Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Możliwości programu Vag-com - co jeszcze można nim zrobić ciekawego

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Poniekąd rozumiem o co chodziło autorowi tematu , tytuł trochę nie precyzyjny więc pozwoliłem sobie zmienić

    Tak na szybko z głowy to za pomocą tego programu można miedzy innymi
    Zmierzyc przyśpieszenie od 0-100 oraz czas na 1/4 mili - niestety tylko za pomocą wyższych wersji .
    Monitorować temp oleju , zanim dojdziemy do wniosku że nie potrzebujemy chłodnicy ( oleju )
    Zmienić ustawienia radia , regulacja basów do +6 i odblokowanie paru funkcji .
    Przetestować zegary/wskaźniki zanim zaczniemy szukać gdzie indziej .
    Oczywiście słynne sztuczki z centralnym zamkiem adres 35 ( nie moduł komfortu w naszych TT ) czyli włączanie i wyłączanie sygnału dźw. przy zamykaniu z pilota , otwieranie obydwu drzwi za pomocą jednokrotnego przyciśnięcia guzika na pilocie , automatyczne ryglowanie zamków po przekraczaniu 15 km/h , odblokowanie opcji zamykania szyb z pilota dla wersji USA , i pewnie coś jeszcze zapomniałem

    Wszystko już było pisanie na forum , wiele napisałem osobiście wiele widziałem napisane przez innych .
    Faktycznie jednak nie ma wątku w którym jest wszystko razem .

    Jak ktoś ma czas i chce sie troche przyczynic do rozwoju tego tematu to proszę przeszukać forum i dopisać jak co robić .

    Sporo też o Programie Vag-com jest w temacie ''Audi TT przydatne link i'' ( przyklejony w dziale ogólne ) a w zasadzie w jednym z linków pod którym znajduje się plik w formacie PDF zawierający wiele ciekawych informacji .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    za mna pierwsze podpiecie vag'a w samochod wczytalem sie w forum i w google, gdyz przed logami chcialem pobawic sie w wariacje na temat centralnego i "psychiczne" wymuszanie zapiecia pasow
    mam kilka pytan, z gory dzieki za odpowiedzi
    a/ pytanie ogolne - czy zmieniajac kody dajmy w 35 , czy w 17 mozna cos spierdzielic ? chodzi mi o to czy moze cos sie sypnac jesli bede wpisywal kody dedykowane do innych modeli audi, czy nie na swoj kontynent ? komp moze sie uszkodzic ? czy po prostu kod nie wejdzie i bede mogl wrocic do wczesniejszego, ktory sobie gdzies zawsze zapisuje ?
    b/ odnosnie adresu 35 - czy otwieranie/zamykanie szyb z pilota dziala tez w modelach EU, czy tylko USA ? bo moja europejka tego nie ogarnia - a szkoda :/
    c/ odnosnie adresu 35 - jesli aktywuje auto ryglowanie drzwi przy tych x km/h to kiedy one sie odrygluja ? za kazdym razem jak zejde ponizej tej granicy? kiedy stane do 0, czy dopiero kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki ?
    d/ odnosnie adresu 35 - czy "sygnal dzwiekowy" przy zalaczaniu alarmu to tylko klakson, czy mozna tez jakies mniej przypalowe pikniecie wlaczyc ? (mamy przy alarmie jak rozumiem jakas syrene, czy tylko klakson ?)
    e/ odnosnie adresu 17 - kwestia ikony niezapietych pasow - czy ktos z samochodem z EU ma to aktywowane na dluzej niz te kilka sekund od zaplonu ? dajmy z 60 sek ?
    f/ odnosnie adresu 17 - kwestia brzeczyka niezapietych pasow - ktos to finalnie aktywowal albo po prostu ma od poczatku w samochodzie z EU ?

    i ostatnia kwestia, czy ktos z brzeczykiem do pasow i mozliwoscia otwierania/zamykania okien z pilota moze podac mi swoje kody z 17stki i z 35tki, przy wlaczonych i wylaczonych tych opcjach ? chcialbym poeksperymentowac u siebie, moze dotre do jakiegos algorytmu na europe :P

Podobne wątki

  1. Brak możliwości wyłączenia ESP
    Przez Radek1993 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2017, 23:02
  2. Modyfikacje programu w ECU
    Przez olo w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 12:53
  3. Gdzie w Wawie mozna zrobic przeglad przed zakupem w niedziele?
    Przez dominohyde w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 15:28
  4. Wgranie seryjnego programu do ECU
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 11:32
  5. Tuning TT RS - Dostępne opcje i możliwości
    Przez Batonx w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 306
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 14:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •