Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #31
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Update:

    Rozebraliśmy pompe, padły uszczelniacze i olej dostał się do szczotek.
    Pilnie poszukuje pompy, jakby coś ktoś miał proszę na PW.

    Skąd ciemny grafitowy olej w pompie, skoro ostatnio zmieniałem olej na świeżutki ??

  2. #32
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Pompa zakupiona w ASO VW, cena 1624,- brutto. Dziś po zamontowaniu, wszystko działa jak należy. Mam nadzieje, że komuś to pomoże.

  3. #33
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    a mozesz podzielic sie namiarem na swojego mechanika?
    nigdy dosc fachowcow

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no za 1624zł to byś kupił calutki most...niby używany ale jak by nie było Twój też jest używany tylko pompa nowa:P no ale fajnie że już działa
    ponadto Cezary miał padniety haldex i ja bym wolał sprawdzić czy u Niego nie padło przypadkiem coś innego niż pompa no ale spoczko jeździ to jeździ, jak byś miał fotki to chętnie zobacze bo nigdy nie widziałem tego jak to w środku wyglada a jestem ciekaw

  5. #35

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    WCH
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    biały
    Posty
    20
    Witam
    z góry sorry,ze bez przywitania itd..mam pewien problem i moze u was ktos na forum mi pomoże...
    a wiec smigam na codzien Audi S3 8L,przyszłą zima wiec postanowilem zajac sie eksploatacja,miałęm problem z haldexem tzn...sączył mi sie olej z pompy oraz przy skrecie koł w lewo badz w prawo słyszałem dziwne chrobotanie z tyłu,postanowilem wiec wymienic olej z filtrem i simering ktory MiroTT opisywał w temacie na forum,moj kumplem mechanik u ktorego robię zawsze autko wymienił mi olej z filtrem + simering (stary olej nie był w złym stanie,zadnych opiłkow itd..) simering wszedl na swoje miejsce bez problemu,wyjezdzam autkiem i chce ruszyc na sniegu przod boksuje tył wogole sie nie zapina,pojechalem sie przejechac znow spiecie na asfalcie z 3 tys przod boksuje tył sie nie zapina,wrocilismy spowrotem do garazu,podpielismy auto pod vaga wyskoczył bład 01155 - clutch usterka miechaniczna,po skasowaniu wyjechalem ponownie dalej bez zmian,bład powrocil wiec postanowilismy wszystko posrpawdzac :
    -bezpiecznik 31 oraz całą reszte wszystkie dobre
    -bezpiecznik na aku ok
    -na sterowniku tez zadnych błedow wszystko ok
    -olej w haldexie nie dawno wymieniony
    -wtyczka do pompy podpieta
    -wtyczki nastepne po odpieciu było w nich troche oleju,rowniez zostały przeczyszczone na nowo podpiete
    -gasną lampki ABS itd..
    -przekracem zapłon,napiecie do pompy idzie,słuchamy czy pompa działa,tak działą slychać ze chodzi
    no i poprostu nie wiem co dalej robic,haldex nie działą tył sie wogole nie zapina ręce mi opadaja,macie jakies pomysły co dalej?

  6. #36
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    czy pewny jesteś, że pompa działa? proponuję sprawdzić jej rezystencję, w innym wątku była mowa, że powinna wynosić 2,7-2,9 ... u mnie było 3,4 i jak się okazało jest OK.
    u mnie przy tym błędzie winna okazała się właśnie pompa, ale zapewne to nie jest regułą.

  7. #37

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    WCH
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    biały
    Posty
    20
    na 99% jestem pewny,ze działa,zauwazylem po nocy jak troche przysypało sniegiem i chcialem ruszyc,dziwny dzwiek (podobny.do abs jak sie hamuje) cos jakby chciał zapiąc sie ten haldex ale nie mogł :/ orientujecie sie jakie sa ceny uzywanych pomp? bo w ASO krzykneli mi 2100zł masakra jakaś,trzeba bedzie na nowo wszystko rozebrac i zobaczyc tą pompe albo ja wymienic,tylko czy to napewno pompa..
    Ostatnio edytowane przez DeVi ; 18-01-2012 o 14:49

  8. #38
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    to sa jakies jaja 2100 zl za pompe.....

  9. #39
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    zapomnij o nowej pompie ... w każdym razie nie jest warta dwóch kafli. Ja zakupiłem używaną za 200zł od A3 2006 rok, sama pompa okazała się odrobinę inna więc przełożyłem sam silnik elektryczny. Jeśli nie jesteś pewien czy to pompa to lepiej kupić używany komplet dyfer+haldex ze sterownikiem i pompą za 800-1000zł z gwarancją i najpierw zmienić samą pompę, a jeśli to nie pomoże to cały komplet - tak ja bym zrobił.

  10. #40

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    WCH
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    biały
    Posty
    20
    a wiecie ile za sterwonik prawie 4tys ceny szalenstwo...no niestety chyba poszukam haldex'u ze sterwonikiem,a pompe zostawie swoja bo napewno działa,to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie,a tak wogole to bedzie pasowac od kazdego auta golf,audi a3/s3,tt,skoda czy numery sie musza zgadzac? moza uda mi sie znalesc na forum,albo ma ktos tutaj na zbyciu

  11. #41
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hej,
    nie mam mega wiedzy mechanicznej, wiec podpowiem ci tylko to co zostalo mi w pamieci z mojej przygody z haldexem,
    tyl przestal zapinac z jedynki - prznajmniej takie mialem wrazenie, co pozniej konsultowalem na forum,
    wymiana oleju nie pomogla, albo inaczej - nie wystarczyla
    pozostalo pyt. pompa, czy sterownik,
    mechanik stwierdzil po ogledzinach, ze pompa owszem dziala (jeszcze), ale juz sie "konczy" i dlatego naped grymasi, sugerowano mi jej wymiane,
    sterownik mechanik wyeliminowal podpinajac w miejsce pompy jakis miernik z lampka (?) i przeprowadzajac procedure testowa haldexu na podnosniku - swiecenie lampki symulowalo zalaczanie sie pompy i na podnosniku dzialalo jak trzeba, ym samym stwierdzil, ze to na 100% pompa,
    innymi slowy fakt ze pompa chodzi nie musi oznaczac, ze jest sprawna i wystarczajaco wydajna do zalaczania tylu - tak bylo w moim wypadku, tyl zaczal odmawiac wspolpracy
    wiec jesli poki co nie masz pewnosci czy sterownik masz ok, moze postaraj sie o podobny test, by wykluczyc sterownik?
    wowczas zostanie pompa i
    a)ew. zabawa w jej rozkrecanie i naprawe - co mamy opisane na forum dosc szczegolowo, lub
    b) poszukiwania uzywki na podmiane,

    pomysl tez ew. czy ktos z forum a3 (jest takie jak domniemam?) od ciebie z okolicy nie uzyczylby ci swojej pompy na podmiane na moment, by potwierdzic ew. diagnoze ?
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 19-01-2012 o 04:53

    "Love Them BOTH" - M.

  12. #42

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    WCH
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    biały
    Posty
    20
    ok postaram sie zdemontowac jeszcze raz tą pompe i dokladnie sprawdzic,a wtedy albo sie ją naprawi albo bedzie trzeba kupić uzywke
    na forum a3,nawet nikt nie raczy odpisac zreszta w okolicy ciezko o kogos z napedem q i jeszcze pojscie na taki układ,tak mnie wiecej sproboje zrobic tak jak mowisz i zobaczymy co z tego wyjdzie

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Niestety przy tym błędzie jest duże prawdopodobieństwo awarii sterownika nie mniej jednak nie można wykluczyć i tej pompy .
    Dobrym więc planem będzie całkowite wyeliminowanie jej z kręgu podejrzanych







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    WCH
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    biały
    Posty
    20
    no więć pompa rozebrana na czesci pierwsze,wyczyszczona bo troche tam brudu było,sprawdzona działą w 100%,po zmontowaniu wszystkiego dalej pojawia sie blad 01155 mechaniczna usterka i haldex sie nie zapina,wiec pompe mozna wyeliminowac z grona winowajcow,jakie macie jeszcze pomysly sterwonik czy cały haldex?

  15. #45
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez DeVi Zobacz posta
    no więć pompa rozebrana na czesci pierwsze,wyczyszczona bo troche tam brudu było,sprawdzona działą w 100%,po zmontowaniu wszystkiego dalej pojawia sie blad 01155 mechaniczna usterka i haldex sie nie zapina,wiec pompe mozna wyeliminowac z grona winowajcow,jakie macie jeszcze pomysly sterwonik czy cały haldex?
    Zrób w vagu output test dla haldexa i będziesz wiedzieć czy wszystko działa. Po wykonaniu testu pompa powinna się wyłączyć. Jak będzie działać cały czas to sterownik uszkodzony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •