za mna pierwsze podpiecie vag'a w samochod wczytalem sie w forum i w google, gdyz przed logami chcialem pobawic sie w wariacje na temat centralnego i "psychiczne" wymuszanie zapiecia pasow
mam kilka pytan, z gory dzieki za odpowiedzi
a/ pytanie ogolne - czy zmieniajac kody dajmy w 35 , czy w 17 mozna cos spierdzielic ? chodzi mi o to czy moze cos sie sypnac jesli bede wpisywal kody dedykowane do innych modeli audi, czy nie na swoj kontynent ? komp moze sie uszkodzic ? czy po prostu kod nie wejdzie i bede mogl wrocic do wczesniejszego, ktory sobie gdzies zawsze zapisuje ?
b/ odnosnie adresu 35 - czy otwieranie/zamykanie szyb z pilota dziala tez w modelach EU, czy tylko USA ? bo moja europejka tego nie ogarnia - a szkoda :/
c/ odnosnie adresu 35 - jesli aktywuje auto ryglowanie drzwi przy tych x km/h to kiedy one sie odrygluja ? za kazdym razem jak zejde ponizej tej granicy? kiedy stane do 0, czy dopiero kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki ?
d/ odnosnie adresu 35 - czy "sygnal dzwiekowy" przy zalaczaniu alarmu to tylko klakson, czy mozna tez jakies mniej przypalowe pikniecie wlaczyc ? (mamy przy alarmie jak rozumiem jakas syrene, czy tylko klakson ?)
e/ odnosnie adresu 17 - kwestia ikony niezapietych pasow - czy ktos z samochodem z EU ma to aktywowane na dluzej niz te kilka sekund od zaplonu ? dajmy z 60 sek ?
f/ odnosnie adresu 17 - kwestia brzeczyka niezapietych pasow - ktos to finalnie aktywowal albo po prostu ma od poczatku w samochodzie z EU ?

i ostatnia kwestia, czy ktos z brzeczykiem do pasow i mozliwoscia otwierania/zamykania okien z pilota moze podac mi swoje kody z 17stki i z 35tki, przy wlaczonych i wylaczonych tych opcjach ? chcialbym poeksperymentowac u siebie, moze dotre do jakiegos algorytmu na europe :P