Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #121
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Nareszcie jakies konkrety,dobre pytanie podaj ziarnistosc papieru zeby bylo jasne,Macieju dobrze ze sie podpytales jak to robia,az dziwie sie ze gosc powiedzial co i jak.Bedzie dla potomnych,jak zlozysz to daj znac jak zapina haldex.Pozdrawiam

  2. #122
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    papier 80 tylko przeszlifuj te cale metalowe tarczki

  3. #123
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    wiem, wiem o co chodzi jutro mam wolne więc od rana zaczynam zabawę, jeszcze muszę tą moją pompkę poprawić bo kiedyś włożyłem inny silnik elektryczny i teraz muszę coś poprawić mam nadzieję że wieczorem napęd będzie zapinałł tak ja trzeba i w sobotę wrzucę go do auta

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak tam maciej napęd ja dopiero zmatowiłem te tarcze niedługo składam haldexa

  4. #124
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Panowie jakie sa objawy uszkodzonego sterownika w haldexie ? Zauwazylem po testach napedu ze w bloku 051 pompa haldexa ma status HI, napedu brak, po zaciagnieciu recznego dalej HI, po przeprowadzeniu output test zmienila sie na LO, napedu dalej brak oraz brak bledow. Czy sterownik moze byc winny takiemu zachowaniu calego napedu ?

  5. #125
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    ale jak robiś output test to pompkę słychać jak pracuje ??

  6. #126
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Slychac, caly test przechodzi bez problemu, pompka pracuje tak dlugo jak jej kaze. Nie wiem gdzie szukac przyczyny braku 4x4

  7. #127
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    a czy przy numerze 452 słychać cyknięcie zaworu i jakbyś mógł to weź podnieś dupę auta do góry tak żeby koła były w powietrzu a przednie na ziemi zrób output test i zostaw na numerze 452(powinno być słychać jak zawór cyknie) i sprawdź czy zapina Ci tył po przez obrócenie kół rękami obracaj oba koła na raz jak będzie zapinał to nie dasz rdy obrócic jak nie nie obrócisz.
    Mi się stało tak że jak rozebrałem sterownik i przy składaniu go podczas wkładania silniczka który reguluje zaworem ciśnienia obróciłem tą bierznię zębatą i zawór nie pracował i nie miałem żadnych błędów a ale tył nie był zapinany a wszystko działo jak powinni tylko nie bylo słychać pracy zaworka

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a czy przy numerze 452 słychać cyknięcie zaworu i jakbyś mógł to weź podnieś dupę auta do góry tak żeby koła były w powietrzu a przednie na ziemi zrób output test i zostaw na numerze 452(powinno być słychać jak zawór cyknie) i sprawdź czy zapina Ci tył po przez obrócenie kół rękami obracaj oba koła na raz jak będzie zapinał to nie dasz rdy obrócic jak nie nie obrócisz.
    Mi się stało tak że jak rozebrałem sterownik i przy składaniu go podczas wkładania silniczka który reguluje zaworem ciśnienia obróciłem tą bierznię zębatą i zawór nie pracował i nie miałem żadnych błędów a ale tył nie był zapinany a wszystko działo jak powinni tylko nie bylo słychać pracy zaworka

  8. #128
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    U mnie jest tak ze po skasowaniu bledu, napedu brak, bledu nie wywala, gdy sprawdzam pompke w vagu jest HI i nie zmienia sie nawet gdy zaciagne reczny. Jednak czasem po skasowaniu bledu mam quattro, stalo sie tak np gdy wymienilem olej w haldexie. Za kazdym razem po skasowaniu bledu robie output test i pompka chodzi bez problemu ale nie zawsze naped jest i nawet gdy go nie brak to nie wywala bledu od razu tylko po jakims czasie np po 4 probach ruszenia na lodzie. Nie wiem czy to przez sterownik czy jakas inna przyczyne.

  9. #129
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    a jak tam z Twoim napedem kolego nosuss3??

  10. #130
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    sterownik był zalany olejem dlatego waliło blędami wiem że olej nie przewodzi prądy ale elektryka nie lubi zanieczyszczeń wyczyściłem go sprejem do styków wysuszyłem złożyłem i już jest bez błędów sterownik działa jak należy widzi ABS reaguje na pedał hamulca i na dźwignie ręcznego. tylko jak podłączę pompkę na krótko to wogle napędu mi nie zapina pompa chodzi a tył jest nie zapięty nawet nie stawia oporu lekko da się obracać , natomiast jak robię output test to przy numerze 452 podczas testu tył zapina jak należy dodam że po wyszlifowaniu tych tarcz blaszanych sprzęgło trrzyma jak diabli nie ma sznas uślizgu. Narazie napęd leży pod autem podpięty tylko pod wtyczkę bo całą sobote walczyłem ze sterownikiem aby nie wywalał mi błędów potem robiłem dużo testów myślę że będzie działał i był plan dzisiaj go wkładać na auto ale wczoraj za mocno dałem sobie w palnik i strasznie słaby jestem kac morderca nie ma serca. Jutro wkładam napęd do auta i robię testy powinno być dobrze bo sterownik działa jak należy widzi wszystko co ma widzieć podczas testu tył jest zapinany i sprzęgło trzyma jak skurczysyn zostało wytestować teraz na aucie oby było dobrze

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    sterownik był zalany olejem dlatego waliło blędami wiem że olej nie przewodzi prądy ale elektryka nie lubi zanieczyszczeń wyczyściłem go sprejem do styków wysuszyłem złożyłem i już jest bez błędów sterownik działa jak należy widzi ABS reaguje na pedał hamulca i na dźwignie ręcznego. tylko jak podłączę pompkę na krótko to wogle napędu mi nie zapina pompa chodzi a tył jest nie zapięty nawet nie stawia oporu lekko da się obracać , natomiast jak robię output test to przy numerze 452 podczas testu tył zapina jak należy dodam że po wyszlifowaniu tych tarcz blaszanych sprzęgło trrzyma jak diabli nie ma sznas uślizgu. Narazie napęd leży pod autem podpięty tylko pod wtyczkę bo całą sobote walczyłem ze sterownikiem aby nie wywalał mi błędów potem robiłem dużo testów myślę że będzie działał i był plan dzisiaj go wkładać na auto ale wczoraj za mocno dałem sobie w palnik i strasznie słaby jestem kac morderca nie ma serca. Jutro wkładam napęd do auta i robię testy powinno być dobrze bo sterownik działa jak należy widzi wszystko co ma widzieć podczas testu tył jest zapinany i sprzęgło trzyma jak skurczysyn zostało wytestować teraz na aucie oby było dobrze

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Pytanie do władz forum czemu dubluje mi posty ????

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Maciekk a jaki błąd Ci wywala i jaki numer powiedz nam to ułatwi diagnozę

  11. #131
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Błąd 01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

    Po wymianie oleju w haldexie i skasowaniu ww bledu naped dzialal przez kilka dni potem cyrki jak w moich postach powyzej. Po ostatnich przygodach obstawiam sterownik ale nie mam pojecia czemu naped tak szaleje.

  12. #132
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    To jest błąd sprzęgła haldex masz podobne objawy do moich tylko że mi się stało tak dwa razy że napęd nie działał raz miałem jakoś na pod koniec grudnia że napęd mi padł na tydzien potem wrócił i w tamtym tygodniu mi znowu padł i postanowiłem że wyciągam haldex i szlifuje te plytki blaszane jak kolega maciej22.86. Najpierw radzę Ci odkręcić sterownik od haldexa rozebrać go i pewnie będziesz miał tan olej bo często się zdarza że jest wyczyść go najlpeiej jakimś płynem sprejem do elektryki złóż przykręć do napędu i zobacz co się dzieje jak nie pomoże wtedy wyciągasz haldex z dyfrem z auta i będziesz musiał szlifować te tarczki. Ja niedługo idę wkładać napęd do auta i dam znać czy pomogło te szlifowanie tarcz



    Tam gdzie masz zaznaczone czerwoną strzałką są pod tym czarnym plastikiem który jest przykręcony na dwie śrubki przewody i one pod spodem są gołe w sensie że widać gołe druty i tam jest takie zagłębienie i jak masz olej w sterowniku to tam też będziesz miał i te przewody będą pływały w oleju ja rozebrałem wszystko co się dało rozebrać i czyściłem wszędzie bo mi ster walił trzema błędami po przekręceniu kluczyka na zapłon ciąglę było słychać jak zawór tyka i na 1s. włącza i wyłącza pompkę i tak cały czas jak tylko przekręciłem kluczyk i błędów nie dało się skasować po wyczyszczeniu sterownik działa jak nówka
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 02-04-2013 o 10:32

  13. #133
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Kolego napisz jak złożysz soje autko i napisz co i jak

  14. #134
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    złożyłem i nie działa k...a już niewiem robie test to wszystko jest ok tył zapina tak że nie idzie przekręcić kołami a jak jadę to tylko przód mieli, na vagu zero błędów niewiem co jest grane w poniedziałek jeszcze raz sciągam napęd i dalej będę grzebał. Kto wie jak vagiem sprawdzić jakie ciśnienie daje pompa w haldexie
    Ostatnio edytowane przez nosuss3 ; 02-04-2013 o 14:37

  15. #135
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    K...ale lipton...A jak zrobisz test..tzn **** w górze zapniesz go papka rozumiem ze tylnych kół nie idzie obrócic?? Właśnie tez chciałbym wiedziec co mozna sprawdzic wchodzac w poszczególne bloki w AWD...Wie ktos???

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •