Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 192

Wątek: Pozbywamy się katalizatora za i przeciw

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mój katalizator poszedł w świat ....razem z osłoną

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cubanito, dobry trop ale osłona ta działać ma w drugą stronę i nie zabezpieczy kata przed wodą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    etam...ta osłona i tak nie zabezpiecza przed kałużami...katalizator nie sprawi że silnik będzie dziwnie pracował drgał nie miał mocy itp...może delikatnie zasyczeć jak woda zacznie wrzeć ale nie będzie tak że nagle szapie dziwnie pracuje a po chwili jak ręką odjął....u mnie to jest na 90% ta masa bo jest blisko nadkola i to pierwsze kable które są bardzo zaśniedziałe...nie wiem jak u kolegi ale niech to sprawdzi...

  4. #4
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Jak jutro nie będzie padało i będę miał czas to pogrzebię a wracając do katalizatora to jakie są za i przeciw usunięcia katalizatora?

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli masz jedną sondę to ja widzę tylko za....no zieloni widzieli by przeciw ale ja tam nie zamierzam się nimi sugerować przy pozyskiwaniu nowych km

  6. #6
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Cytat Zamieszczone przez Cubanito
    Jak jutro nie będzie padało i będę miał czas to pogrzebię a wracając do katalizatora to jakie są za i przeciw usunięcia katalizatora?
    zrobi się bardziej głośno co lubię :P
    a jak nie masz kata to nie przejdziesz testów diagnostycznych chyba, że zostawisz puche a wywalisz wnętrzności, a legendy o większym przyroście mocy to bzdury.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cubanito, tak oczyściłem i spryskałem czymś co poprawia styki...nie pamiętam nazwy ale wiesz o co chodzi...a czy pomogło to się okaże...bo mi to żadko się ujawniało ...jak będzie ulewa dużo wody i bedzie ok to znaczy ze pomogło...
    Malina, może Ty masz problemy z testami diagnostycznymi bo moje spostrzeżenia są takie że nawet jak bym pozdejmował tarcze hamulcowe i silnik to i tak bym przeszedł heheh
    a odnośnie przyrostów mocy to na 100% wzrośnie...bo to jest restrykcja...tylko pytanie czy to odczujesz , a to zależy w jakim stanie był katalizator ale jak u mnie już go dawno nie ma to się już nie zastanawiam czy jest zapchany czy nie

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    To zależy na jakiej jesteś stacji diagnostycznej, niektóre sprawdzają dokładnie wszystko i by mogli się czepiać ze nie ma kata i by trzeba było dać w łapę a nie które tylko światła i amory sprawdzają hehe . Jest u mnie taka jedna stacja gdzie naprawdę ciężko zdać przegląd i prawie każdy oblewa z tego co słyszałem, ale ja tam nie byłem i nie bede :P

  9. #9
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    A co do głośności to jest głośniej i słychać bardziej dźwięk silnika czy wydechu? Bo nie zależy mi na tym żeby samochód buczał a raczej ładnie pracował, właściwie z tego względu zamontowałem też stożek ale moje oczekiwania były większe bo dźwięk silnika zmienił się nieznacznie, jedyne co słychać mocno to syczenie przy zmianie biegów a zamontowałem stożek SIMOTY dedykowany do 400KM.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja tak słyszałem że simota ma ładne obudowy ładnie sie prezentuje itp ale że wkłady to mają marne...i to słyszałem od mechaników a nie konkurencji...jeżdzę na itg mocy dodawkowej tam nie odczułem ale spalanie w dól tak a dźwiek silnika bardzo się zmienił

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przy pozostawieniu ori wydechu dzwięk staje się bardziej niski i jest głośniej, ale szału nie ma, natomiast na przelotowych tłumikach to się dzieje, nigdy nie przypuszczałem że katalizator może być takim tłumikiem, słychać pracę turbiny, po nad to strzały i salwy ognia z tłumika to na plus, na minus to pojawienie się zapachu spalonej mieszanki, co nie każdemu może się spodobać.
    Odnośnie mocy to koledze Malina proponuje trochę teorii w postaci przepływu spalin w silnikach turbo i wolnossących np długości rezonansowe itp. zanim zacznie wypowiadać się w temacie, bez innych modyfikacji w 1.8T moc nie znacznie wzrośnie w postaci dodatkowych nm i hp, bardziej na plus będzie odczucie jej uzyskiwania, czyli efektywność, w silnikach mocno modyfikowanych to już konieczność bo ori kat może się po prostu wytopić, można zastąpić go sportowym, ale to duże koszta które można spożytkować inaczej
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Pawel-2005 no to ja miałem chyba pecha bo zawsze miałem analize spalin :P
    ZUCZEKja dalej będę trzymać się swojej teorii Praktycznie nic mocy nie uzyskasz, jeżeli już to bardziej powrót mocy jak kat był zapchany. Wywalenie kata może sprawić, że silnik będzie się lepiej wkręcał

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Malina, masz do tego prawo ale fizyka jest fizyką i lepsze opróżnianie spalin w motorach turbo to większa moc Wdg. twojej teorii robienie przelotowego wydechu i powiekszanie średnicy tłumika jest bez sensu idz powiedz to tunerom bo błądzą w swoich obliczeniach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Mi też zawsze sprawdzają spaliny na stacjach :/ Chociaż rury 2, a wciskają jeden przyrządzik Może nie pokazuje im dobrze i robią to, żeby robić?
    Nie no, tata wyrzucił wnętrze z kata w mondeo w 115 km i czuć znaczny przyrost mocy, niezłego ma kopa
    Nic mocy, to można uzyskać jak się założy magnetyzery, a samo wywalenie kata czy dobre przerobienie wydechu daje trochę przyrostów i większe odczucia.
    Też się zastanawiam nad tym, ale nie chcę mieć później problemów z przeglądem.

    Malina, zobacz logi niektórych, już nie pamiętam kto to wrzucał na seryjnym bez kata, turbo wcześniej wstaje

    No widzisz ZUCZEK, tyle się narobili z Twoim wydechem i wszystko na marne

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kurde to ja chyba poszukam na allegro i włożę seryjny katalizator

Podobne wątki

  1. blow off do TT . za i przeciw !!
    Przez blazejTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 07:55
  2. MK2 [8J] Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"
    Przez elmacho w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 18:16
  3. Brak katalizatora a przegląd.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 20:08
  4. prośba oi wymiary katalizatora
    Przez Adrian TT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •