Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #46
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez DeVi Zobacz posta
    na forum a3,nawet nikt nie raczy odpisac
    No bez przesady ;p

  2. #47
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Hmm podpinam się pod temat bo mam pewne s3 z niedziałającym haldexem . Pewna znana tuningowa firma w warszawie próbowała coś zrobić z tym napędem ale się nie udało. Sprawa jest tak jakby honorowa bo chciałbym naprawić ten napęd koledze a że do tej pory nie miałem przypadku zepsutego haldexa liczę na jakąś pomoc. Gdy podpinam się pod vaga wyskakuje błąd:
    01155 czyli że sprzęgło nie działa.
    Problem polega że jak chce skasować to vag myśli chwile i wyskakuje komunikat błąd komunikacji ze sterownikiem i nic się nie da zrobić.
    Pomyślałem w takim razie że może sterownik umarł a , że polecono mi magika który ogarnia wszystko więc wyjąłem sterownik ( zwracając uwagę na wtyczki a wygądały ok) i oddałem specjaliście aby sprawdził go elektrycznie czy działa. On po dłuuugim okresie sprawdzania stwierdził że nic nie znalazł ale ręki sobie nie da uciąć że sterownik jest ok chociaż według niego tak jest. Na podmianę nie bardzo mam a w swojej TT zbytnio nie chcę ruszać "bo ponieważ". Polecono mi sprawdzić drożność kabli od sterownika do ecu czy gdzie one tam idą. Da się w jakiś sposób sprawdzić czy kable są drożne? mierzyć jakaś rezystancje czy może jakieś napięcie powinno być itp? Czy istnieje opcja że wszystko jest sprawne a pompa haldexa umarła i robi takie kwiatki?
    Ma ktoś jakiś pomysł bo uważam że nie ma co zwalać napędu haldex skoro wydaje mi się że elektrycznie coś jest nie tak skoro vag nie chce kasować błędów i wyrzuca błąd komunikacji ze sterownikiem.

  3. #48
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Hmm podpinam się pod temat bo mam pewne s3 z niedziałającym haldexem . Pewna znana tuningowa firma w warszawie próbowała coś zrobić z tym napędem ale się nie udało. Sprawa jest tak jakby honorowa bo chciałbym naprawić ten napęd koledze a że do tej pory nie miałem przypadku zepsutego haldexa liczę na jakąś pomoc. Gdy podpinam się pod vaga wyskakuje błąd:
    01155 czyli że sprzęgło nie działa.
    Problem polega że jak chce skasować to vag myśli chwile i wyskakuje komunikat błąd komunikacji ze sterownikiem i nic się nie da zrobić.
    Pomyślałem w takim razie że może sterownik umarł a , że polecono mi magika który ogarnia wszystko więc wyjąłem sterownik ( zwracając uwagę na wtyczki a wygądały ok) i oddałem specjaliście aby sprawdził go elektrycznie czy działa. On po dłuuugim okresie sprawdzania stwierdził że nic nie znalazł ale ręki sobie nie da uciąć że sterownik jest ok chociaż według niego tak jest. Na podmianę nie bardzo mam a w swojej TT zbytnio nie chcę ruszać "bo ponieważ". Polecono mi sprawdzić drożność kabli od sterownika do ecu czy gdzie one tam idą. Da się w jakiś sposób sprawdzić czy kable są drożne? mierzyć jakaś rezystancje czy może jakieś napięcie powinno być itp? Czy istnieje opcja że wszystko jest sprawne a pompa haldexa umarła i robi takie kwiatki?
    Ma ktoś jakiś pomysł bo uważam że nie ma co zwalać napędu haldex skoro wydaje mi się że elektrycznie coś jest nie tak skoro vag nie chce kasować błędów i wyrzuca błąd komunikacji ze sterownikiem.
    Paweł poszukaj tematu diagnostyka sprzęgła haldex tam masz wszystko opisane.
    Co do Twojego przypadku to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że to pompka padła.
    Gdyby padła komunikacja miałbyś komunikat powertrain data bus failure itd
    Zrób output test dla haldexa i będziesz wiedzieć czy działa pompka i czy po zakończeniu testu pompka się wyłączy.
    Jest to bardzo ważne gdyż jesli po zakończeniu testu pompa się nie wyłącza jest to uszkodzony sterownik ten sam przypadek który ja miałem ale wtedy możesz liczyć na błędy jak wyżej. Ewentulanie możesz sam podłączyć pompe pod napięcie 6V i sprawdzisz czy kręci.
    pozdrawiam

  4. #49
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Bogatynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Witam Stawiam na pompkę lobią padać

  5. #50
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Marini,jak pojdzie zimmering i do silnika dostanie sie olej to na tescie tez sie nie wlaczy w nie musi to byc sterownik. U mnie tak bylo,potem dalem silniczek to zmiany szczotek,czyszczenia,nowy olej i filtr i jak nie mialem haldexa tak nie mam. Przed rozebraniem nie bylo bledow a teraz tez mam blad sprzegla. Jak sie cieplo zrobi to bede wertowal forum zeby dojsc przyczyny

  6. #51
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Marini,jak pojdzie zimmering i do silnika dostanie sie olej to na tescie tez sie nie wlaczy w nie musi to byc sterownik. U mnie tak bylo,potem dalem silniczek to zmiany szczotek,czyszczenia,nowy olej i filtr i jak nie mialem haldexa tak nie mam. Przed rozebraniem nie bylo bledow a teraz tez mam blad sprzegla. Jak sie cieplo zrobi to bede wertowal forum zeby dojsc przyczyny
    Stelmi nie zrozumiałeś mnie dobrze. Stawiam tutaj na pompe ale proste testy nalezy zrobić żeby to potwierdzić. Sam przez to kiedyś przechodziłem (uszkodzony sterownik) potem kupiłem cały dyfer z uszkodzona pomką ale dobrym sterownikiem. U sprzedającego w garażu zdiagnozowałem że padnięta jest jest pompka (zrobiłem test vagiem plus pomiar rezystancji) i wszystko było jasne. Dodatkowo u sprzedającego w garażu wymieniłem sterownik (miałem juz wprawe i zrobiłem z nim ostrą rundke. Wszystko było dobrze więc wiem kiedy pada pompa a kiedy sterownik i łatwo jest zdiagnozować.
    pozdrawiam

  7. #52
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dobra to jaka ma być rezystancja na pompce? rozumiem że jak podłącze pod 6v to ona ma się kręcić tak?

  8. #53
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    dobra to jaka ma być rezystancja na pompce? rozumiem że jak podłącze pod 6v to ona ma się kręcić tak?
    Rezystancja może być do kilku ohm. Nie powinno być 0 czyli zwarcie bądź nieskończonośc czyli przerwa w obwodzie. Tak jak podłączysz 6V to ma się kręcić.

  9. #54
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    byłem dzisiaj w garażu z kompem i już opisuję co i jak i bardzo proszę o pomoc.
    Opiszę od początku wszystko.
    Kupiłem auto z niesprawnym haldexem, na kompie był błąd czujnika pedału hamulca. Czujnik wymieniłem na nowy oryginał, bo był jakiś francuzki zamiennik - błędów brak, haldexa też.
    Po przestudiowaniu forum szukałem przyczyny w silniczku pompy - miałem rację, bo poszedł zimmering i do silniczka dostał się olej i zużyte były szczotki.
    Silniczek został wyczyszczony, wymienione szczotki, silniczek działał, haldexa nadal brak.
    Po montażu silniczka pojawił się błąd (wcześniej nie było błędów):

    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 02D 900 554 B
    Component and/or Version: HALDEX LSC ECC 0006
    Software Coding:
    Work Shop Code:
    1 Fault Found:
    01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

    Na VAGu wiele bloków pokazuje mi Error. Zrobiłem kilka print screenów kilku bloków
    http://imageshack.us/a/img189/650/88423508.jpg
    http://imageshack.us/a/img692/2526/80624432nr.jpg
    http://imageshack.us/a/img24/3922/17135100.jpg
    http://imageshack.us/a/img811/5565/93760585.jpg
    http://imageshack.us/a/img267/126/81426823.jpg

    Robiąc output test w cichym garażu słyszę przez ok 1s załączanie się silniczka, jednak haldexa nadal brak.
    Jakieś pomysły?

    EDIT: zapomniałem dodać - przy montażu silniczka, haldex został zalany nowym olejem i został założony nowy filtr.
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 02-02-2013 o 22:28

  10. #55
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    byłem dzisiaj w garażu z kompem i już opisuję co i jak i bardzo proszę o pomoc.
    Opiszę od początku wszystko.
    Kupiłem auto z niesprawnym haldexem, na kompie był błąd czujnika pedału hamulca. Czujnik wymieniłem na nowy oryginał, bo był jakiś francuzki zamiennik - błędów brak, haldexa też.
    Po przestudiowaniu forum szukałem przyczyny w silniczku pompy - miałem rację, bo poszedł zimmering i do silniczka dostał się olej i zużyte były szczotki.
    Silniczek został wyczyszczony, wymienione szczotki, silniczek działał, haldexa nadal brak.
    Po montażu silniczka pojawił się błąd (wcześniej nie było błędów):

    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 02D 900 554 B
    Component and/or Version: HALDEX LSC ECC 0006
    Software Coding:
    Work Shop Code:
    1 Fault Found:
    01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

    Na VAGu wiele bloków pokazuje mi Error. Zrobiłem kilka print screenów kilku bloków
    http://imageshack.us/a/img189/650/88423508.jpg
    http://imageshack.us/a/img692/2526/80624432nr.jpg
    http://imageshack.us/a/img24/3922/17135100.jpg
    http://imageshack.us/a/img811/5565/93760585.jpg
    http://imageshack.us/a/img267/126/81426823.jpg

    Robiąc output test w cichym garażu słyszę przez ok 1s załączanie się silniczka, jednak haldexa nadal brak.
    Jakieś pomysły?

    EDIT: zapomniałem dodać - przy montażu silniczka, haldex został zalany nowym olejem i został założony nowy filtr.

    W tym teście napisałeś że słyszysz pracę przez ok 1s z tego co pamietam pompa pracuje tak długo do poki nie klikniesz dalej chyba finish badz cos podobnego.
    Zobacz to raz jeszcze bo blad nadal odpowiada uszkodzonej pompie. Może masz za mała rezystancje bądź gdzieś robi się zwarcie i sterownik automatycznie wyłącza pompe wyświetlając ten błąd.
    pozdrawiam

  11. #56
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    a jeśli pompka ma rezystancje 1,7 ohm to jest oki?? W moim przypadku tyle ma, ale chodzi...sterownik napewno oki Natomiast haldex nie zapina...Opisałem moja usterke pare postów wyzej...Co Wy na to??

  12. #57
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez maciej22.86 Zobacz posta
    a jeśli pompka ma rezystancje 1,7 ohm to jest oki?? W moim przypadku tyle ma, ale chodzi...sterownik napewno oki Natomiast haldex nie zapina...Opisałem moja usterke pare postów wyzej...Co Wy na to??

    Jeśli sterownik nie zgłasza usterki Mechanical Malfunction to rezystancja ok. Co do Twojego problemu to jest to nietypowy przypadek. Nie miałem z nim doczynienia. Musiałbys porownać ciśnienia oleju jakie wytwarzane są w sprzęgla u Ciebie i u kogoś kto ma sprawny napęd. Może masz przywieszony zaworek regulacji ciśnienia ten na sterowniku. Dostać się można do niego odkręcając dużą nakrętke. W samym sprzęgle też jest chyba taki zawór upustowy więc ewentualnie do sprawdzenia. Jeśli to wszystko będzie ok to tak jak napisałem pomiar ciśnienia. Jak ciśnienia słabe to przypuszczam dwie możliwości, słabo kręcąca pompka bądź uszkodzone tłoczyska sprzęgła. Jak ciśnienie dobre to może tarcze sprzęgła już zużyte.
    Tak jak napisałem nie miałem takiego przypadku i jeśli sam miałbym szukać przyczyny to sprawdziłbym te rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez marini ; 03-02-2013 o 19:45

  13. #58
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    A dałbyś rade bliżej przestawic które i gdzie dokładnie one są??Da rade je wykrecic i jak ewentualnie sprawdzic?

  14. #59
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ja dziś walczyłem intęsywnie z haldex.
    Sterownik był sprawdzany przez magików od takich rzeczy i nic złego nie znaleźli. Stwierdzili że jest sprawny i nic mu nie dolega. oczyściłem obudowę pomalowałem ( był mega syf) włożyłem. Pompkę haldexa podłączałem pod 6v i nic, nie kręci więc happy że coś znalazłem wydobyłem ją w haldexa.Rozebrałem w drobny mak i był taki syf że masakra. Wyglądała jak spalona ale oczysciłem wszystko idealnie i silniczek zaczął się kręcić. Złożyłem i bach nie kręci się. Potem doszedłem czemu. Sprawdzałem czy silniczek ma siłę i przy dosyć mocnym blokowaniem palcem dalej się kręci. Poskładałem wszystko pomimo dużych problemów ( ktoś zdolny zmieniał olej że ukręcił śrubę spustową (spawanie szlifowanie aby to odkręcić i dorobić taką śróbę która można będzie ponownie używać) jazda testowa i niestety napęd dalej nie działa;/ Po jeździe ponownie wypiąłem kostkę od pompki, włączyłem pod 6v i pompa zasuwa więc obstawiam że ją udało mi sę naprawić ale dalej napęd nie ciągnie;/
    Dodam że na vagu jest błąd sprzęgła i gdy chce go skasować wyskakuje komunikat że się nie da skasować bo coś tam ( mogę jutro dokładnie sprawdzić ) i błąd dalej widnieje ;/
    Ma ktoś jakiś pomysł co można dalej sprawdzać?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-02-2013 o 01:21

  15. #60
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    No to mamy na ta chwile.identycznie, no moze poza tym, ze ja moge blad sprzegla skasowac. Szczotki sprawdziles?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •