Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 163

Wątek: TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

  1. #1
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23

    TT 225 quattro - lub raczej jego brak 01155 - Clutch

    Po zakupie TTki świeciła kontrolka trakcji. Po przeskanowaniu VAGiem okazało się, że jest problem z czujnikiem skrętu koła - źle założona taśma. Sprawa ta została naprawiona. Po pewnym czasie i stwierdzeniu że quattro chyba nie działa przeskanowałem jeszcze raz. Wyrzuciło mi następujący błąd, którego wcześniej nie było:

    Address 22
    Controller: 02D 900 554 B
    Component: HALDEX LSC ECC 0006
    1 Fault Found:
    01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

    Address 03
    Controller: 8N0 907 379 E
    Component: ESP 20 CAN V004
    Coding: 18446
    Shop #: WSC 01236
    1 Fault Found:
    01542 - Yaw Rate Sensor (G202)
    57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent

    Bardzo proszę o pomoc co z tym quattro w moim samochodzie. Nigdy wcześniej nie jeździłem z tego typu napędem i nie wiem jak powinno prawidłowo działać. Napęd testowałem na mokrej trawie pod górę z wyłączonym ESP (ktoś mi doradził by na luzie trzymać przycisk ESP 10 s celem jego wyłączenia) Efekt testów taki, że przednie koła ślizgają jak szalone a tylne nic. (dodam, że inną osobówką z przednim napędem z tego samego miejsca bym nie wyjechał) z drugiej jednak strony jak podniosę na podnosniku jedną przednią stronę samochodu i dodam gazu to czuję jak samochodem szapie tak jak by chciał ruszyć do przodu i pewnie jak bym przytrzymał to spadł bym z podnośnika. Czytałem, że olej w Haldexie trzeba wymieniać co 30k. Sprawdziłem, że jest i na oko w dobrym stanie (w miarę klarowny).

    Będę wdzięczny za wszelkie rady.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pierwszy raz widzę taki przypadek ale podejrzewam że sprzęgło w haldexie zdechło...może zapeszam ale kiepsko to wygląda...lecz może ktoś już to przerabiał i coś konkretniej napisze niż tylko przetłumaczy sobie błąd...

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zdecydowanie masz problem z tylnym napędem . Czy to mokra trawa czy śnieg czy też inna nawierzchnia o ograniczonej przyczepności , przednie koła nie mogą mielić samotnie bez udziału tylnych . Napęd na tył włącza się tak szybko że 90% kierowców nie jest w stanie zorientować sie kiedy to się dzieje

    Doradzałem już koledze na forum z identycznym problemem . Niestety w przypadku tego błędu występuje duże prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia Haldex-a . Jest jednak cień szansy że nie działa on sprawnie z powodu dawno nie wymienianego płynu w Haldex-ie , tak też było w przypadku kolegi . Po wymianie płynu powrócił napęd na tył a błąd już sie nie pojawił ....

    Wymień płyn i filtr w Haldex-ie ( nie myl z tylnym dyfrem , nawet mechanicy nie czają czasem ) bo jest to najtańsza opcja od której powinieneś zacząć przed szukaniem nowego Haldex-a





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23
    Noo to u mnie się na pewno nie załącza.... Co do wymiany pozostaje mi tylko ASO czy w małopolce (Kraków i na południe od Krakowa) ktoś się tym zajmuje.
    Pytanie drugie - czy olej bo wiem że ma być specjalny wraz z filtrem dostane gdzieś indziej niż ASO??

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kup w aso, wygląda to jak tubka z siliconem a filtr to taki mały czarny jak by trochę korek od paliwa..a wymienić nie musisz w aso...ale dla mnie to aż dziwne że haldex by całkiem nie działał z powodu starego oleju, być może jego braku albo stanu ponad normę ale że jest kiepski? hmm no ale miejmy nadzieję że to pomoże

  6. #6
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Miałem coś takiego, napęd chciał się załączyć ale nie mógł

    Wymieniłem cały tylny most bo akurat mi się trafił u znajomego mechanika. W każdym razie warto naprawić - różnica będzie kolosalna jak już się przejedziesz na czterech łapach.

  7. #7
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23
    Arthstudio - No, ale tylny most to nie Haldex wg mnie to dwie różne sprawy. No i mam nadzieję, że różnica będzie kolosalna bo nie po to kupowałem quattro by się ciągnąc na dwóch kółkach. Wydaje mi się, że to nie dyfer - gdyby tak wyskoczył by inny błąd no chyba że się mylę.

  8. #8
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Do tylnego mostu jest przyczepiony sterownik haldexa; na początku myślałem żeby tylko jego wymienić ale już dla pewności wsadziłem cały most. 225 koni to troche dużo jak na FWD.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dużo nie dużo ale po to kupuje się droższe cięższe auto z napędem na 4 koła żeby z niego korzystać..a to jak kupowałeś TT to nie wyczułeś że ciągnie tylko przednia ośka?

  10. #10
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23
    Można powiedzieć, że kupowałem kota w worku... . Moja TT była rozbita, sprowadzona z Włoch - ja tylko takie kupuje. Uważam, że nie ma samochodów bezwypadkowych, więc jak coś robić to najlepiej samemu (powierzyć blacharstwo i lakiernictwo zaufanej osobie). Nigdy nie miałem problemów z żadnym autem tak kupionym. TT jako pierwsza mi się nie wydarzyła a była ona moim marzeniem od lat. Kwestia czasu i pieniędzy (rozsądnych) a będzie śmigać

  11. #11
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23
    Panowie mam prośbę. Mam okazję kupić haldexa z tylnym mostem za 500 zł z gwarancją rozruchową. Pytanie do was czy warto. W haldexie nie ma oleju z tego co wiem. Sterowniki i reszta jest. Co wy na to??

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    żeby się nie okazało, ze to jest to samo co masz, albo gorsze
    Można sobie gdybać, jak leżał jakiś czas bez oleju, to może w środku zaczął rdzewieć czy niszczeć?
    Gdzieś to było na forum kiedyś, że wymiana oleju pomogła, może warto spróbować?
    Swoją drogą, dolną śrubą spuszczałeś olej, żeby sprawdzić?

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Racja , nikt Ci nie powie w jakim to jest stanie .
    Widząc auto z jakiego to pochodzi i jego historie można by coś więcej powiedzieć a tak to loteria .
    Jeśli dostaniesz gwarancje na piśmie że będzie zwrot kasy jeśli będzie niesprawny to ewentualnie można się nad tym zastanawiać .
    Kto jednak zapłaci za montaż /demontaż w takim przypadku ..

    Wymień ten płyn i będziesz miał pewność .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a w razie jak się okaże że jest kibel to kupisz inny płyn spuścisz przepuścisz przez filtr oleju i zalejesz tamten haldex, no chyba że spuszczając zobaczysz jakiś syf opiłki od obecnego uszkodzonego haldexa , niby się powinno zalać nowym ale wymiana 2x 300-350zł to spore koszta a jeżeli olej będzie ładny to ja bym tak zrobił tylko dodatkowo jeszcze puścił przez jakiś filtr i na pewno będzie śmigać filtr haldexa oczywiście też przełożyć jak coś

  15. #15
    Awatar pajekq
    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    Kasina Wielka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Posty
    23
    Przed zakupem Haldexa pewien elektromechanik doradził mi bym sprawdził kable (wtyczki) bo podobno lubią śniedzieć itd. No to sprawdziłem. 2 kostki rozpiąłem, ale do tej głównej od górnej części się dostać nie mogłem.Te, które sprawdzałem były zalane czymś w rodzaju oleju (sądzę po to by nie śniedziały). Po pospinaniu wszystkiego do kupy i skasowaniu błędów oraz po przejażdżce błędy te nie wyskoczyły ponownie choć na 22 pisze że możliwy jest brak dostępu do DTC... lub coś w tym stylu, ale napędu dalej nie ma.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 07:33
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 20:58
  3. Marmel i jego TT Quattro
    Przez Marmel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 08:48
  4. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  5. TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •