Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: TT vs WRX

  1. #1
    Maciek
    Gość

    TT vs WRX

    kolejny street -test. Wczoraj wieczorkiem na ulicach mojego miasta wystartowa?em z Subaru Impreza WRX (kombi). I..... da?em rad?! Coprawda o d?ugo?? niemal nosa, ale by?em pierwszy na nast?pnych ?wiat?ach. mi?e zaskoczenie!

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Zaskoczenie napewno. WRX dobrze się zbiera, na elastyczność chyba byś przegrał (w rolling start-cie).

    WRX i STI to w Japoni kultowy model. Wczoraj oglądałem Best Motoring, to najnowsza Impreza STI wygrała w teście porównanwczym (slalom i tor pełen zakreętów) z Caymanem S, Audi RS4, Mercem C klasy AMG i ...Lamgo Gallardo. Każdy chwali swoje,ale Japończycy przeginają

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    WOW ale starocia odkopales...
    No ale w zwiazku z tym , z zadowoleniem dodam ze moja TT leje WRX-a jak 10-latek przedszkolaka...
    Jedynie z STI jest mi przyjemnie sie pobawic bo tu wynik jest zalezny od modyfikacji poczynionych w subaru i stopnia ogarniania auta przez prowadzacego
    Nie musze chyba dodawac ze nie jestem seryjny


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Może i odkopałem starocia, ale jest to dla mnie zaskoczenie, że TT-ka (standardowa) bierzez Impreze WRX...

    W wielu testach porównaniach, Subaru Impreza WRX czy STI nie wiele ustępują porównwalnym wersjom Lancera EVO. A EVO okazuje się szybsze od Audi S4, a wersje 340 zostawiąją w tyle (zwłaszcza na torze) Audi RS4 (V.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    hehehe ... ja swoja 180 moze niebede sie wypuszczal ale skoluj jakiegos "kierownika seryjnego WRX" to mysle ze ktorys kolega z naszego forum napewno chetnie Ci pokaze jak to sie robi (oczywiscie mowie o seryjnym WRX i seryjnej TT 225 PS QUATTRO)
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    ten sw?d
    Posty
    1
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    hehehe ... ja swoja 180 moze niebede sie wypuszczal
    moze lepiej nie bo bys sie mógł zdziwic kolego :P

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski
    Może i odkopałem starocia, ale jest to dla mnie zaskoczenie, że TT-ka (standardowa) bierzez Impreze WRX...

    W wielu testach porównaniach, Subaru Impreza WRX czy STI nie wiele ustępują porównwalnym wersjom Lancera EVO. A EVO okazuje się szybsze od Audi S4, a wersje 340 zostawiąją w tyle (zwłaszcza na torze) Audi RS4 (V.

    TT 180 vs Impreza WRX - sory nie wiem z kim się ścigałeś ale TT nie da rady. (oczywiście mowa o WRX 2.0 rocznik 2003< )

    WRX i STI to dwa różne światy - przykład
    hamowanie 4tłoczkowe na przód
    tłoki do STI 4 x droższe niż do WRX
    skrzynia STI wytrzymuje do 600 koni

    jeśli porównujesz WRX i EVO to faktycznie EVO jest lepsze
    (WRX to można porównać ze zwykłym lancer'em a nie EVO)

    jeśli porównujesz EVO i STI to chyba nie da się ocenić które z nich jest lepsze.
    Generalnie przy tej samej mocy osiągi te same.


    ALE JEDNA WIELKA CIEKAWOSTKA STI PALI ¦REDNIO O OD 3 - 6 LITRÓW MNIEJ NIż EVO - SPRAWDZONE EMPIRYCZNIE TRASA
    Warszawa - Tor Miedziana Góra - Warszawa

    Evo GT 340
    STI 365 - pakiet maptek

    [ Dodano: Sob Lip 21, 2007 12:49 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    WOW ale starocia odkopales...
    No ale w zwiazku z tym , z zadowoleniem dodam ze moja TT leje WRX-a jak 10-latek przedszkolaka...
    Jedynie z STI jest mi przyjemnie sie pobawic bo tu wynik jest zalezny od modyfikacji poczynionych w subaru i stopnia ogarniania auta przez prowadzacego
    Nie musze chyba dodawac ze nie jestem seryjny


    Pozdrawiam
    Ale Twoje TT ma 299 KM a WRX od 218 - 225 KM - w zależności od rocznika

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    180ps nie da rady WRX , ale 225 Quattro juz sobie poradzi..
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    180ps nie da rady WRX , ale 225 Quattro juz sobie poradzi..
    wyścig byłby bardzo ciekawy

    choć ze starym modelem który ma co prawda tylko 218 KM nie byłbym aż taki pewny -
    model ten jest lżejszy od TT o prawie 200 kg a to bardzo dużo.

    kiedyś stanąłem z GT - serii miała 218 ale był dłubany około 235 - 240 i co prawda odelżony ale ile miał mniej to nie wiem

    w każdym razie na setup'ie 250 KM na 400 m wyprzedziłem go tylko o kawałek maski.
    choć start miałem super - stalowe sprzegło (3 spieki robi swoje)

    jednak subaru ma 1,2,3 i 4 bardzo krótkie - stworzone właśnie do jazdy po zakrętach tak by uzyskiwać najlepsze osiągi jeśli chodzi o przyspieszenie.

    przy dobrym starcie subaru WRX rozpedza sie do 100 nie wiele ponad 5 sek. (to sprawdzone emipirycznie 6 pomiarów na torze)

    z drugiej zaś strony nie twierdze z TT go nie pokona - ALE NIE JEST TO TAK łATWO JAK SIĘ NIEKTÓRYM TU WYDAJE

    (mój najlepszy czas TT na 400m ET 13,69).

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    (mój najlepszy czas TT na 400m ET 13,69).[/quote]

    dobry, bo kilka lat temu moj najlepszy ( i najlepszy ze TT-ki Turbo PLUS) czas byl 13.961 i mialem 270 km... Na pewno masz tylko 250 ?

    http://www.sss.org.pl/results.php?view=030704
    911 Kiler

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    250 było na wykresach u Czarka M. z hamowni.
    możliwe że było max 265 leciałem na dobrym paliwie
    po za tym w samochodzie był tylko fotel kierowcy.

    ponadto start - 3 spieki to bajka - teraz nawet do STI zakładam takie samo.

    wynikami niestety się nie pochwala - www.motokopytko.pl - jednak nie ma wyników z tamtego roku
    czas był uzyskany na kwalifikacji -

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    tak sie sklada ze ja notorycznie loje dupke wrx-ą juz kilkakrotnie stawalem z wrx-em i nie mialem problemu.... pare razy z tym modelem z ładnymi swiatlami- nie najnowszymi, w kazdym badz razie nie mial startu.... a ostatnio sie scigalem z zakopanego z wrx-em (ten model z okrągłymi swiatłami- podobny do corolli ) po zakretach przy dosc sporym natezeniu ruchu.... w lusterku stracilem go z oczu juz na pierwszych zakretach.... a na prostej bez problemu go wyprzedzilem bo na poczatku jechal pierwszy... ale w sumie zadko kiedy natrafiam na kierowce godnego scigania sie...- po zakretach moc to nie wszystko- licza sie umiejetnosci...

    musze sie pochwalic ze we wtorek zakladam nowe DP 3" a za 2 tyg umawiam sie w koncu na chip tuning.... ciekawe ile teraz wykrzesaja.....

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Cytat Zamieszczone przez hubert
    250 było na wykresach u Czarka M. z hamowni.
    możliwe że było max 265 leciałem na dobrym paliwie
    po za tym w samochodzie był tylko fotel kierowcy.

    ponadto start - 3 spieki to bajka - teraz nawet do STI zakładam takie samo.

    wynikami niestety się nie pochwala - www.motokopytko.pl - jednak nie ma wyników z tamtego roku
    czas był uzyskany na kwalifikacji -
    teraz rozumiem bo moj TT byl caly
    911 Kiler

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    tak sie sklada ze ja notorycznie loje dupke wrx-ą juz kilkakrotnie stawalem z wrx-em i nie mialem problemu.... pare razy z tym modelem z ładnymi swiatlami- nie najnowszymi, w kazdym badz razie nie mial startu.... a ostatnio sie scigalem z zakopanego z wrx-em (ten model z okrągłymi swiatłami- podobny do corolli ) po zakretach przy dosc sporym natezeniu ruchu.... w lusterku stracilem go z oczu juz na pierwszych zakretach.... a na prostej bez problemu go wyprzedzilem bo na poczatku jechal pierwszy... ale w sumie zadko kiedy natrafiam na kierowce godnego scigania sie...- po zakretach moc to nie wszystko- licza sie umiejetnosci...
    tak jak napisałem wyżej nie twierdze że WRX nie jest do pokonania - ale w sądze że nie tylko w Wawce znalazł by się kiero którego było by ciężko objechać.
    (a to że nie miał startu - to już pewnie zawinił driver bo WRX ładnie idą z dołu)

    DOKłADNIE TAK JAK NAPISAłE¦ - LICZ¡ SIĘ UMIEJĘTNO¦CI - bo samo 225 pod maską nie jest tu wyznacznikiem

    p.s. jak już dłubniesz silnik to pochwal się ile teraz będzie dmuchał

  15. #15
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    musze sie pochwalic ze we wtorek zakladam nowe DP 3" a za 2 tyg umawiam sie w koncu na chip tuning.... ciekawe ile teraz wykrzesaja.....
    Sorry za off top, ale czy to DP od Draft Design (znany na forum skąd inąd ) czy znowu sam podłubiesz? Daj koniecznie znać na forum o wynikach. No i filmiki z nagranym dzwiękiem wydeszku, jak bedziesz mógł, to też by były nieocenione
    Pozdrawiam!
    Pajak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •