Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
a 700$ nie kosztuje chwalony SEM? Moze Borys z Bygdoszczy bodajze cos ustruga, ten co Ralakowi robil?
Nie przemawiają do mnie takie wynalazki, bo zrobić taki kolektor to nie jest sobie puszkę pospawać, renomowane mają to do tego że ktoś to testował obliczał i mam pewność że każdy cylinder naładuje się równo, bo zwiększenie samego przepływu to nie jest problem, wystarczy puszkę powiększyć, a nie o to do końca chodzi, za dużo kasy wywaliłem w motor, że by teraz położyć go jakimś cunstomem made by home.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
Nie wiem czy można to porównywać, ale ktoś pomierzył przepływy najpopularniejszych kolektorów dolotowych do 1.8t i narysował taki wykres jak poniżej. 007 Big port to kolektor SEM i jego sumaryczny przepływ to 790CMF a ten z 034motorsport ma przpływ 860CMF.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3098525


O fajny wykresik, sądzę że mój kolektor AGU to w tej chwili jedyna restrykcja i nawet po korekcie softu zacznie blokować, a po co ładować nie wiadomo ile że by niutona mieć więcej, myślę że sama zmiana była by odczuwalna powiększył by się zakres użytecznych obrotów no i niuton by się pojawił, ech po co odpalałem tą stronę