Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 192

Wątek: Pozbywamy się katalizatora za i przeciw

  1. #91
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Ja osobiście polecam wywalenie kata i w ogóle nad tym się nie zastanawiaj, sam długo dumałem nad tym ale serio nie ma co się zastanawiać. Ja zamiast kata mam tłumik przelotowy i dźwięk jest zajebisty (reszta wydechu seria), nie baw się w żadne strumienice. Dźwięk przy samej rurze będzie metaliczny. Przy dwóch sondach oddalasz drugą za pomocą tulejki i po sprawie.

    Przy tej opcji którą mam bardzo fajnie słychać jak turbo na początku się wkręca. DP + tłumik przelotowy.
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 29-02-2012 o 23:26

  2. #92
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez HENRY007 Zobacz posta
    Odkopie temat bo jest interesujący...

    Pacjent: BAM 225km 2 sondy lambda

    co polecacie:

    1 możliwość: Wycięcie kata i wstawienie w jego miejsce rury lub strumiennicy ( pytanie czy będą metaliczne brzydkie dźwięki o ktrych pisał Arttur?? )

    2 możliwośc: Wyciągnięcie kata, wybebeszenie środka, wstawienie sondy w to samo miejsce i wylączyc progarmowo ( to samo pytanie jakie dźwięki??)

    podzielcie się doświadczeniami dzięki i pozdrawiam


    Zapomnij o strumiennicy
    Wywalenie kata to same korzyści w aucie z turbiną , fakt że odrobinę zmienia się dźwięk ale nic dokuczliwego czy przeszkadzającego nie słychać .
    O brzydkim dźwięku raczej pisałem w kontekście wywalania środkowego tłumika / rezonatora







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #93
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    ja bym wypruł kata wstawił rurke do środka i na badaniu technicznym nie beda sie czepiac. To raz
    Dwa Sonde można programowo wylaczyć, albo zamontować na tulejce ktora nie bedzie miala kontaktu ze spalinami, natomiast w tulejce wierci się otwor i komp widzi ze ma idealnie czyste powietrze, no i nic nie kosztuje.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 01-03-2012 o 20:45

  4. #94
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    ja bym wypruł kata wstawił rurke do środka i na badaniu technicznym nie beda sie czepiac. To raz
    Dwa Sonde można programowo wylaczyć, albo zamontować na tulejce ktora nie bedzie miala kontaktu ze spalinami, natomiast w tulejce wierci się otwor i komp widzi ze ma idealnie czyste powietrze, no i nic nie kosztuje.
    Z całym szacunkiem ale wstawianie do katalizatora rurki, to troche bezsensowny pomysł :/ Jeżeli ta rurka miałaby się zmieścić do katalizatora tak żeby nic nie było widać to musiałaby mieć jeszcze mniejszą średnice a to już kompletnie mija się z celem.

  5. #95
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Masz rację kolego Cubanito, nie bd zmniejszać srednicy wydechu Ale pomysł gregora10 jest bardzo dobry średnica zmniejszy sie nieznacznie ( praktycznie o grubość ścianki wstawionej rurki) a przelot będzie wolny i przyda się tym którzy mają problemy z katem a mają dokladniejsze przeglądy techniczne. Ja raczej wstawię zamiast kata 2 tłumiki przelotowe i wyłączę sondę programowo, myślę ze to będzie najrozsądniejszy wybór Co Wy na to?? pozdrawiam

  6. #96
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Moja rada taka że jak już zaczynasz o tym myśleć to zrób DP dalej zamiast kata tłumik przelotowy a jeszcze dalej to co chcesz albo serie albo wstawiasz nowy tłumik końcowy.
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 02-03-2012 o 19:16

  7. #97
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Juz nie raz bylo mowione ze koncowy jest waskim gardlem wiec jak robic DP i reszte to trzeba i puche inna.

  8. #98
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cubanito - czytaj ze zrozumieniem. Dasz dp to auto nie przejdzie przeglądu, a nie każdy chce po znajomości robić przegląd prawda ? Dlatego to jest lepsze rozwiązanie , żadnej średnicy nie zmiejszasz, bo co to za różnica o grubośc ścianki...

  9. #99
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Cubanito Zobacz posta
    Ale po co dwa tłumiki przelotowe? Moja rada taka że jak już zaczynasz o tym myśleć to zrób DP dalej zamiast kata tłumik przelotowy a jeszcze dalej to co chcesz albo serie albo wstawiasz nowy tłumik końcowy.
    Mam customowy układ 2,75" DP oraz 2,50" właśnie z 2 przelotami i uważam, ze to dobre rozwiązanie. W cywilnej jeździe nie urywa łba od hałasu, a po wciśnięciu gazu swoją funkcję spełnia bez zastrzeżeń.

  10. #100
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Cubanito - czytaj ze zrozumieniem. Dasz dp to auto nie przejdzie przeglądu, a nie każdy chce po znajomości robić przegląd prawda ? Dlatego to jest lepsze rozwiązanie , żadnej średnicy nie zmiejszasz, bo co to za różnica o grubośc ścianki...
    Jakoś nie robiłem po znajomości i bez problemu przeszedł badanie. Po drugie robienie czegoś takiego co proponujesz do tego bez DP to bzdura.
    Zresztą niech każdy robi co chce, jak ktoś twierdzi że wstawienie rurki do katalizatora coś mu da to niech sobie wsadza Ja polecam jak już robić to porządnie czyli cały DP plus przelot

    Tyle w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 02-03-2012 o 19:42

  11. #101
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przegląd to loteria zależy na kogo trafisz ale ostatnio jest tendencja do utrudniania przeglądu bez kata i wcale się tym diagnostom nie dziwię, bo na dobrą sprawę za taki numer może stracić uprawnienia, ostatnio nawet mój znajomy diagnosta kręcił nosem na brak kata, zrobiłem na V band rurę i kata zmiana to 5 min, i jest to najlepsze rozwiązanie na ów czasy
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #102
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie tak jak Zuczek pisze. A jak chcesz zrobić przegląd to albo nie podbiją , albo chca 50zł wiecej, albo musisz jechać 20km poza miasto żeby na jakimś zadupiu podbili. Tak że same kłopoty.

    A co da wstawienie rurki zamiast kata ? To samo co wstawianie dp 2.25cala. Identyczny efekt. Mało tego katy po tylu latach są już dawno do wymiany wiec to może tylko pomóc. Nie zaszkodzi.

  13. #103
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Zeby usuwac to niepodlega dyskusji A jak zdobyc przeglad to juz inna sprawa, u mnie po zapachu jakis ziomus skminil ze nie ma kata

  14. #104

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Zeby usuwac to niepodlega dyskusji A jak zdobyc przeglad to juz inna sprawa, u mnie po zapachu jakis ziomus skminil ze nie ma kata
    Skumaj się z gościem co robi przeglądy. Ja mam układ jak i cała moja rodzinka.

  15. #105
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    To akurat nie jest problem

Podobne wątki

  1. blow off do TT . za i przeciw !!
    Przez blazejTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 07:55
  2. MK2 [8J] Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"
    Przez elmacho w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 18:16
  3. Brak katalizatora a przegląd.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 20:08
  4. prośba oi wymiary katalizatora
    Przez Adrian TT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •