Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Wątek: Alarm niezapietych pasów

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136

    Alarm niezapietych pasów

    pamiętajcie o zapięciu pasów!!!!

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023499,...wiadomosc.html

    ja kiedyś jeździłem (poprzednim autem) bez pasów - nie chciało mi się ich zapinać (tak jakoś?), miałem wypadek na drodze - pędząc ok.110km/h wyjechał mi z prawego pasa gosc pod maskę (przypomniał sobie że jego prawy pas był "nagle" do skrętu w prawo a mój był do jazdy prosto). uderzyłem go w tyłek - dupsko miał skasowane, a mój samochód miał wszystko rozwalone do silnika (zderzak, chłodnica, jakieś przewody - silnik ok).
    szok, że przeżyłem, ale kark mnie bolał z pół roku...
    gdyby nie kolega prawnik zrobiliby ze mnie winowajcę - sprawa w sądzie trwała 1,5 roku, było ciężko, ale wygraliśmy...
    gdyby nie treningi i to że długo ćwiczyłem to nie wiem jakby wypadek się skończył...

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no ja tez jezdze (prawie) zawsze w pasach. Nie chce mi sie ich zapinac tylko jaj ma do przejechania kilometr. Zmusic mnie wtedy moze tylko brzeczyk, ktory w moim TT jest wylaczony (przez poprzedniego wlasciciela). Znalazlem taka instrukcje, jak go dezaktywowac http://furmanka.blogspot.com/2006/02...seat-belt.html . Czy ktos to potwierdza, ze w TT robi sie to tak samo? Zamiast odejmujac 2000 jak je dodam, to powinna mi sie auktywnic kontrolka niezapietych pasow?

  3. #3
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    no ja tez jezdze (prawie) zawsze w pasach. Nie chce mi sie ich zapinac tylko jaj ma do przejechania kilometr. Zmusic mnie wtedy moze tylko brzeczyk, ktory w moim TT jest wylaczony (przez poprzedniego wlasciciela). Znalazlem taka instrukcje, jak go dezaktywowac http://furmanka.blogspot.com/2006/02...seat-belt.html . Czy ktos to potwierdza, ze w TT robi sie to tak samo? Zamiast odejmujac 2000 jak je dodam, to powinna mi sie auktywnic kontrolka niezapietych pasow?
    Masz taki brzeczyk? Ja nie mam... mozliwe ze juz mam dezaktywacje. Podaj jaka masz wartosc, ja u siebie tez lookne.
    PS. A kontrolka od pasów swieci ci sie caly czas poki nie zapniesz czy tylko przez chwile na zaplonie?

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    brzeczyk fizycznie na pewno masz, bo to ten sam od niewylaczonych swiatel itp. U mnie kontrolka pasow zawsze jest wylaczona wiec domniemam, ze jest zdezaktywowana. U mnie jest teraz wartosc 05144. Zeby kontrolka znow byla aktywna mam ustawic na 07144? Najlepiej zeby Arttur dodal swoje 3 grosze

  5. #5
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    ja np. dopadłem po numerze VIN wydruk wyposażenia mojego auta gdy wychodziło z fabryki i wg. tego co tu jest napisane to, że w moim egzemplarzu takie oto przypominanie o zapięciu pasów jest odłączone seryjnie więc wydaje mi się, że kwestia czy upomina się o zapięcie pasów czy nie, zależy od tego jak została TT wypuszczona z fabryki

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    moja nie pika jak nie zgasze świateł, myślałem ze po prostu niema tego przypomnienia

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    to ciekawe jak to sie włancza????
    bo u mnie też nic nie piszczy

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    byc moze i ja seryjnie mialem to wylaczone. WLaczyc to sie raczej na bank da. Da sie tez wlaczac i wylacz inne komunikaty, np. koniec klockow hamulcowych, informacje o niskim poziomie plynu spryskiwaczy otd. Pytanie tylko, jakie tam wartosci pododawac. Tam w linku gosc ma inna wersje VAGa i widze, ze ma chmurke z informacja jaka wartosc do czego dodac.

    Cytat Zamieszczone przez kaczucha90
    moja nie pika jak nie zgasze świateł, myślałem ze po prostu niema tego przypomnienia
    byc moze masz to wlasnie wylaczone? U mnie jest ciagly denerwujacy sygnal o wysokim tonie jak nie wylacze swiatel

  9. #9
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Mi również pika jak nie wyłączę świateł - taki drażniący dźwięk

    Jak kiedys robilem test urządzeń kat. Instruments czyli Zestawu wskaźników/Zagarów
    To przy testowaniu slychac taki dosc przyjmeny dzwiek bep bep - to jest wlasnie chyba dzwiek od pasow

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    kaczucha90 napisał:
    moja nie pika jak nie zgasze świateł, myślałem ze po prostu niema tego przypomnienia
    a włączniki krańcowe w drzwiach masz sprawne??
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    szczerze drażniłby mnie ten dźwięk nie zapiętych pasów, jak zdarzy mi się skoczyć tylko na stację, którą mam może 400 metrów ode mnie czy do kumpla jak mam jakąś sprawę, bo w dalszą drogę pasy obowiązkowo zawsze zapięte - nie zbyt miłe wspomnienia z podróży moich znajomych, jednego właśnie pasy uratowały, drugi już ponad rok rehabilitacji przez nie zapięte pasy ...

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    na to nie patrz czy blisko (tylko 400metrów) czy daleko...
    znałem gościa co do śmietnika chciał na motorze podjechać - świr na punkcie motocykli (harleje, ścigacze - miła ich kilka) - pojechał z wiadrem do kosza na motorze i... nie dojechał... rozwalili go 50m od domu
    mówię bardzo poważnie... gość zjechał hiszpanię, francję anglię na motorach... jeździł z różnymi prędkościami a pojechał sobie śmieci na harleju zawieźć... masakra

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

  14. #14
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    alek, wiem, że to się nie ma niekiedy co na odległość patrzeć, z reguły zawsze zapinam jadąc na tą stację, ale nie ukrywam, że zdarzy się nie zapiąć, a na drodze nigdy nie wiadomo co Cię może spotkać, bo wystarczy, że trafisz na kogoś po kilku głębszych, który nieoczekiwanie wpadnie Ci na czołówkę z większą prędkością
    http://www.floorball24.pl/ Jedyny profesjonalny serwis o unihokeju w POLSCE !
    http://www.sklep.floorball24.pl/ Najlepszy sprzęt w najlepszej cenie !

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    te opisy są straszne - np. włącz silnik, trzymaj włączony prawy kierunkowskaz, naciskając trzy razy pedał hamulca opuszczaj jednocześnie lewą szybę poruszając kołem kierownicy w prawo i w lewo mając ustawioną temperaturę grzania na 20 stopni celcjusza (nawiew na trójce) pamiętając o wcześniejszym przekręceniu lewego lusterka w prawą stronę do oporu - w ten sposób ustawisz sygnał klaksonu - oczywiście żart, ale kto by na to wpadł co oni tam mają zakodowane?????

    [ Dodano: |11 Sie 2010|, 2010 20:58 ]
    reed jak tak już gadamy (piszemy) to mi się przypomina film: "oszukać przeznaczenie"...

Podobne wątki

  1. Wymiana pasów bezpieczeństwa
    Przez czarny w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 14:36
  2. Sygnalizacja niezapiętych pasów na miejscu pasażer
    Przez stona1 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 12:27
  3. MK2 [8J] Jak wyłączyć dźwiek niezapiętych pasów w mk2 ?
    Przez thefirm w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:47
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 20:36
  5. Kontrolka pasów
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •