Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: audi tt (1.8l 180km) vs nissan qashqai (2.0 150km)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136

    audi tt (1.8l 180km) vs nissan qashqai (2.0 150km)

    Ponizej opis: audi tt (1.8l 180km) vs nissan qashqai (2.0 150km).
    Niedawno jechałem sobie swoim tt przez Polskę (gdzieś okolice Konin) spokojniutko (ok 120km/h), przez lasy oglądając sobie widoczki i słuchając sobie muzyczki
    Droga była pusta, srodek tygodnia, godzina poranna, słoneczko ładnie wychodziło zza churek, gdy nagle dojechałem do jakiegoś takiego suv-a???? auto czarne, rejestracje PO... - numery sobie nagrałem na komórkę, bo pan (jak się potem okazało gdy go już wyprzedziłem) okazał sie być człowiekiem po 60-tce w dodatku z żoną obok - w podobnym wieku. Jechał sobie około 100-120km/h i... co się okazało potem (a był później fajny odcinek równej drogi)... nie chciał się dać wyprzedzić
    Ale od początku
    Jak wyżej pisałem, podjeżdżam do czarnego SUV-a i tak gdzieś z 30m za nim włanczam migacz i chcę wyprzedzić auto. No niestety, SUV się nie daje wyprzedzić... kierowca, gdy już mnie widział we wstecznym lusterku zjechał na lewy pas na którym ja już byłem...
    więc spowrotem wjechałem na prawy pas, myśląc że kogoś tam chciał wyprzedzić - auto, rower etc, a z góry może ktoś za chwilę nadjechać... kierowca SUV-a wrócił na swój (prawy) pas i dalej jechał z 120-140km/h... no dobra myśle sobie, teraz go wyprzedzę... i znowu manewr (migacz... etc). Wyjechałem na lewy pas, jadę i jestem już przy jego tylnym kole a kierowca SUV-a znowu, tym razem bez migacza wyskakuje na prawy lewy...
    myślę sobie palant jakis czy co? kobieta obok coś już w aucie zaczęła gestykulować i machać rękoma w kierunku kierowcy SUV-a... ok, jadę za nim po lewym pasie... gość przyspiesza - tak gdzieś do 150km/h... ja już sobie myślę, kiedy on zjedzie w końcu... po prawym pasie nikt nie jedzie - ale nie lubię wyprzedzać slalomem, więc jadę za gosciem, wróciłem na prawy pas i gość po chwili znowu wraca na prawy pas. No to ja rura i wyprzedzam goscia. Jestem gdzies na wysokości jego tynych drzwi a gosć myk bez migacza w moim kierunku... dobrze że było pobocze z asfaltu...nooo nieee sobie myślę... to ja tu grzecznie a tu jakiś imbecyl jedzie przede mną... kobieta w aucie darła się jak papuga - okno miał otwarte, ja również w swoi aucie... myśle sobie... gość źle wychowany, nie ma co liczyć na zrozumienie i kulturę na drodze...no cóż, chociaż nie lubię tak jeździć to niestety trzeba było... przychamować z lekka i myk prawym pasem i rura, zanim gość się połapał a mój tyłek był już przy jego prawym przednim kole gość wpadł na pomysł, żeby skręcić w moim kierunku - nie wiem, albo chciał mnie nastraszyć (bo nawet mu to trochę wyszło - pojechałem poboczem asfaltowym), ale swoja żonę (chyba) to już przeraził (zasłoniła oczy rękoma) na maxa... pocięłem do przodu, gosć za mna, ale już przy prędkości 180km/h odpuscił sobie... pomachałem mu ręką przez okno
    Potem stanęłem na stacji benzynowej i poszedłem sobie zamówić jedzonko.
    Gość zajechał na stacje, ale na głowie miał już żonę wraz z jej krzykiem i złością...
    nie pozostało mi nic innego jak tylko się uśmiechnać w jego kierunku i pijąc sobie spokojnie pepsi

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja bym podszedł i "pogadał" no chyba że jakoś bym miał cegłówkę pod ręką to po wyprzedzeniu spróbowałbym mu umieścić ją na masce...a swoją droga to jakoś dziwnie dużo masz przypadków ze ludzie się czepiają Twojego auta;/

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mnie raz facet zapity zatrzymał na środku drogi i wskoczył na maskę. Wyszedłem i potraktowałem go odpowiednio. Zapewne temu Panu też bym wytłumaczył w ciekawy sposób jak zachowuje się na drodze.

    alek,

    Jakby drugi raz mi tak drogę zajechał to bym mu odpuścił i poczekał aż gdzieś zjedzie też mu wytłumaczyć ze tak się nie robi.
    No chyba ze jesteś tak uparty i nigdy nie odpuszczasz. Pamiętaj życie jest jedno.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    284
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    52
    powiem jedno, to musial byc jakis szmaciarz , przykre to jest ale czasami sie tacy zdarzaja na drogach i to jest smutne , na kims sie wkoncu nauczy

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    Pawel-2005 czepiają się, czepiają... chyba takie moje życie
    generalnie szkoda ludzi uczyć czegokolwiek - szkoda życia i zdrowia a lać w łeb - też szkoda...
    w sumie szkoda by było moich słów do barana, wyręczyła mnie jego żona - publicznie to fajnie wyglądało

    [ Dodano: |17 Sie 2010|, 2010 18:42 ]
    IceMan09 ależ odpuszczam... nie dostał z łokcia w kark.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    alek, Gratulacje, nie wiem jak większość z nas, ale ja bym wybuchł
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    może gość uważał, że swoim zachowaniem "poprawi bezpieczeństwo" na drodze ... żałosne

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Kiedyś podobnie trzymałem starą bejcą jakiś chłopaczków w civicu...

    trzymałem bo miałem CB i wiedziałem że suszą za następnym zakrętem )

    Widziałem że mi kolesie faki pokazują ale wytrzymałem i ich spowolniłem.

    Misiaki mieli jeden mandacik mniej tego dnia, następnie karki kulturalnie pomachali wyprzedzając mnie na prostej
    Czarne jest piękne

Podobne wątki

  1. A3 1.8TQ 180KM vs 150KM FWD
    Przez pat1441 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 19:49
  2. Audi TT 1.8 150KM jaki bezpieczny tuning????? Pomóżcie.
    Przez sniego21 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 07:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •