no więc moje kolo zamachowe zwymiarowane i zmierzona twardość...i się okazało że to żadna rewelacja..wieniec koła ma około 20hrc a materiał koła to już w ogóle mięciutki, koszt takiego koła zamachowego to 1300-1500zł w innych firmach to samo a więc koszty duże...koszt fabrycznego dwumasu to około 1600zł na allegro a ponad 2 tys w aso, waga dwumasa to około 13kg a moje koło to 6.1kg więc silnik będzie się miał zdecydowanie łatwiej wkręcać na obroty. A ja mam już możliwość zrobienia lekkiego koła jednomasowego z taka sama waga i z LEPSZYCH materiałów niż jest to u szachsa..za cenę o wiele niższą...teraz gdy już wszystko sprawdzone to aż żałuję że sam nie dorobiłem i nie zaoszczędziłem kilkaset zł no ale może będzie dla potomnych...daje 100% gwarancji że będzie współpracować z dociskiem szachs i ich tarcza sprzegłowa...ponadto niebawem zwalam mój dwumas i wymiaruję koło żeby móc dorabiać także koła zamachowe pod fabryczny docisk..jak ktoś zainteresowany to zapraszam na pw bo na prawdę warto gdyż sam teraz żałuję że nie wykonałem takiego koła dla siebie