Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Wątek: Kolektor ssący

  1. #16
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Akurat kolektor, który wyspawał Borys jest wierną kopią markowego produktu
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak tylko ten 034 z tego co widzę ma dopłatę 200USD za przepustnicę na 70mm ( pewnie ten wymiar to rozstaw szpilek nie? ) czyli wychodzi tyle co IE. Zapewne dorobił by jakiś adapter i rozportował dziurę w środku bo np ja u siebie mam zrobiony adapter pod 2.7 biturbo i wygląda jak ori :P

    Nie . Za dodatkowe 200$ dostajesz kolektor i przepustnicę 70mm . Zdecydowanie to nie jest dopłata za przystosowanie kolektora do montażu tej przepustnicy .

    Zuczek , teraz tak patrzę na tą cenę i widzę że już po promocji . Cena nadal atrakcyjna ale to jest normalna cena tego kolektora . Tak więc nie musisz zastanawiać się w pośpiechu






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja cały czas widzę 599usd, czy on był jeszcze tańszy?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak . 599$ to normalna cena . Promocja się skończyła choć data może być myląca ale w USA podają w kolejności miesiąc/dzień/rok .

    W linku masz wszystko czarno na białym

    http://forums.vwvortex.com/showthrea...e-Manifold-***







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Akurat kolektor, który wyspawał Borys jest wierną kopią markowego produktu
    Ostatnio była TT z kolektorem od B., w promocji z dziurą.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tak . 599$ to normalna cena . Promocja się skończyła choć data może być myląca ale w USA podają w kolejności miesiąc/dzień/rok .

    W linku masz wszystko czarno na białym

    http://forums.vwvortex.com/showthrea...e-Manifold-***







    Pozdrawiam
    no 500usd to bym sie już nie zastanawiał w ogóle.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 03-11-2013 o 18:59
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ok i zapewne to wina kolektora

    Wg mnie szkoda kasy na taki kolektor,bo efekt niewspolmierny do wydatku. Chyba ze walczymy o kazdego konia.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Ok i zapewne to wina kolektora

    Wg mnie szkoda kasy na taki kolektor,bo efekt niewspolmierny do wydatku. Chyba ze walczymy o kazdego konia.
    No niestety wina kolektora to puścił na spawie. Gdy sprawdzałem szczelność to tak wiało ,że masakra. Jak TT dojechała ode mnie do wawy to podobno spaw aż tak pękł ze gt2876 było wstanie nadmuchać 0.5 bara;/ Zanim auto do mnie trafiło i została znaleziona przyczyna to biedna TT kulała tak i przy dobrych wiatrach silnikowi stała by się krzywda bo pękniecie było przy 1 i 2 runnerze;/ Oczywiście TT była strojona w Mr motors już z nieszczelnościami i co jak wiesz może się źle skończyć dla tłoków;/

    Mimo wszystko ja podzielam zdanie Żuczka bo te oszczędności prędzej czy później wychodzą i potem jest tak ,że jedni mają mocne auta i bezawaryjnie jeżdżą po świecie ciesząc się nimi a inni CI "cwańsi" co zaoszczędzili potem twierdzą ,że tuningowane auta nie nadają się do jazdy na codzień bo to chory pomysł;/ Nie jest to aluzja do nikogo tylko takie ogólne stwierdzenie bo ja też wolałem wydać te 2 tys na swój SEM a nie się potem zastanawiać czy pęknie albo czy napełnianie jest równomierne.

  8. #23
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Spoko,o innej dziurze pomyslalem Bywa... spaw,czy odlew, jedno i drugie moze ulec awarii.
    Wlasnie Pawel na Twoim przykladzie uznalem ze szkoda kasy,aczkolwiek nie wiem jaki bylby wynik bez. Tak czy inaczej najmocniejsze 1.8T i VR lataja na home made.
    Przeplywy mozemy sobie sprawdzic i jesli juz o nich mowa,to czy sprawdzales swoja czapke po wlasnym dremelkowaniu,skoro tak dbasz o jednakowe napelnianie?

    Jakbym mial worek siana i chcial z setupu wycisnac wszystko to moooze bym kupil,lecz nie wpierwszej kolejnosci.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 03-11-2013 o 20:15
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Powiem Ci szczerze ,że ja jestem zadowolony ze swojego setupu. Oczywiście puk puk bo nie znam dnia ani godziny ale setup zrobił naście tys km bezawaryjnie poza właśnie home made częścią którą strugał przemocar:P Teraz jest już ok ale tak na marginesie niebawem zrobi wylot właśnie na rzecz markowej części. U mnie wyszło tyle na ile pozwoliło turbo dlatego więcej na tym setupie nie będzie pomimo ,że słupek ma spory zapas.
    Odnośnie tych 1.8t które tak latają na home made to nie znam i nie wiem o których mówisz. Akurat te co znam to się więcej psują niż jeżdżą ale może są jakieś mocne bezawarjne 1.8T 500+ które zrobiły przynajmniej 10 tys bez większych awarii...
    Moja głowica miała mierzone przekroje kanałów po moim "dremelkowaniu" także bez obaw ,że jest krzywo :P

    Poza tym to temat o kolektorach do 1.8t a nie mojej głowicy

  10. #25
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Przekrój to nie przepływ :P
    To że wystepują awarie to przecież normalna rzecz. Seria się psuje, więc auto które ma mocy x2 i więcej też ma prawo i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Czym wiecej i bardziej agresywnie sie jeździ tym wiecej róznych awarii.

    Wracając do kolektorów, na pewną ogromną ich zaleta jest zamiennośc stronami
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ty mówisz wowo że szkoda ci kasy, ale chyba na ten markowy vs VR. service, bo chyba nie ori AGU vs markowy? przy BT i GT30, to zmiana tego kolektora raczej konieczna i prędzej czy później zrobi wylot, sądzę że nawet przed przyszłą korektą bo nie chciał bym latać do Bielska z byle duperelą i ogarnąć już wszystko co mi tam trzeba na Tip-Top.
    Nawet nie zauważyłem kiedy stuknęło mi 7tyś po wystrojeniu Stage3 i jak na razie awarii brak, a auto lekko ze mną nie ma i za to cenię markowe produkty, chodź wiadomo jak jest zawsze może coś się wysypać przy podwajaniu mocy
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 03-11-2013 o 20:57
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Przekrój to nie przepływ :P
    To że wystepują awarie to przecież normalna rzecz. Seria się psuje, więc auto które ma mocy x2 i więcej też ma prawo i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Czym wiecej i bardziej agresywnie sie jeździ tym wiecej róznych awarii.

    Wracając do kolektorów, na pewną ogromną ich zaleta jest zamiennośc stronami
    Dokladnie , podzielam zdanie wowo, seria psuje sie czesto gesto , wiec nie powinno dziwic ze się od czasu do czasu coś 'urwie' przy 500+
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jeżeli kształt kanału jest taki sam, chropowatość powierzchni ,długość i przekrój to i przepływ będzie taki sam bo to czysta fizyka:P
    Odnośnie psucia może i tak ale pytanie czy dzieje się to co 400km 4 tys czy 40 tys km. Dla mnie 2 pierwsze opcje to zdecydowanie za szybko dlatego wolę przepłacać nić potem wydawać 2-3x tyle na naprawy;/
    Odnośnie 500+ w 1.8t to w pl chyba nie ma tego za wiele , już nie mówiąc o projektach które trochę pojeździły i nie wybuchły...

  14. #29
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    w takim razie masz bardzo precyzyjne dlonie i oczy skoro za pierwszym podejsciem zrobiles dremelkiem idealne przeplywy na kazdym kanale seria nie jest idealna a przeciez przejezdza setki tys. km.
    No nie ma, ale gdyby nie te wybuchajace projekty to dalej bylibysmy w czarnej dupie!

    Wracajac do tematu, to chcialbym zobaczyc kreski porownujace te kolektory, oczywiscie nie te ze strony producenta, bo jak na razie w znanych mi setupach nie ma rewelacji i wynik taki lub bardzo zblizony mozna osiagnac majac w kielni te 2 klocki :P
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 03-11-2013 o 22:20
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odnośnie wyników to porównanie można by zrobić własnie u mnie po samej wymianie kolektora bez strojenia, bo to że gdzieś ktoś nie zrobił wyniku nie znaczy że nie ma sensu, bo np jak u Pawła kolektor jest spokojnie do 600hp a wynik zamknęła niestety suszarka i żaden hiper SEM by tu nie pomógł, a nawet przy seryjnym mógł by wyjść gorszy ale tego nie wiemy, bo nikt nie porównywał przed i po, jeżeli taki kolektor trafi w moje ręce, to zrobimy pomiar Dyno przed i po na tym samym boscie, wtedy będzie wiadomo co daje sama wymiana.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. kolektor ssacy - dziwny pisk
    Przez manyx w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2020, 14:32
  2. Kolektor ssący R32
    Przez Alexander w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2016, 08:32
  3. Kolektor Ssący
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •