Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
hmmm czytam ten temat i nie wiem co chcesz w nim przekazać? możesz wyjaśnić o co chodzi ? bo co rozumiesz przez słowo " ciekawe" zastosowanie vag-com? czyli sugerujesz że wszystko co opisujemy w tym dziale opiera się tylko na skanowaniu i czyszczeniu błędów? a tak na marginesie te odczyty z kanału 120 to są z kosmosu więc trzeba to olać, mam nadzieję że sprostujesz co masz na myśli bo w innym wypadku niestety będę musiał go usunąć ...
Pawel-2005 nie sugeruje tylko widzę i czytam, zanim napisałem ten post, oraz za nim się zarejestrowałem przeczytałem wszystkie tematy z działu VAG-COM, Dlaczego? bo chciałem kupić auto, opierałem swoja wiedzę na tym co wyczytałem na forum. Kupiłem kabel na allegro i przetestowałem swoja nowa TT. Pomogliście mi bardzo Za co bardzo dziękuje!!! ale chodziło mi o to ze tak naprawdę w każdym nowym temacie mamy o nowych błędach i co trzeba zrobić żeby je usunąć.. Szanuje to, ale brakuje mi informacji nie tylko z dziedziny " jak sprawdzić czy przepływka jest na wykończeniu" itd....

Mnie chodzi o to ze zastosowanie VAGa może nie być tylko potrzebne do szukania błędów jak sie cos dzieje...
tyle ze takich informacji jak i bloków do przeszukania w tym dziale nie znalazłem.....