Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: przegląd rejestracyjny

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Skąd
    Szczecin/ Poznań
    Posty
    2

    przegląd rejestracyjny

    Witam. Kupiłem TT w grudniu, aktualnie kończy mi się przegląd. Pojechałem na stacje diagnostyczną i panowie na wjazd mi powiedzieli, że będzie negatyw. Założone mam ksenony, a bez spryskiwaczy i żyroskopowego ust. świateł przeglądu nie przejdzie. Co zrobić z tym fantem? wymienić żarówki na czas przeglądu i po spowrotem założyć ksenony? Z takimi rzeczami jestem na bakier...

  2. #2
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Jedz na inna stacje.. inne miasto?

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    ewentualnie tak jak sam powiedziałeś, zdjąć ten ksenon i włożyć zwykłe, wydatek nie duży

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No wzięli się trochę za te ksenony Hidy Itp ale rzadko spotykane więc zmień stację
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    pojedz do nich. zapytaj sie czy zrobia przeglad a jak odmowia to powiedzi ok nie ma problemu jade do konkurencji i tyle

  6. #6
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    Zastanawian się jak to wygląda od strony prawnej, który to przepis nakłada obowiązek spryskiwaczy na ksenony.Nie spotkałem się z tym przepisem.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    z tego co mi wiadomo to muszą być albo spryskiwacze albo stabilizatory i jest taki zapis. ewentualnie jedno i drugie jak to bywa przy fabryczynie montowanych

  8. #8
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez reed Zobacz posta
    z tego co mi wiadomo to muszą być albo spryskiwacze albo stabilizatory i jest taki zapis. ewentualnie jedno i drugie jak to bywa przy fabryczynie montowanych
    Chodzi mi o to, gdzie jest taki zapis, jaki przepis to reguluje - być może jest to "widzi mi się" diagnostyków.

  9. #9
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez BYLO Zobacz posta
    gdzie jest taki zapis, jaki przepis to reguluje
    czujac sie wywolany do tablicy w w kwestii prawnej:
    reguluje to Dzienniki Unii Europejskiej Seria L Nr 137 z 30 maja 2007, a konkretniej Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych, w zwiazku z ustawa Prawo Ruchu Drogowego
    W duzym skrocie (bo sprawa jest kontrowersyjna) - UE narzucila przepis wg ktorego homologacja na ksenon w samochodzie jest mozliwa TYLKO w komplecie z samopoziomowaniem i spryskiwaczem - przepis ten nie jest skierowany do nas kierowcow ALE... art. 66 naszego Prawa Ruchu Drogowego zabrania juz NAM jazdy pojazdem po zmianach sprzecznych z przepisami - i tu wlasnie MOZNA INTERPRETOWAC, ze ten unijny zapis (mimo, ze nie dla kierowcy) jest przepisem, ktory de facto zabrania jazdy nawet z oryginalnym ksenonem OEM jesli nie masz dodatkowych spryskow.
    I teraz najwazniejsze, o czym malo kto pisze i mowi:
    ten przepis nie bedzie nas obowiazywal, jesli na stacji diagnostycznej nasza "przerobka" (zwal jak zwal, chodzi o to ze jest ksenon, a nie ma spryskow) zostanie zaakceptowana. Ale nie chodzi tu o temat pt. "przymykam oko i puszczam przeglad", tylko oficjalne zaswiadczenie z informacja: tu jest modyfikacja oswietlenia, ale przechodzi ona przeglad bo pozwala na zachowanie norm oswietlenia i bezpieczenstwa - bach pismo w dowod i do okazania przy ew. kontroli drogowej, czy za rok na innej stacji diagnostycznej.
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 13-09-2010 o 20:05

  10. #10
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez BYLO Zobacz posta
    Chodzi mi o to, gdzie jest taki zapis, jaki przepis to reguluje - być może jest to "widzi mi się" diagnostyków.
    gdzieś kiedyś czytałem czy też słyszałem coś na ten temat, było to już jakiś czasem temu, aczkolwiek nigdy nie miałem okazji widzieć na własne oczy żadnego stosownego przepisu na temat ksenonów nie zamontowanych do auta fabrycznie. Jedyny zapis jaki wiem, że istnieje jest kierowany do ksenonów montowanych fabrycznie, które muszą posiadać spryskiwacze i stabilizatory, żeby dostać homologację, także może i dobrze mówisz co do tego "widzi mi się"

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to tak jak kolega napisał, jest to wtedy modyfikacja oświetlenia, która po homologacji może być używana w aucie, masz taki papier i wszystko gra, nie masz jest zonk, przylatujesz na małe upalanko wpadają miśki i dowodzik leci ot i cala interpretacja
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Jak ostatnio robiłem przęgląd tez mnie z tego powodu spławili, (załozylem zderzak z dużym grilem bez spryskow). sciągnołem zderzak zamocowalem spryski - w sumie caly dzień pierdzielenia pod warunkiem że gość od klejenia plastików zrobi to na miejscu i mam problem z głowy. Próbowalem sie na stacji wykłocac ale niestety nie do przejścia. Paranoja z tymi spryskiwaczami, wątpie żeby uzytkownicy kożystali z tego tym bardziej że uruchamia sie je osobno. w sumie na 6 osób które spytalem jak uruchamia sie spryski 2 wiedzialy

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Przegląd po zakupie
    Przez Kobi w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 22:13
  2. okładki na dowód rejestracyjny
    Przez DaviTT w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 16:13
  3. Czy na polisie Oc jest obowiazkowy numer rejestracyjny?
    Przez bartoszek00 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 22:49
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 12:01
  5. przegląd
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •