas w TT wyglądało by to podobnie ?

  5. #5
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    jak znajdę dzisiaj chwilę czasu i o ile mi pogoda na to pozwoli to Ci zrobię fotki jak to jest u mnie zrobione

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Wareszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    38
    No i już mam wszystko zrobione

    wzmacniacz Blaupunkt GTA4 750W -199 zł uzywka (zamontowany pod schowkiem pasażera)
    przód: Powerbass S6C -220 zl nowe
    tył SINUSLIVE DWUDROżNE 16CM sl165c -199zl nowe
    Maty wygłuszające : dynamat xtreme - BD (cena razem z instalacja)

    Efekt oczywiście był taki, że jak włączyłem to banan na twarzy, ale wystarczyło 10 dni słuchania, aby zacząć odczuwać jakiś minimalny niedosyt.

    Przód zrobili mi ekonomicznie mianowicie nie przymontowali głośników do blachy, bo chyba jest to dość skomplikowana operacja, tylko wzmocnili i wygłuszyli boczki do których są przymocowane powerbassy.

    zdjęcia przed i z montazu : IMG_8573.jpg | allkado | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

    Wiele razy na forach czytałem że nie ma sensu robić 4 głośników, że lepiej 2 dobre z przodu, z całą stanowczością się nie zgodzę, może to kwestia TT (mała puszeczka) ale efekt po dołożeniu tylnych głośników był rewelacyjny, może i nie wiem co to jest ta "scena" ale w moim odczuciu dopiero przy 4 głośnikach efekt był powalający.

    2 sprawa to głośniki Powerbass, zakupiłem je bo mnóstwo osób poleca je na forum, w firmie w której montowałem przekonali mnie do założenia na tył sinuslive, cena niższa, a mam wrażenie że grają lepiej, może to kwestia osadzenia, wytłumienia , ale wrażenie mam że powerbassy są lekko przereklamowane.

    Cały system kosztował mnie 1200 zł wraz z instalacją i głuszeniem.
    Jestem bardzo zadowolony i dziękuję za porady

    Problem tylko taki, że po podłączeniu kabli od wzmacniacza do radia, to mi się nie mieści w kieszeni. w moim TT kieszeń na radio jest nie foremna tzn. od strony pasażera jest mniej miejsca niż od kierowcy, w moim starym JVC niestety wzmacniacz podłącza się z prawej strony radia, a to już się całe nie chowa, może to i dobrze bo teraz muszę zmienić radio czy możecie mi coś zaproponować do mojego zestawu ? mam 1 preferencję karty pamięci, albo od biedy USB. Myślę, że jak radio nie będzie miało CD to wymiary nie będą już stanowiły problemu. mam ok 500 zł

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Z radiem to teraz zrób tak, by system na tym ładnie grał. Czyli najlepiej kika sprzetów podłączyć i ocenić z czym współgra to lepiej.
    Kiedyś w Audi Coupe miałem własnie przód dwudrożny na zwrotnicach + skrzynka w bagażniku - grało bardzo przyjemnie i obyło się bez tylnych głośników. W TT mam BOSE i nawet nie myśle o zmianie systemu. Poza tym teraz mam do słuchania przyjemniejsze dzwięki....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    Koledzy, proszę o podpowiedź: w jaki sposób wymienić tylny prawy głośnik ? Czy trzeba rozbierać cały bok ?
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Odswieże trochę temat.

    Aktualnie też jestem na etapie przebudowy audio w samochodzie.

    Mam pytanie do kolegi. Czy korzystałeś z fabrycznego okablowania, czy użyłeś nowych kabli. Którędy najlepiej prowadzić wiązki:

    a) z radia - 3 x RCA do wzmacniacza w bagażniku
    b) zasilanie wzmacniacza - + z aku, - z karoserii
    c) wiązka kabli na głośniki tył - wstępnie z radia - docelowo ze wzmacniacza <- z tym nie będzie problemu)

    Czy kanał, który jest za fabrycznym radiem prowadzi gdzieś na tył lub pod maskę.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    To chyba najbardziej odpowiedni temat by wrzucić swoje rozterki. Nie mam BOSE w moim roadsterze, ale głośniki grają całkiem nieźle. Patrzyłem z zazdrością na BOSE w innych autach i wyszło mi na to, że upgrade systemu ze zwykłych głośników na BOSE to jakieś 200/300zł + robocizna (którą chciałbym wykonać sam). Pojawia się kilka pytań:

    1. Czy oprócz napisu na kratkach rzeczywiście ten system jest chociaż trochę lepszy?
    2. Czy to jest kwestia podłączenia całej wiązki BOSE (wzmacniacz + głośniki), czy coś jeszcze musiałbym robić?
    3. Może ktoś ma pod ręką rozkład głośników (i miejsce zamontowania wzmacniacza) w roadsterze?

    Wiem, że to życia mojego nie zmieni, ale jeśli ma trochę poprawić całe audio, to jestem na tak. Nie słuchałam FLACów, więc inwestować za bardzo w pro audio nie chcę.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mialem BOSE ale rozmawialem z osobami co maja i podobno doopy nie urywa. Skoro nie urywa, to mysle ze lepiej ogarnac samemu porzadne glosniki i podpiac subwoofer w miejsce ori, jakis 8'' jesli wejdzie. Umiejscowienie wzmaka to juz kosmetyka i napewno efekt bedzie duuuzo lepszy niz fabryczne BOSE.

  12. #12
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    AcidTT ma rację. Zwróć uwagę na te głośniki z linku. Ja mam podobne i za niewielkie pieniądze masz namiastkę obecności instrumentów w aucie, a nie bulgotania z Bose. https://www.youtube.com/watch?v=CyQfXum-RuI

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    AcidTT ma rację. Zwróć uwagę na te głośniki z linku. Ja mam podobne i za niewielkie pieniądze masz namiastkę obecności instrumentów w aucie, a nie bulgotania z Bose. https://www.youtube.com/watch?v=CyQfXum-RuI
    Audio System X 165 EVO - 899zł
    Audio System M-165 EVO - 409zł
    + maty i wyciszenie

    Mi zwykły system gra całkiem nieźle i jeśli miałbym wydać te pieniądze, to prędzej bym pomyślał by włożyć je w silnik. Cała wiązka BOSE jest do kupienia za 200/300zł + ewentualnie mogę się pobawić w wygłuszenie. Wątpię bym za 300zł znalazł głośniki trochę lepsze od tego co mam już w aucie oprócz zamiany na BOSE. Tylko chciałbym by było chociaż trochę lepiej. Wiem, że by audio jakoś grało to nie warto oszczędzać, ale teraz jeszcze nie czas na audio które będzie dawać radę

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To zostaw co masz, a jak przyjdzie czas kup cos z czego bedziesz zadowolony

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    konkretna odpowiedź, dzięki

Podobne wątki

  1. wymiary głośników
    Przez raffi20 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 22:00
  2. MK2 [8J] Rozmiar głośników tył
    Przez jacekpom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 15:06
  3. Średnica głosnikow
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:06
  4. rozmiar głośników
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 20:22
  5. Gdzie jest wzmacniacz tylnych głośników?
    Przez Magik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •