Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Możliwości programu Vag-com - co jeszcze można nim zrobić ciekawego

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    198
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    12

    Możliwości programu Vag-com - co jeszcze można nim zrobić ciekawego

    Przeglądam forum a w szczególności VAG-COM i tak naprawdę nic innego nie ma jak tylko kody błędów.... wiem rozumiem...
    ale co z pozytywnym działaniem programu VAG-COM???

    np. blok 120 wg. programu odczytuje moc w Nm....(chyba )
    albo
    blok 002 w dziale ABS??? prędkość obrotowa kół.... ciekawe odczyty po zakrętach

    Piszcie proszę o "ciekawych" zastosowaniach VAG-COM

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmmm czytam ten temat i nie wiem co chcesz w nim przekazać? możesz wyjaśnić o co chodzi ? bo co rozumiesz przez słowo " ciekawe" zastosowanie vag-com? czyli sugerujesz że wszystko co opisujemy w tym dziale opiera się tylko na skanowaniu i czyszczeniu błędów? a tak na marginesie te odczyty z kanału 120 to są z kosmosu więc trzeba to olać, mam nadzieję że sprostujesz co masz na myśli bo w innym wypadku niestety będę musiał go usunąć ...

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Coś na temat kanału 120:
    S3 Dyno Test - using VAG COM

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja zmierzyłem sobie moment na seri potem zrobiłem wydech po jakimś czasie fmic a wartości pokazało takie same;/ a auto wyraźnie lepiej jedzie więc pomiary momentu vagiem można sobie odpuścić...

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    198
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    hmmm czytam ten temat i nie wiem co chcesz w nim przekazać? możesz wyjaśnić o co chodzi ? bo co rozumiesz przez słowo " ciekawe" zastosowanie vag-com? czyli sugerujesz że wszystko co opisujemy w tym dziale opiera się tylko na skanowaniu i czyszczeniu błędów? a tak na marginesie te odczyty z kanału 120 to są z kosmosu więc trzeba to olać, mam nadzieję że sprostujesz co masz na myśli bo w innym wypadku niestety będę musiał go usunąć ...
    Pawel-2005 nie sugeruje tylko widzę i czytam, zanim napisałem ten post, oraz za nim się zarejestrowałem przeczytałem wszystkie tematy z działu VAG-COM, Dlaczego? bo chciałem kupić auto, opierałem swoja wiedzę na tym co wyczytałem na forum. Kupiłem kabel na allegro i przetestowałem swoja nowa TT. Pomogliście mi bardzo Za co bardzo dziękuje!!! ale chodziło mi o to ze tak naprawdę w każdym nowym temacie mamy o nowych błędach i co trzeba zrobić żeby je usunąć.. Szanuje to, ale brakuje mi informacji nie tylko z dziedziny " jak sprawdzić czy przepływka jest na wykończeniu" itd....

    Mnie chodzi o to ze zastosowanie VAGa może nie być tylko potrzebne do szukania błędów jak sie cos dzieje...
    tyle ze takich informacji jak i bloków do przeszukania w tym dziale nie znalazłem.....

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra to co byś chciał nowego nim zdziałać? poza szukaniem błędów robieniem logów , ja słyszałem że można przy pewnym doświadczeniu dokonywać poprawek w programie itp w pewnym zakresie lecz słyszałem że można także spaprać ...

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    198
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    12
    wiem ze można przestawić centralny zamek tak, aby po ruszeniu sam zamykał drzwi może ktoś ma wiedzę na ten temat??? bo ja cały czas szukam, pytam

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Musisz przeprogramować moduł komfortu. Było opisywane chyba na tym forum, a w sieci przerabiane wielokrotnie.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Poniekąd rozumiem o co chodziło autorowi tematu , tytuł trochę nie precyzyjny więc pozwoliłem sobie zmienić

    Tak na szybko z głowy to za pomocą tego programu można miedzy innymi
    Zmierzyc przyśpieszenie od 0-100 oraz czas na 1/4 mili - niestety tylko za pomocą wyższych wersji .
    Monitorować temp oleju , zanim dojdziemy do wniosku że nie potrzebujemy chłodnicy ( oleju )
    Zmienić ustawienia radia , regulacja basów do +6 i odblokowanie paru funkcji .
    Przetestować zegary/wskaźniki zanim zaczniemy szukać gdzie indziej .
    Oczywiście słynne sztuczki z centralnym zamkiem adres 35 ( nie moduł komfortu w naszych TT ) czyli włączanie i wyłączanie sygnału dźw. przy zamykaniu z pilota , otwieranie obydwu drzwi za pomocą jednokrotnego przyciśnięcia guzika na pilocie , automatyczne ryglowanie zamków po przekraczaniu 15 km/h , odblokowanie opcji zamykania szyb z pilota dla wersji USA , i pewnie coś jeszcze zapomniałem

    Wszystko już było pisanie na forum , wiele napisałem osobiście wiele widziałem napisane przez innych .
    Faktycznie jednak nie ma wątku w którym jest wszystko razem .

    Jak ktoś ma czas i chce sie troche przyczynic do rozwoju tego tematu to proszę przeszukać forum i dopisać jak co robić .

    Sporo też o Programie Vag-com jest w temacie ''Audi TT przydatne link i'' ( przyklejony w dziale ogólne ) a w zasadzie w jednym z linków pod którym znajduje się plik w formacie PDF zawierający wiele ciekawych informacji .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    za mna pierwsze podpiecie vag'a w samochod wczytalem sie w forum i w google, gdyz przed logami chcialem pobawic sie w wariacje na temat centralnego i "psychiczne" wymuszanie zapiecia pasow
    mam kilka pytan, z gory dzieki za odpowiedzi
    a/ pytanie ogolne - czy zmieniajac kody dajmy w 35 , czy w 17 mozna cos spierdzielic ? chodzi mi o to czy moze cos sie sypnac jesli bede wpisywal kody dedykowane do innych modeli audi, czy nie na swoj kontynent ? komp moze sie uszkodzic ? czy po prostu kod nie wejdzie i bede mogl wrocic do wczesniejszego, ktory sobie gdzies zawsze zapisuje ?
    b/ odnosnie adresu 35 - czy otwieranie/zamykanie szyb z pilota dziala tez w modelach EU, czy tylko USA ? bo moja europejka tego nie ogarnia - a szkoda :/
    c/ odnosnie adresu 35 - jesli aktywuje auto ryglowanie drzwi przy tych x km/h to kiedy one sie odrygluja ? za kazdym razem jak zejde ponizej tej granicy? kiedy stane do 0, czy dopiero kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki ?
    d/ odnosnie adresu 35 - czy "sygnal dzwiekowy" przy zalaczaniu alarmu to tylko klakson, czy mozna tez jakies mniej przypalowe pikniecie wlaczyc ? (mamy przy alarmie jak rozumiem jakas syrene, czy tylko klakson ?)
    e/ odnosnie adresu 17 - kwestia ikony niezapietych pasow - czy ktos z samochodem z EU ma to aktywowane na dluzej niz te kilka sekund od zaplonu ? dajmy z 60 sek ?
    f/ odnosnie adresu 17 - kwestia brzeczyka niezapietych pasow - ktos to finalnie aktywowal albo po prostu ma od poczatku w samochodzie z EU ?

    i ostatnia kwestia, czy ktos z brzeczykiem do pasow i mozliwoscia otwierania/zamykania okien z pilota moze podac mi swoje kody z 17stki i z 35tki, przy wlaczonych i wylaczonych tych opcjach ? chcialbym poeksperymentowac u siebie, moze dotre do jakiegos algorytmu na europe :P

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    a/ pytanie ogolne - czy zmieniajac kody dajmy w 35 , czy w 17 mozna cos spierdzielic ? chodzi mi o to czy moze cos sie sypnac jesli bede wpisywal kody dedykowane do innych modeli audi, czy nie na swoj kontynent ? komp moze sie uszkodzic ? czy po prostu kod nie wejdzie i bede mogl wrocic do wczesniejszego, ktory sobie gdzies zawsze zapisuje ?
    Nie uszkodzisz kompa , albo Ci nie przyjmie kodu albo dany sterownik nie będzie działał prawidłowo , zawsze przy eksperymentowaniu trzeba zanotowac obecne kodowanie .

    b/ odnosnie adresu 35 - czy otwieranie/zamykanie szyb z pilota dziala tez w modelach EU, czy tylko USA ? bo moja europejka tego nie ogarnia - a szkoda :/
    Z tego co wiem działa w modelach EU a w modelach USA trzeba sobie to odblokować . Działa to w ten sposób że podczas otwierania lub zamykania musisz trzymać wciśnięty przycisk na pilocie .

    c/ odnosnie adresu 35 - jesli aktywuje auto ryglowanie drzwi przy tych x km/h to kiedy one sie odrygluja ? za kazdym razem jak zejde ponizej tej granicy? kiedy stane do 0, czy dopiero kiedy wyciagne kluczyk ze stacyjki ?
    Drzwi otwierają się po wyłączeniu zapłonu co jest troche upierdliwe bo przy otwieraniu drzwi kiedy silnik jeszcze pracuje trzeba pociągnąć za klamkę 2 razy ..

    d/ odnosnie adresu 35 - czy "sygnal dzwiekowy" przy zalaczaniu alarmu to tylko klakson, czy mozna tez jakies mniej przypalowe pikniecie wlaczyc ? (mamy przy alarmie jak rozumiem jakas syrene, czy tylko klakson ?)
    Tylko dźwięk taki jak klakson ..

    e/ odnosnie adresu 17 - kwestia ikony niezapietych pasow - czy ktos z samochodem z EU ma to aktywowane na dluzej niz te kilka sekund od zaplonu ? dajmy z 60 sek ?
    Nie da sie tego zrobic wiec raczej nikt nie ma

    Pytanie f/ - Nie mam bladego pojęcia

    i ostatnia kwestia, czy ktos z brzeczykiem do pasow i mozliwoscia otwierania/zamykania okien z pilota moze podac mi swoje kody z 17stki i z 35tki, przy wlaczonych i wylaczonych tych opcjach ? chcialbym poeksperymentowac u siebie, moze dotre do jakiegos algorytmu na europe :P
    Mam obie opcje aktywowane i sprawdzę po pracy jakie jest kodowanie .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Artur w którym kanale jest temp oleju?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ok tak wiec u mnie kodowanie w module 35 jest 15948 - wersja USA , odblokowane zamykanie szyb z pilota , sygnał dźwiękowy przy zamykaniu .
    W module 17 mam 07244
    Za ostrzeżenie o nie zapiętych pasach odpowiadają cyfry 07 z tym ze nie można po prostu wpisać sobie 07 bo bierze sie to z następującego dodawania :
    Zakładamy ze na początku mamy 00
    +1 - quattro - większy bak
    +2 - ostrzeżenie o nie zapiętych pasach
    +4 - manualna skrzynia biegów
    + 16 - wyświetlanie dodatkowych informacji , nawigacja itp

    Resztę już sobie wykombinujecie

    ZUCZEK - temperatura oleju jest w module 17 Instruments blok pomiarowy 050 trzecie okienko .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja widziałem jak gościu włączał dźwięk pasów w Adaptaction ale nie wiem jaki moduł. Jak nie macie tego dźwięku to sam kod nie wystarczy trzeba jeszcze w adaptacji odpalić.

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Po co wam ten biper, każdy chce sie tego pozbyć, a wam się za chcialo włączać, miałem w poprzednim aucie i szlag mnie trafiał, odnośnie +1 to właśnie zauważyłem że czujnik widzi 65 l paliwa
    Dzieki Artur brakowało mi tego pomiaru, ale nie przypuszczałem że jest taki czujnik
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Brak możliwości wyłączenia ESP
    Przez Radek1993 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2017, 23:02
  2. Modyfikacje programu w ECU
    Przez olo w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 12:53
  3. Gdzie w Wawie mozna zrobic przeglad przed zakupem w niedziele?
    Przez dominohyde w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 15:28
  4. Wgranie seryjnego programu do ECU
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 11:32
  5. Tuning TT RS - Dostępne opcje i możliwości
    Przez Batonx w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 306
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 14:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •