Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Benzyna vs diesel

  1. #1

    Benzyna vs diesel

    A ja moją Tecią nie mogłem sobie poradzić wczoraj z nowym fiatem bravo, miał tam jakiegoś diesla, bo dymił jak kamaz
    Mam ją krótko, bo jakiś miesiąc 2000r 180KM czarna, jest piękna wszyscy się oglądają ale żeby jakimiś fiacikami mnie objeżdżali
    Jeżdżę na co dzień firmową 140KM octavią TDI i jeszcze nikt mnie nie objechał, a troszkę się kręcę po kraju ok. 70tyś rocznie.
    Kupiłem Tecię dla mojej Pani i tak żeby sobie w weekend po świrować ale troszkę mi opadł entuzjazm po wypadzie do Iławy.
    Troszkę byłem zdruzgotany jak po trasie do Międzyzdroji siedział mi na ogonie nowym Vito ale powyżej 200tu odpuszczał i jakoś to przeżyłem ale fiacika nie mogę sobie darować

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ten fiacik w serii 170, po chipie już po nad 200 i potężny moment, świat idzie na przód wiec jak chcesz być mocny, to musisz iść razem z nim, modyfikując auto, a to że 140octy jeszcze nikt nie objechał to kwestia tego, że nie spotkałeś godnego przeciwnika, czyli albo byli za słabi, albo za mocni
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Pewnie tak, bo ta Octavka to też żaden pocisk No ale z Tecią trzeba coś pokombinować, bo to obciach jeździć, cały czas ktoś się przyczepia i chce się ganiać
    Kolega bawi się w jakieś tam mody i obiecał mi coś tam dorzucić, jakąś nowa mapę cy cóś, ma tam podobno trochę koni przybyć

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no pamiętaj żeby to nie był tuning w stylu chip z allegro bo to najlepsza droga do usterki...

  5. #5
    Nie, nie nic związanego z allegro, kolega zrobił mi octavkę ze 105 na 140 i jest o niebo lepiej.
    Nie znam się na tym ale jak mi tłumaczył to kasuje starą mapę i ktoś mu przesyła z serwisu jakieś tam klucze RSA i wgrywa nową o zupełnie innych parametrach
    Nie wiem czy to dobrze czy źle ale działa, mam nadzieję, że Teci też dorzuci ze 30-40 kucy, ale mówił już coś o większym intercoolerze

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na seryjnych gratach to nie więcej niż 20kucy jak chcesz iść dalej to tak jak kolega doradzał FMIC i luzniejszy wydech i to od samego DP wtedy auto pojedzie dużo lepiej, a po za tym to nie temat o twoim aucie, jak chcesz się dowiedzieć na temat zwiększania mocy, to po zapoznaniu się z działem tuning, zadawaj tam pytania
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-08-2010 o 21:48
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Ok, dzięki za info

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Stian19 Zobacz posta
    Witam, temat namierzony ;] ze mną się ganiałeś. Więc tak : leon arl+ program =183 KM 394NM.
    Ja miałem okazję siedzieć w takim leonie, tylko, że wirus był bardzo agresywny aż do 200ps i ponad 420nm spokojnie mógłby konkurować z TT225.... myślę, że na mieście wśród zakrętów i małych uliczek niutonometry dają Ci znaczną przewagę nad starą TT , tylko że posiadaczka tegoż leona o którym mówię ma już sprzęgło dowalone

    pozdrawiam i gratuluję pasji
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 08-09-2010 o 02:52

  9. #9
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Niutony z klekota mają się nijak do Nm z benzyny. Tego nie można porównywać.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    najlepsze porównanie to było by zmierzenie momentu obrotowego na kołach na jednym i drugim przy danych prędkościach i to już będzie miarodajne porównanie a uwzględniając masę i współczynnik oporów powietrza mamy już teoretyczną odpowiedź który jest szybszy...ale i tak prościej sprawdzić to stając na kresce

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dlatego wsiadając do 150konnego klekota wydaje się nam że wymiata jak250konna benzyna, inny jest współczynnik uzyskiwania mocy, po spojrzeniu na wskaznik prędkości czar pryska
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja miałem okazję stawać z wieloma autami przez ostatni rok.. większości z tych "ustawek" nie przedstawiałęm na forum. Ale z dieslami jest jedna zasadnicza sprawa do 3'ciego biegu moment ma przeciąg jak nic, potem moment puchnie na korzyść mocy benzyniaka, czyli auto które ma 50nm więcej od naszego a mniej o 50 koni będzie jechać tak samo do setki z minimalną różnicą, a potem po prostu zjadamy z palcem w d*pie auto benzyniakiem... tak większość pojedynków u mnie wyglądała z TDI, moment daje radę tak do 130-150km/h potem sytuacja bardzo się zmienia.

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przeniosłem temat bo zaczął podążać w całkiem innym kierunku...no i troszkę już zaczyna być paplanina...po prostu diesle mają inną charakterystykę silnika i operowanie prędkościami niema sensu...spalanie w dieslu trwa całkiem inaczej bo nie jest to nagły wybuch jak w benzynie tylko powolne spalanie oleju napędowego przez co mieszanka ma dużo więcej czasu żeby się dokładnie spalić i siła gazowa jest większa niż w przypadku nagłego wybuchy jak jest w benzynie. Wadą powolnego spalania jest niestety to że to trwa i z tego powodu diesle nie mają wysokich obrotów gdyż paliwo musi się zdążyć spalić żeby nie zostało ponownie sprężane w momencie gdy powinien być suw wydechu. Ale dzięki temu że spalanie jest długie powolne i efektywne możemy uzyskać moment obrotowy na niskich obrotach lecz po chwili obroty rosną i trzeba zapinać wyższy bieg...jeśli chcecie porównywać moment diesla to wystarczy wziąć konkretny przykład jakiegoś tdi jego wykres i znać jego przełożenia na skrzyni i moście , z praktyki najlepiej się dowiedzieć w jakim przedziale obrotów auto najlepiej przyspiesza i po prostu przemnażać ten użyteczny zakres obrotów x przełożenie skrzyni biegów i mostu napędowego, robić sobie wykres na wszystkich 5 biegach (lub 6) i uzyskamy wykres momentu który mamy do dyspozycji na kołach...to samo zrobić z autem benzynowym i wyjdzie które auto ma większy moment na kołach w danej prędkości auta, dodam tylko że właśnie tak się projektuje samochody, najpierw jest założenie budujemy auto które jest np segmentu a,b,c itp jego masa x założenie że ma przyspieszać do setki w x , mamy do dyspozycji takie silniki dobieramy silnik i dobieramy ukłąd napędowy i ewentualnie korygujemy charakterystykę silnika budując właśnie takie wykresy ..jak ktoś zainteresowany to mogę wrzucić taki wykres np forda trasita bo gdzieś mam wykres teoretycznie zrobiony a potem jak wyszło w praktyce (pomiar na laboratorium na stanowisku badawczym w warunkach drogowych) o co w tym biega bo opisując to nie zawsze wiadomo co chodzi, wydawało by się że to durna teoria nic nie wnosząca ale badając akcelerometrem przyspieszenia samochodu na poszczególnych biegach otrzymujemy dokładnie to samo i wtedy można sobie w przybliżeniu zobaczyć o co chodzi a podanie wartości szczytowych momentu i mocy nic tak na prawdę nie mówi i robi wrażenie tylko na laikach lub daje ogólne pojęcie czy auto jest dłubane czy nie bo ja w swoim aucie mogę nie dodawać ani jednego NM i ani jednego KM tylko przesunąć te wartości o 2 lub 3 tysiące obrotów i gwarantuję że będę tutaj wszystkich oblatywał na tym forum...lecz niestety nie jest to takie proste
    więc pisanie że diesle się kończą przy 120- lub 150 dla mnie jest śmieszne co mówiąc krótko co ma piernik do wiatraka;/
    koniec już tego długiego wywodu
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-09-2010 o 11:54

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Paweł-2005 wszystko ładnie, pięknie opisałeś od strony teoretyznej, aczkolwiek ja bazuje na wiedzy empirycznej, podpieram się na konkretnych modelach aut z silnikiem TDI z którymi miałem okazję stawać na kresce i jeździć nie koniecznie jako kierowca, diesle to bardzo dobre motory do sportowej jazdy zwłaszcza w wersjach BMW 330 i 335 biturbo, auta pomimo małej mocy mają potworny przeciąg na pierwszych biegach i bardzo stały przyrost szybkości.. nie napisałem że się końcą, wystarczy spojrzeć na wykresy.. moc potrzebna jest do maksymalnej szybkości, a moment kończy się często w ututbionych (nie mieszać w to wolnossących) wraz ze wzrostem obrotów... fakt można optymalizować wykres różnymi sposobami, ale ja bazyje na tym z czym miałem okazję stanąć oko w oko i jakie są moje wewnętrzne odczucia co do pracy i specyfikacji motorów... Ja zwolennikiem TDI nie jestem, ale gdybym kiedyśmiał możliwość zrobienia Audi TT na motorze 4.2 TDI na pewno bym się pokusił!

    Więc kwestię - sensu porównywania to już pozostawiam innym, na drodze jak stoisz z kimś na światłach czy na konkretnym torze ścigasz się nie liczy się czy jedzie na TDI i czy na LPG czy na CNG, liczą się wówczas - wyczówalne osiągi, a specyfikację pracy silnika zostawmy inżynierom, to ma jechać

    Weź też pod uwagę, że wyścigi Le Mans wygrywają diesle i nie ma bata na to, ja osobiście wolę mieć +100 momentu niż +100 mocy w swoim aucie... oczywiście można tymi wartościami operować w jakieś granicy, można zbić moment dać więcej mocy lub wice wersa w jakiejś tam granicy, którą determinuje posiadany motor i podzespoły odpowiedzialne za jego pracę, to już zależy od tunera i naszych potrzeb co zrobimy
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 09-09-2010 o 15:10

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A czy w Le-Mans to oprócz diesli TDI i HDI coś jeszcze uczestniczy, bo nie dziwne że diesle wygrywają, reasumując to wolę moc z BZZZZZ niż KLE KLE KLE
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. wyryskiwacze diesel
    Przez rademenes w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 17:33
  2. Logi do oceny - diesel ;)
    Przez Tunio w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 21:28
  3. TT 225Q vs Honda Accord 2.2 150 kucy Diesel
    Przez maciekk w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 00:25
  4. TT 150 vs Leon TDI - Diesel musi dymić
    Przez ICE w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 05:50
  5. Pierwszy Diesel w Audi TT
    Przez MichalTT w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •