Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: TT vs WRX

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    jest ktoś chetny do sprawdzenia się z WRX?

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    Jasne, nie mam kompletnie skończonego auta ale stanąć mogę.
    pozdrawiam
    y.

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37
    daj mi jakiś kontakt do Ciebie na PW.

  4. #19

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Wlasnie jakies 30 min temu skillowalem WRX-a... walka oczywiscie ze swiatel... a wlasciwie nie do konca ze swiatel bo prawy pas byl zajety i musialem startowac zza imprezy ruszyl ostro, ja sie podobnie zebralem odrazu z manewrem na prawy pas.... do 2 biegu na rowni szlismy ale przy 3 biegu zaczolem odchodzic znacznie kolejna impreza nie miala startu.... Jak ja zobaczylem ( bo mnie wyprzedzila przed swiatlami) to az pas zapiolem

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Bravo!

    Hehe TT rulezzzz ) Ja 2 tygodnie temu pozbawiłem złudzeń nieznajomego w audi (niestety nie wiem jaka to była- wyglądała na S3). Jakiś zółty kolorek. Zajechał na skrzyzownaiu z tyłu, następnie ustawił się obok z lewej i.. sprowokował ( nie duzo brakuje ). Widać nie wystraszył się Remusów, pewnie myślał, ze jak mam siwe włosy ( no cóz, jestem w średnim wieku) to po mnie. He he jak ja to kocham!! Szła ostro, ale jak zapiałem 3 bieg to...po nim. Poszedłem na maxa. Zrobiłem z niego ikonkę. Podobnie kiedys wracając z Kielc zminiaturyzowałem Z3. Lekko, leciuteńko Kocham 225Q. Na razie max jechałem 247/h. Wg wskazań prędkościomierza. Jak będą warunki sprawdzę na climatroniku. Jest dokładniejszy.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  6. #21

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    mialem ustawke z niby seryjnym wrx sti... na korzysc sti...pisze ze niby seryjny bo, wiem ze wczesniej mial okolo 300KM a teraz do sprzedazy idzie wiec moze wrocil do seri.. ale wpadlem na Tor kielce, gdzie polatalem pare razy po owalu.. i kazdy byl zdziwiony ze jak ta ttka idzie bokiem przec caly zakret,sam bylem w szoku ze mozna to auto az tak pociagnac...

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37


    nadal zapraszam na spot z WRX i nadal nie ma chętnych

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Ale spot aby polatac bokami ? :/ tt haldex kontra subaru staly naped na 4 lapy mysle ze nie ma sensu no chyba ze roznica w umiejetnosciach miedzy kierownikami aut byla by na korzysc tt to moze mialo by to jakis sens a tak to mozna tylko sprawdzic mozliwosc aut poprzez spotkanie na kresce albo jakis wyscig z rolowanego :] tyle mojego w tej sprawie

    pozdro

  9. #24

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    32
    Ja wczoraj jechalem ze startu zatrzymanego z wrx kombi 218ps 97rok.
    Ze startu troszke dostalem a na trasie wrx byl minimalnie lepszy. Jechalismy jakies 350m. Dostalem o ok 1 dlugosc.
    Waga mniejsza o ok 200kg robi swoje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •