Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Nowy filtr w koncu zamontowany

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    Nowy filtr w koncu zamontowany

    Wreszcie znalazlem troche czasu zeby zamontowac moj nowy nabytek...
    Jak na razie odczucia bardzo pozytywne..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Albo mi sie wydaje albo masz tego carbon boxa w wiekszej wersji jakiego mial kolega Erick bo moj filtr jest zdecydowanie mniejszy :/

    gratuluje zakupu napewno bedziesz zadowolony

    pozdro

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tez sie zdziwilem jak rozpakowalem paczke ale zamawialem dedykowany do 225...
    Przez dlugosc tego filtra trudno bylo ''zlapac zakret '' na rurze karmiacej...
    Jakos jednak sobie poradzilem

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    hej. Chce zainstalować sobie stożek do 180 bez 4\4 Myśle nad taka modyfikacja
    1.http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=289016334 i dodatkowo http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=289015866. Myślenad taka modyfikacja tylko nie chce zasmiecić silnika za bardzo. Czy jest to bezpieczne?

    2. che zamontowac http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=289578191 taki np. i nie doprowadzac do niego zadnego powietrza ?

    Co możeci mi doroadzić.Pozdarwiam
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ten airbox to poprostu obudowa na stozek zeby odgrodzic go od zasysania goracego powietrza z komory silnika...W sumie moglo by to dzialac ale wymiary przedstawione w opisie dyskwalifikuja zastosowanie tego wynalazku . Cos dziwnie to wyglada bo na fotkach gdzie widac to zamontowane , wyglada to na kawal puszki a tymczasem wymiary 16cm dl i 13cm sr. to raczej zdecydowanie zamaly airbox a jeszcze trzeba tam stozek zmiescic..
    Jak dla mnie to moze byc wystarczajace dla silnika wolnossacego o poj 1,2l

    Zamontowanie samego stozka to tez powszechnie stosowane rozwiazanie ,
    ma jednak ta wade ze silnik zasysa gorace powietrze z komory silnika i zdecydowanie zwieksza sie poziom halasu , dosc glosno slychac w kabinie dzwiek zasysanego powietrza i dzwiek zaworu upustowego oraz turbine ..
    Oliwione filtry maga byc przyczyna problemow z przeplywka , trzeba je oliwic umiejetnie i bez przesady i wtedy wszystko bedzie ok
    W stanach coraz wieksza popularnosc zdobywaja filtry tyou '' DRYFLOW '' wykonane z syntetycznego materialu o lepszym poziomie filtracji i przeplywu od klasycznych wielowarstwowych bawelnianych filtrow wspartych na metalowej siatce

    I teraz jak by to szybko ujac decyzja nalezy do Ciebie.
    Jesli nie nasz w aucie poczynionych zadnych modyfikacji to sam filtr da Ci niewiele , po programie mozesz zyskac 5-10 KM samym filtrem jesli jednoczesnie masz zmodyfikowany wydech i intercoler ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, powiedz mi ile kosztuje taki filtr który ty masz ,nie musibyć taki drogi albo na poczatku zamontuje sa stożkowy ale z możliwoscia rozbudowy czyli dokupienia airboxa i podprowdzaniu powietrza ze zdeżaka

    [ Dodano: Sro Sty 02, 2008 9:34 pm ]
    prosze jeszcze o podanie prawidłowych wymiarów stozka (samego) do 180 bez 4\4 z docelowa moca 300km max
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Filtr ktory posiadam to BMC CDA i dziala na troche innej zasadzie ..

    Kosztowal mnie z przyslaniem ok 400$
    Tak sie jednak sklada ze w tej chwili mam znacznie wieksza obudowe przeplywki i ten filtr juz mi nie pasuje niestety
    Jesli tylko zechcesz moge Ci go odstapic za 200$ + wysylka

    Natomias jesli chodzi o wymiar stozka to chodzilo mi bardziej o to zeby nie byl on zamkniety w zaciasnej dla siebie obudowie bo to na pewno nie poprawia przeplywu ...
    Ten z 2-giego linka bedzie OK.....

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, powiem ci ze bym sie skusił ale przesyłka wyjdzie w ****
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kolo 40$ Jak bedziesz chetny to zapraszam na PW


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    daje sobie spokój narazie.Pozdrawiam
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    żeby nie zaczynać nowego tematu zapytam tutaj. Jakiś czas temu podczas wymiany przepływomierza (bo padł) człowiek który mi to robił, a dodam że nie był to jakiś tam pan "Rysio" z podrzędnego warsztatu, tylko gość który naprawde się zna na samochodach Audi, i jest uznany w środowisku za jakiś autorytet w dziedzinie elektromechaniki, czyli jednym słowem, wie co mówi. On odradził mi jakiekolwiek zabawy ze sportowymi filtrami. Twierdzi że przepływomierze w audi, a już w szeczególności te co są w motorach 1.8 są bardzo czułe na zabrudzenia i różnego rodzaju śmieci, które przepuszcza filtr. Założenie filtra sportowego jest takie że ma przepuszczać więcej powietrza a co za tym idzie więcej śmieci. On twierdzi że jeśli to założe to bardzo szybko przyjedzie do mnie i znowu będzie mi wymieniał przepływke.
    Jakie jest wasze zdanie? Szczególnie osób które już mają filtry sportowe??

  12. #12
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez daz
    żeby nie zaczynać nowego tematu zapytam tutaj. Jakiś czas temu podczas wymiany przepływomierza (bo padł) człowiek który mi to robił, a dodam że nie był to jakiś tam pan "Rysio" z podrzędnego warsztatu, tylko gość który naprawde się zna na samochodach Audi, i jest uznany w środowisku za jakiś autorytet w dziedzinie elektromechaniki, czyli jednym słowem, wie co mówi. On odradził mi jakiekolwiek zabawy ze sportowymi filtrami. Twierdzi że przepływomierze w audi, a już w szeczególności te co są w motorach 1.8 są bardzo czułe na zabrudzenia i różnego rodzaju śmieci, które przepuszcza filtr. Założenie filtra sportowego jest takie że ma przepuszczać więcej powietrza a co za tym idzie więcej śmieci. On twierdzi że jeśli to założe to bardzo szybko przyjedzie do mnie i znowu będzie mi wymieniał przepływke.
    Jakie jest wasze zdanie? Szczególnie osób które już mają filtry sportowe??
    dokładnie takie samo! jakbys sam wymieniał tą przepływke, zobaczył ją w srodku, jak wygląda, na jakiej zasadzie działa itd, to bys tez doszedl do takich samych wniosków
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Teoretycznie Twoj mechanik ma 100% racji , jednak w praktyce istnieje wiele sposobow zeby zminimalizowac szkodliwosc oddzialywania filtra na przeplywke ...
    Przy daleko idacych modyfikacjach , pozbycie sie seryjnej puszki daje przyrosty nie latwe do zignorowania ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Wiem że przy dużych modyfikacja to wymiana filtra staje się nawet koniecznościa, ale moje pytanie było związane z tym iż sam bym założył do siebie stożek, i nie będe ukrywał że nie licze na żadne pseudo przyrosty mocy rzędu 0,4KM, wyczówalnego przy 7500 o/m jadąc na 4 biegu , jak to nie jedne sprzedawca takich filtrów zapewnia. Mi chodzi głównie o efekt akustyczny , ale jeśli po pół roku miało by się okazać ze samochód dziwnie pracuje, przygasa lub ma problem z odpaleniem, a co chwile wyskakuje mi jakaś kontrolka na zagarach, to chyba jednak zostane przy standartowym filtrze. Byłem ciekaw czy ktoś kto ma już stożek od dłuższego czasu nie zaobserwował dziwnego zachowania silnika. Bo to że przepuszcza więcej syfu i że jest to szkodliwe dla przepływi to oczywiosta sprawa, pytanie właśnie tylko jak bardzo szkodliwe.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiscie nigdy nie mialem stozka ...
    Przez ostatnie 2 lata jezdzilem z filtrem o ktorym mowa w tym temacie i nie mialem zadnych problemow ...
    Glowny problem ze stozkami polega na tym ze wiekszoss ludzi montuje je bezposredno do obudowy przeplywki i czesto sa one tak naoliwione ze az ciekna..
    Tymczasem musi byc choc by 15 cm dystans i odpowiednio przygotowany filtr..
    Z tym przepuszczaniem syfu to az takiej tragedji nie ma bo np Audi w USA nie odbiera gwarancji po zamontowaniu wkladki K&N ktora jest wykonana z takiego samego materialu jak stozki..
    Nie jestem pewien czy w europie to sprzedaja ale dobrym rozwiazaniem sa filtry AEM Dryflow , nie trzeba ich oliwic i filtruja dokladniej od klasycznych filtrow sportowych a jesnoczesnie maja lepszy przeplyw..
    Przyrosty mocy w seryjnym aucie bez innych modyfikacji sa niewielkie ale troche przesadziles
    z tymi 0,4 konia
    Mysle ze spokojnie mozna liczyc na przyrost w granicy od 2 do 5 koni w zakresie 4 do 7 tys.


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] No to w końcu witam Wszystkich
    Przez Kanapa w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 19:07
  2. Moja TT 1.8 - w koncu udalo sie znalezc ;)
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 20:29
  3. w koncu logi :)))
    Przez michu w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •