Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 151 do 163 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #151

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    ouiouiui
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:44

  2. #152
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    Może te zaworki zostały co dałem na fotce parę postów niżej nie działają odpowiednio?
    No właśnie chce to obczaić dokładnie jak będę rozbierał w następnym tygodniu i nie poddam się do puki ten mój napęd nie będzie zapinal jak będzie podłączany na krótko. Zasadę działania haldexu rozumiem przejrzałem kilka pdf więc teraz muszę jeszcze raz go rozebrać

  3. #153
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Jakieś postępy w reanimacji haldexa ?

  4. #154
    Awatar nosuss3
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rozogi
    Pojemność
    1.8T
    KM
    209
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    49
    postępów brak od kilku dni na kanale stoi ojca pasek jak skończę go robić dopiero biere się za haldexa i to będzie za tydzień w poniedziałek bo mam szkołe i z czasem się nie wyrobie,ale dam znać co i jak napewno

  5. #155
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    u mnie tez... w poniedzialek wywalilem pompke i sterownik...pompka lala suchutka w srodku, dziala pompuje ladnie, sterownik rozebralem praktycznie na czesci pierwsze, wyjalem zawor regulacyjny wyczyscilem itp, sprawdzilem tez w blokach w AWD czujniki recznego i noznego hamulca F i F9 sa OK i ogolnie caly AWD ...i niccc...napedu brak:/ Nie wiem...przymierzam sie do kupna kompletnego calego tylnego mostu z pompka i sterem itp, ale wiem ze to loteria i nie mam niczego konkretnego... jutro zrobie kolejne podejscie, sprawdze co nieco...Ale juz rece rozkladam Dodam ze co chwile sprawdzam bledy i ich brak....Nie wiem już....

  6. #156
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Chyba znalazłem sprawcę problemu. Gdy odpalam auto i sprawdzam vagiem AWD w grupie 001 widzę, że jest reakcja na hamulec i ręczny, w grupie 002 napięcie na sterowniku wynosi od 13.2V do 14V, czasami skacze od 13.8V do 14.1V. Gdy wykonam output test i sprawdzam ponownie obydwie grupy to w 001 jest reakcja na hamulec natomiast na ręczny brak. Mogę sobie nim ruszać i nic się nie dzieje. Następnie w grupie 002 sprawdzam napięcie sterownika i wynosi 0.7V. Oczywiście napędu dalej brak i nie wywala błędu. Czy ktoś może mi potwierdzić, że jest to uszkodzony sterownik ?


    Edit.

    Kiedy już się po jakimś czasie pojawi błąd z pierwszego postu tego tematu to po skasowaniu pokazuje komunikat:

    no faults found or dtcs not supported by controller or a communication error ocurred
    Ostatnio edytowane przez maciekk ; 18-04-2013 o 09:15

  7. #157
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja tak miałem w tym s3 które jakiś czas temu już oddałem.
    Było tak jak piszesz , sterownik sprawdzała mi pewna firma w wawie i według nich podobno było ok ( teraz przestałem w to wierzyć )
    silniczek okazał się już zużyty i po dłuższym czasie udało się wykonać nowy komutator i go naprawić ( złożyłem poprawnie tak aby zasysał olej przez filterek i wyrzucał bokiem). Rezystancja była ok i na output test chodził ale haldex dalej nie działał.
    Napięcia we wtyczce co sterownika były coś nie bardzo ale znajomy elektryk coś tam pogrzebał i podobno było już ok , haldex dalej nie działał.
    Ponownie zebrałem siły i sam zacząłem szukać. Znalazłem niełączącą masę i ją wymieniłem na nową. Hmm i co? haldex dalej nie działa.
    Początkowo lączył się ze sterownikiem i gdy chciałem skasować błąd był właśnie taki komunikat jak powyżej tyle że po polsku :P
    po zrobieniu output test zaczał się zawieszac na 2 kliknieciu.
    Po czym przestał się już całkowicie łączyć i nie ma komunikacji ze sterownikiem haldex. W blogu abs wywala błąd 01326 czy jakoś tak, kóry informuje ,że niema żadnej komunikacji ze sterownikiem.
    Ja się załamałem już bo teoretycznie wszystko zostało już sprawdzone i wykluczone a jest dalej błąd. Jedyne co mi teraz przychodzi to podmiana sterownika od działającego auta i wykluczenie go bo niestety przestałem wierzyć tej pierwszej firmie która sprawdzała sterownik. Niestety S3 już pojechało bo trwało to bardzo długo
    U Ciebie Maciek pompka haldexa działa? bo początkowo jak w s3 nie działała prawidłowo to było podobnie a jak ją udało się zregenerować to zaczęły się dziać dziwne rzeczy ;/

  8. #158
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Na output test słyszę jak elegancko chodzi. Początkowo po kasowaniu tytułowego błędu haldex chodził ale ostatnio już jest kompletnie dead. Wczoraj zrobiłem output test, było ok, wszedłem w kanał ABS i sterownik ABS widzi sterownik haldexa, jednak gdy chciałem znowu wejść w AWD to nie mógł sie z nim połączyć, pomogło ponowne włączenie zapłonu. Od początku kanał ABS nie wywala żadnych błędów, robią się tylko cyrki z napięciem oraz wykrywaniem zaciągniętego ręcznego w sterowniku haldexa w kanale AWD. Wydaje mi się, że sterownik zupełnie nawalił, jest z nim komunikacja ale on sam nie steruje napędem tak jak powinien. Szkoda, że nie ma podglądu w vagu na ciśnienie pompki to by rozwiało mnóstwo wątpliwości. Po weekendzie podmieniam sterownik z mojego drugiego mostu, zobaczymy czy to coś da. O wynikach poinformuje

  9. #159
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Skoro wywala cyrki zaciagnietego recznego moze czujnik recznego F9 nie domaga?? Jak zaciagasz reczny przy włączonym zapłonie pokazuje sie kontrolka na liczniku informujaca o zaciagnietym hamulcu recznym??

  10. #160
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Pokazuje jak najbardziej Sterownik haldexa też widzi zmiany w położeniu ręcznego. Jak zrobię output test to wtedy nie widzi ręcznego, mimo że kontrolka na desce się pokazuje.

  11. #161
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    no to u mnie jest tak samo. Tylko ze nie wiem jak na output test. Jak w outpust test sprawdzic czujnik recznego?? Jest tam podana komenda zeby zaciagnac reczny??

  12. #162
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    W output test tego nie sprawdzisz. Widać to w grupie 001 w kanale AWD, można tam sprawdzić działanie hamulca i ręcznego. U mnie po output teście nożny reaguje a ręczny już przestaje

  13. #163
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    No to wiem ze w AWD w blokach mozna sprawdzic jest not actived i jak zaciagniesz lub nadepniesz hamulec zmieniaja sie na actived...Przydal by sie dokladny omowiony opis od jakiegos eksperta na temat poszczególnych blokow haldexa jakie maja byc wartosi itp...Ostatnio troche w tym posiedzialem i rozpracowalem ale dokladnie nie wiemy co powinno tam byc...Nawet w servisowce podaja tylko bloki do sprawdzenia hamulców i temp oleju w haldexie...A jest tam tez blok od czujników abs i inne różne wartosci....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •