Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: prosty łącznik pomiędzy fmicem a kolektorem...warto?

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    prosty łącznik pomiędzy fmicem a kolektorem...warto?

    po wyrzuceniu wszystkich plastików od akumulatora i założeniu tego mini mam tam dużo miejsca i wpadłem na pomysł żeby zrobić prostą rurę od siliconowego kolanka mojego fmica aż do samego kolektora, czy ta gra jest warta świeczki? układ by się skrócił bo jakieś 15-20cm odeszły by 2 ostre zakręty i zmiany przekrojów i jakieś takie pozawijania które tam są ,a ponadto przekrój fmica i wszystkich pozostałych kolanek forga jest większy niż seryjnej czarnej gumy i tego plastiku więc to jest taka jak by pozawijana zwężka ,a tak to wygląda:
    http://img843.imageshack.us/i/p8144068.jpg/ - fotka robiona od strony szyby a tutaj jakaś stara fotka jak kiedyś zakładałem fmic:
    http://img844.imageshack.us/i/zdjcia0450.jpg/
    no i mój pomysł to dać prostą lub prawie prostą rurę z kwasu łącząc czerwony siliconowy element z kolektorem, oczywiście wspawać miejsce na MAP sensor i połączyc czerwonymi siliconowymi złączkami, opłaci się bawić? roboty w sumie nie wiele,a kolektorem się nie przejmuje bo na pewno jeszcze przez długi czas pozostanie ten seryjny ..

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Układ faktycznie się zmniejszy, ale nawet tego nie odczujesz.
    Mimo wszystko ja bym kombinował. Im mniej złączek gumowych/silikonowych tym lepiej. Sztywna rura króluje.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak na marginesie to zadzwoniłem to elteca bo kiedyś się chwalili że mają takie ładne podstawki pod map sensor...no mają ale jak mi powiedział 5 dyszek za kawałek blaszki o powierzchni monety 5zł i grubości 10mm to się rozłączyłem..laser wycina coś takiego 10s a o kosztach blachy już nie wspomnę...ale sam sobie takie coś dorobię

    [ Dodano: |14 Sie 2010|, 2010 13:44 ]
    a no i mi się przypomniało...robiąc już ten bajzel przeniósłbym od razu splittera na zimną stronę

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chcesz z racji uwolnienia miejsca zastąpić ta plastikową rurkę prostą metalową to możesz to zrobić choć zapewne nie poczujesz żadnych przyrostów ani innych korzyści .
    Seryjna rura jest dość solidna jest to zbrojony plastik wzmocniony pierścieniami metalowymi w miejscach gdzie przykręca się opaski zaciskowe .
    Jedyne do czego można się przyczepić do delikatne przewężenie ale jest to tak wyprofilowane że nie stwarza restrykcji którymi warto się przejmować .

    Jeśli chodzi o prosta rurę aż do przepustnicy to widzę 2 problemy :
    MAP sensor jest zaprojektowany do pracy w pozycji poziomej , każde odchylenie od poziomu może mieć delikatny wpływ na jego dokładność . Musiał byś zrobić część rury na której jest MAP , prosto w poziomie i za MAP-em może być zagięcie i iść prosto do przepustnicy .

    2-gi problem to delikatne utrudnienie podczas serwisowania lampy .

    Generalnie przeciwwskazań nie widzę ale chyba szkoda czasu i pracy na to





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy przeniesienie splitterra na zimną stronę to jest jakiś argument? czy nie warto tego uczynić...a ponadto silicony od fmica forge maja około 64mm w środku a seryjna guma sporo mniej i kolektor praktycznie 60mm na wlocie..czy warto dać większa średnice np właśnie takie 64mm w środku? bo przed przepustnica i tak będzie zwężka;/

    [ Dodano: |16 Sie 2010|, 2010 11:25 ]
    a czy ktoś założył to:
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...t&prod_id=7952
    i czy w ogóle odczuł efekt tego działania? splitter głośniejszy albo coś? bo przy okazji tej modyfikacji bym mógł właśnie coś takiego sobie samemu dorobić

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc już ogarnąłem temat...ja widzę 3 korzyści tego zabiegu :
    -splitter jest na zimnej stronie i mam nadzieję że będzie mu teraz lżej
    -przepływ jest na 100% lepszy gdyż średnica to prawdziwe 2.5 cala gładkie przejścia a oryginalnie jest dużo załamań średnica około 58mm w środku i ten element taki pozawijany
    -pfori wygląd pod maską i kiedyś jak nadejdą dobre czasy że będzie duże turbo to reszta fabrycznego układu też poleci( mam na myśli ta rurę po lewej stronie silnika bo ma mniej niż 2.5 cala a to już ostatni element z fabrycznego dolotu no i ta rura jest brzydka<lol>)
    a tak to wygląda:
    Imageshack - 89641162.png - Uploaded by Pawel2005
    Imageshack - 83836225.png - Uploaded by Pawel2005
    podejrzewam że auto jedzie jak by lepiej ale podświadomość działa więc nie bedę debatował ile to mogło dać a koszty w porównaniu do relocation kit bardzo nie wielkie jedynie dużo pracy no i pozbyłem się tej plastikowej rurki która od początku mnie denerwowała
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 31-08-2010 o 19:48

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No pomysłowo całkiem, u mnie też będzie zimny D.V skąd brałeś silicony i jakiej firmy, od tych co alu ci sprzedali nie taką?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Hehe, wiedziałem, że tak tego nie zostawisz to była kwestia czasu
    ładnie wygląda, miałeś trochę zabawy rozkręcać to wszystko...

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , ja też wiedziałem że Paweł tego nie zostawi w spokoju , gadaliśmy o tym trochę poza forum
    Wygląda profi no i DV na zimnej stronie to też zaleta takiego układu .
    Jaki u Ciebie był w końcu MAP na większy czy mniejszy otwór ??




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dziura w oryginalnym plastiku to jakieś 18.2 ja zrobiłem rozwiertakiem 18 i tyle miała ale jeszcze żeby poprawić powierzchnie to takim malutkim walcem z papierem ściernym na wiertarce podszlifowałem ścianki żeby była idealna powierzchnia bo szczelność zapewnia tylko 1 oring....a najwięcej zabawy to było z wycinaniem podstawki pod map sensor bo w tym celu zakupiłem płaskownik 20mm o szerokości 80mm wyciąłem odpowiedni prostopadłościan napunktowałem miejsca na 2 otwory z gwintem i jeden na czujnik , potem trzeba było pościnać rogi i nadać z jednej strony taki bananowaty kształt tak aby ładnie przylegał do rury...potem małe fazki na spawy i podstawka gotowa, jeszcze mała rurka fi 22 na dv też zrobiłem ładne podcięcia aby ładnie przylegało. Na MAP sensor zrobiłem już 2 otworki i gwinty M6 i na środku otwór 14 a po przyspawaniu właśnie przewierciłem i rurkę i zrobiony na właściwy rozmiar i nawet w środku nie widać szczeliny pomiędzy materiałem rurki a podstawką pod map sensor , otwór w rurce pod dv tez zrobiony po przyspawaniu i wyszlifowany aby przepływ nie był zakłócony, końce rur rozklepałem w takie minimalne trąbki i podszlifowałem od środka aby powietrze ładnie sobie w nie wpadało i silicony nie pozsuwały się od ciśnienia, no i całość w polerkę ,wycinanie wężyków i siliconów to już tylko kosmetyka( silicon kupiłem tam gdzie tą rurkę czyli w mtuning tanio ale porządny i ma ładniejszy oplot niż forge co mnie bardzo zdziwiło, tylko obsługa jakaś taka marna bo nawet mi przysłali nie takie kolanko jak zamówiłem ale na szczęście też pasowało idealnie ) ważną kwestią było zatkanie otworu w tej rurze która jest po lewej stronie silnika, jeździłem za takimi zaślepkami ale nic niema aż w końcu jak zwykle kupiłem w hydraulicznym zaślepkę do rur miedzianych 18mm i dorobiłem sobie taką gumę (wizualnie mniej wiecej jak korek od wina) tak żeby po zatkaniu guma weszła na równi ze ścianką tej rury a wystawała z 10mm na zewnatrz i na to siliconem nakleiłem tą zaślepkę miedzianą i na całość wąż i 2 cybanty na rurkę i na tą zaślepkę więc jest podwójne zabezpieczenie żeby nie wystrzeliło i od głównej rury nie ma żadnej ślepej odnogi co ułatwia przepływ powietrzu, a ponadto ciśnienie 1 bar to wywołuje około 20N nacisku na tą zaślepkę a ja ciągnąc z całej siły nie mogłem jej wyrwać więc wiem że będzie trzymać...ogólnie fajna zabawa bo jest to kolejna rzecz którą można zrobić samemu i czerpać potem frajdę że to działa
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 01-09-2010 o 08:24

Podobne wątki

  1. Kupię sonde do BAM -a za kolektorem oraz czujnik stukowy
    Przez arek_trabi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 15:12
  2. Uszczelka pod kolektorem.
    Przez BigBird.co w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 09:05
  3. Prosty komputerek do TT
    Przez olo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 11:39
  4. Prosty tunning
    Przez Wawa_33 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •