Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: Kolektor ssący

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

    Kolektor ssący

    Możecie mi powiedzieć po co jest ta dziurka z gwintem na kolektorze ssącym?

    Zdjęcie z forum:
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...b185257b76007d

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja tam nie widzę żadnej dziury z gwintem na kolektorze ssącym , chodzi Ci o ten otwór na zaczepie do wyciągania i podwieszania silnika








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur, tam na tej fotce gdzie masz cybant na węzu który dochodzi do kolektora to tak z 1cm po lewo jest taki malutki otwór i chyba ma gwint...

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dokładnie tak jak pisze Pawel-2005, jest tam otwór u mnie też z reszta jest i wydaje mi się ze jest tam gwint. Gdzieś chyba powtarzam chyba na necie widziałem jakiś mod ze coś tam gościu montował.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , no faktycznie jest teraz widzę ale nie wiem do czego jest przeznaczony






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    http://store.034motorsport.com/034mo...erse-1-8t.html
    A co sądzicie o tym wyrobie zna ktoś opinie, sporą zaletą jest możliwość dopasowania strony dolotu no i jakaś promocja chyba bo normalnie to worek kasy kosztuje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    a 700$ nie kosztuje chwalony SEM? Moze Borys z Bygdoszczy bodajze cos ustruga, ten co Ralakowi robil?

  8. #8
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Nie wiem czy można to porównywać, ale ktoś pomierzył przepływy najpopularniejszych kolektorów dolotowych do 1.8t i narysował taki wykres jak poniżej. 007 Big port to kolektor SEM i jego sumaryczny przepływ to 790CMF a ten z 034motorsport ma przpływ 860CMF.

    http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3098525



  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    a 700$ nie kosztuje chwalony SEM? Moze Borys z Bygdoszczy bodajze cos ustruga, ten co Ralakowi robil?
    Nie przemawiają do mnie takie wynalazki, bo zrobić taki kolektor to nie jest sobie puszkę pospawać, renomowane mają to do tego że ktoś to testował obliczał i mam pewność że każdy cylinder naładuje się równo, bo zwiększenie samego przepływu to nie jest problem, wystarczy puszkę powiększyć, a nie o to do końca chodzi, za dużo kasy wywaliłem w motor, że by teraz położyć go jakimś cunstomem made by home.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Nie wiem czy można to porównywać, ale ktoś pomierzył przepływy najpopularniejszych kolektorów dolotowych do 1.8t i narysował taki wykres jak poniżej. 007 Big port to kolektor SEM i jego sumaryczny przepływ to 790CMF a ten z 034motorsport ma przpływ 860CMF.

    http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3098525


    O fajny wykresik, sądzę że mój kolektor AGU to w tej chwili jedyna restrykcja i nawet po korekcie softu zacznie blokować, a po co ładować nie wiadomo ile że by niutona mieć więcej, myślę że sama zmiana była by odczuwalna powiększył by się zakres użytecznych obrotów no i niuton by się pojawił, ech po co odpalałem tą stronę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe Panie Żuczek IE zrobili nowe kolektory do 1.8t gdzie można wybrać sobie stronę po której ma być przepustnica.....
    http://www.uspmotorsports.com/Integr...eManifold.html
    Sam wiesz ,że IE to dobra firma więc pewnie przepływy były by całkiem ok :P No i koniecznie przepustnica od r32 albo 2.7 biturbo:P

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Obawiam się że nawet dobrze nie przejrzałeś linka tylko od razu faworyzujesz IE, ten kolektor też jest dwustronny i jest o 200$ tańszy w tej chwili, po nad to konfiguracja pod obie przepustnice, no własnie następne pytanie czy przepustnica to konieczność, czy od 1.8T w tym wypadku tak mocno dławi przepływ, skoro układ doładowania jest tej samej średnicy?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Co do Borysa to mozliwe ze masz racje, ale dziwne ze Rafalek mu zaufal, a projekt tyle kosztowal ze SEM raczej niebylby problemem

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    http://store.034motorsport.com/034mo...erse-1-8t.html
    A co sądzicie o tym wyrobie zna ktoś opinie, sporą zaletą jest możliwość dopasowania strony dolotu no i jakaś promocja chyba bo normalnie to worek kasy kosztuje.

    Jak jesteś na kupnie kolektora to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz póki jest cena promocyjna .
    Ten kolektor to dobry produkt , zaprojektowany był przy współpracy 034 z firmą która od wielu lat robi udane kolektory dla innych platform .
    IE też jest świetny ale osobiście polecałbym go bardziej pod powiedzmy umownie GT35 i wyżej ...

    Tak , większa przepustnica jest pożądana Oczywiście też nie za wielka czyli te co wspomniał Paweł ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak tylko ten 034 z tego co widzę ma dopłatę 200USD za przepustnicę na 70mm ( pewnie ten wymiar to rozstaw szpilek nie? ) czyli wychodzi tyle co IE. Zapewne dorobił by jakiś adapter i rozportował dziurę w środku bo np ja u siebie mam zrobiony adapter pod 2.7 biturbo i wygląda jak ori :P

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Co do Borysa to mozliwe ze masz racje, ale dziwne ze Rafalek mu zaufal, a projekt tyle kosztowal ze SEM raczej niebylby problemem
    To czy on komuś ufa czy nie nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, w przeciwieństwie do innych zapatrzonych jak sroka w gnat userom.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jak jesteś na kupnie kolektora to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz póki jest cena promocyjna .
    Ten kolektor to dobry produkt , zaprojektowany był przy współpracy 034 z firmą która od wielu lat robi udane kolektory dla innych platform .
    IE też jest świetny ale osobiście polecałbym go bardziej pod powiedzmy umownie GT35 i wyżej ...

    Tak , większa przepustnica jest pożądana Oczywiście też nie za wielka czyli te co wspomniał Paweł ..








    Pozdrawiam
    No właśnie nie byłem ale po wypatrzeniu okazyjnej ceny zacząłem tym bardziej że mój kolektor marnuje potencjał jaki jest w projekcie i zawsze będzie on jakimś dławikiem dla lepszych osiągów z mniejszego doładowania, bo wiadomo że jak dmuchnie ze 2bary to i z tego coś powstanie, no i sedno sprawy że jak zwykle jest gdzieś kruczek i po dodatkowej dopłacie 200$ cena już nie jest taka atrakcyjna i za tą kasę mam IE pod Big port, bardzo podoba mi się jego przepływ i równe napełnianie, a z ciekawostek ten DAHLBACK to jakaś porażka, nie dość że 1300$ to marne parametry, dobrze że ktoś chciał pobawić się w obliczeniu hi flow tych wyrobów, bo wywalenie 4tyś na ten chłam to rozbój w biały dzień.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. kolektor ssacy - dziwny pisk
    Przez manyx w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2020, 14:32
  2. Kolektor ssący R32
    Przez Alexander w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2016, 08:32
  3. Kolektor Ssący
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •