Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Wątek: Mocne sprzęgło 228mm

  1. #1
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251

    Mocne sprzęgło 228mm

    Jako że składanie mojego auta nastąpi już niebawem, muszę zakupić jakies mocne sprzęgło. Czy jest ktoś rozeznany w temacie? Coś poleci?
    Pedał ma byc stosunkowo miękki, wystarczy że w 330xd mam "beton" od Radzikowskiego.
    W założeniu jest, że ma przenieśc 500Nm - tak przyszłościowo.
    Skrzynia 5 biegów, średnica sprzęgła 228mm :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe chwilkę później założyłem podobny temat ciutkę wyżej...no 500nm to spiek...u mnie jest ograniczne ale srednica 240mm

  3. #3
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Temat z mojej strony nieaktualny. Sprzęgło zamówione. producent obiecuje 610Nm
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    powiedz jakiej firmy ? rozumiem że koło to jednomasowe? bo jak dwumas to szkoda zachodu żeby to zakładać bo zaraz padnie..no i rozumiem że tarcze są ze spieku? bo organiczne to wątpię żeby taki moment przeniosły przy tak małej średnicy...uważaj także na super spieki dorabiane na bazie Twojego starego..bardzo często się kończą po 10 tys a wymiana sprzęgła to nie jest taki pryszcz jak np wymiana świec;/

  5. #5
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zamówiony kpl razem z jednomasem. Chciałem kombinować z zamachem z G60, ale po podliczeniu i zastanowieniu zdecydowałem sia na odchudzony, dedykowany jednomas.
    Przy tej średnicy sprzęgło, żaden producent nie oferuje tarczy organicznej która przeniesie więcej niż 420Nm.

    Rodzime sprzęgła przerobiłem już w 330xd. Radzikowski dumał, robił, przerabiał efekt: pedał beton i problem z przeniesieniem 520Nm.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 27-08-2010 o 11:51
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hm powiadasz 610nm myślę że szkoda kasy na takie sprzęgło do tej skrzyni, zmieniaj na 6H i masz pole do popisu, seryjne wytrzymuje 400nm, w ośce i to z palcem w dupie nie mówiąc już o precyzji działania, a wracając do skrzyni to moce o których myślisz to nie do 5H, przy garrecie limiter będziesz miał powyżej 7tyś i ta skrzynia tego nie zniesie, bo w serii już ma problemy, u mnie synchro poddały się przy k-03s, mechanizm różnicowy też nie grzeszy wytrzymałością i teraz w perspektywie czasu uważam że wymiana jej na 6H to był jeden z lepszych modów jakie poczyniłem w swoim aucie, Paweł2005 wczoraj testował i może coś dorzucić na temat, więc pomyśl o tym
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zostaje przy skrzyni 5 choć początkowo myślałem o zmianie. Mam swoje źródła i powody Seria 400Nm?? Tylko jak długo??
    Sprzęgło na 610Nm tylko dlatego, że półkę niżej jest tylko do 430Nm - wg producenta. Wole mieć zapas niż iść na styk.
    Problem ze sprzęgłem przerabiałem w 330xd w różnych konfiguracjach. Skrzynie tam zrzucę z zamkniętymi oczami, bo zwalałem ją po 3 razy w ciągu jednej doby. Wole kupić raz, a dobrze.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no według mnie ten set up co ma ZUCZEK do ośki jest bardzo przyjemny..sprzegło chodzi mięciutko miło i da się je dozować...a to jest ośka, nie wiem czy założenie takiego spieka będzie dobrym rozwiązaniem bo przy dużym turbo kiepsko dozowalnym sprzęgłem może być kłopot z ogarnięciem ośki ze względu na brak trakcji..w napedzie na 4 to spoko chociaż ja też nie chciałem spieka...myślę że mi 530nm styka a mam nadzieję że 20 tys to pryszcz dla tego sprzęgła a przy spieku to już zazwyczaj jest końcówka...a zdażają się i po 10-15 tys km a jakiej firmy kupiłeś ten dedykowany jednomas ze sprzęgłem? może helix od re5pect?

  9. #9
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Helix jest do 430Nm czyli na styk. Poza tym jest 4 łopatkowy... Moje sprzegło ma ich 6 Podobno pedał jest mięciutki i poszarpywanie jest niewielkie. Poza tym dozowalnośc to tylko do ruszania jest potrzebna, a że lag bedzie spory także luz. Nie ma co teoretyzować założe zdam relacje.
    Wszystko zaprezentuje za około 2-3 tygodnie jak zaczne składać auto Cierpliwości!
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 27-08-2010 o 18:21
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No nie do końca mnie zrozumiałeś, prędzej padnie ci skrzynia niż to sprzęglo, więc szkoda by mi było takie zakaładać do słabej skrzyni, to tak jak założyć pasek Dolce Gabana do spodni z H&M, robisz mocny Setup, a pietą achillesową bedzie ta skrzynia, a każdy mod jest warty tyle ile jego najsłabsza część
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Setup na razie będzie standardowy. Zobaczę jak auto bedzie się zachowywać jak jeździć itp. Wtedy podejmę decyzję, czy dmuchać więcej, a koszt sprzęgła nie jest jeszcze taki tragiczny
    Sprzęgło znalezione, zamówione. Jak bedzie na swoim miejscu wrażeniami sie podziele.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 27-08-2010 o 19:08
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wowo a co rozumiesz że nie jest aż taki tragiczny? bo taki zestaw helix z kołem dociskiem i tarcza to koszt 4400 a ze spiekiem powiedziano mi ciut więcej...no ale oczywiście trzymamy kciuki za udany setup...no i wątpie żebyś nie chciał dmuchać więcej..tak się mówi a po chwili chce się wiecej wiecej i więcej aż coś nie daje rady ale jeśli będziesz dbał i skrzynia jest w dobrym stanie to raczej powinna dać radę nie zakładajmy że musi się od razu wysypać..a jak padnie to pójdziesz w ślady żuczka tylko że będziesz musiał zakupić ponownie sprzęgło...

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Czas pokaże jak bedzie...
    Kilka dni temu czytałem artykuł o poprzecznym 1.8T na własnie skrzyni 5 zmodzonym przez Dahlbackracing. Skrzynia seria dawała rade, a moc jak na nich przystało była zacna.
    Co do ceny sprzęgła to sprawa wygląda mniej więcej tak jak pisałem Ci na priv o dmuchawce Poza tym f-ra na firme i dodatkowo VAT w kielni i podatek
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Skrzynia 5 - cio biegowa jest rzeczywiście słaba w porównaniu do '' pancernej '' 6-tki ale to nie jest tak że zaraz się rozpadnie , trzeba po prostu bardziej na nią uważać . Im skrzynia jest bardziej zużyta tym krótsze życie po zwiększeniu mocy , nie mniej jednak widziałem wiele aut z mocami 400+ które żyły w zgodzie z '' piątkami ''

    No cóż jak padnie to kupisz 6 biegowa

    Dla innych zainteresowanych tematem dodam ze sprawdzoną opcją ( sprzęgło 228 mm ) jest jedno masówka z G60 oraz tarcza i docisk od VR6 .

    Jeszcze lepszą opcją dla bardziej wymagających jest Sachs Racing , potrafią przenieść sporo Nm a jednocześnie pracować gładko i przyjemnie jak seria .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Sachs Racing kończy się w okolicach 400Nm, tak jak i Helix. Jednomas z G60 + tarcza i docisk z VR6 również nie da rady bez ingerencji Radzikowskiego. Niestety na tym Panu się konkretnie zawiodłem w przypadku 330xd. Koniec z rzeźbami. Teraz jest ciut drożej, ale bede miał coś solidnego, markowego i mam nadzieje ze bede zadowolony.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Sprzęgło
    Przez jasiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 11:52
  2. Mocne dymienie z bagnetu oleju Audi TT 225 APX
    Przez Ada w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 22:38
  3. Sprzęgło
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 09:55
  4. Mocne, oślepiające lampy
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:07
  5. Sprzegło
    Przez Maru w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •