Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Dziwny dźwięk, drgania, przy mokrej nawierzchni.

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie temadł poszedł nie w tym ale ciekawym kierunku http://klubtt.pl/viewtopic.php?t=4449, więc prosił bym o porządek
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Dzisiaj u mnie znowu padało i znowu te same objawy, jestem prawie pewien że ten dziwny dźwiek pochodzi ze skrzyni, wibracje, efekt mielenie i haczenie czegoś o coś... prawie na bank nie może to się dziać przez masę, bo jedno z drugim chyba kompletnie nie ma nic wspólnego

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie wiem jak jest u Ciebie ale ja ją szybko wykluczyłem bo w momencie gdy się zatrzymałem wrzucilem na luz i nawet wcisnąłem sprzegło to dźwiek nic się nie zmienił...a w trakcie tego szarpania miałem wrażenie że tak szarpał silnik że ocierał wałem o wydech albo wydechem o coś tam i dlatego dziwny dźwiek dochodzący ze skrzyni...niema opcji żeby po wjechaniu w wode Ci "mieliło" skrzynię i to czy jedziesz czy stoisz na luzie nie zmienia dźwieku...ja u siebie jestem pewien że to coś z kablami...być może już to wyeliminowałem a być może niebawem cos znajdę jak bedę wyciągał skrzynie

  4. #19
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Hehehe
    No faktycznie może i masz rację, mnie to zaczyna coraz bardziej denerwować bo dzieje się za każdym razem kiedy pada Aż się boję co będzie jesienią albo w zimę.

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wczoraj padało...nic to nie dało...i pojawiało się to dosyć często...ale co dziwne pare dni temu czesciowo urwała mi sie płyta i tarłem nią po asfalcie..jeździłem specjalnie po dużych kałużach robiąc fontanny i nic...a potem jak ją "zdrutowałęm" zaczęło się znowu dziać..więc to musi być gdzieś zaraz pod sama płyta i woda musi sobie płynąć po płycie i coś zalewać...tylko dziwne bo ja tam nic nie widzę szczególnego;/

  6. #21
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Ooo to mamy nowy trop... jakiś czas temu przy opadach nie występowały u mnie te objawy aż do momentu gdy jadąc autostradą dosyć szybko jeden kierowca zwrócił mi uwagę że lata mi osłona pod silnikiem, pojechałem do mechanika przykręcić ją i właściwie od tego momentu to się chyba zaczeło.
    Mam wrażenie że woda dostaje się bezpośrednie do czegoś związanego z silnikiem albo układem wydechowym. Może poprzez kolektor? Stąd te dziwne drgania i dźwięk nawet przy staniu na luzie.

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak tak bo jak miałem oberwana to było prawie ok...a po docisnieciu jej ostatnio był duzy problem...bo było to intensywne;/ ale woda nie moze dostawac sie przez kolektor;/ może zalewać jakieś czujniki itp..sonda była raczej sucha...zreszta ja mam jedna tylko tą na górze...

  8. #23
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No właśnie mniej więcej tym samym czasie wymieniałem też sonde, myślisz że to może zalewać sonde?

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja myślę że u mnie nie...ale z drugiej strony jeśli sonda by nawalała to właśnie silnik mógłby tak chodzić;/ tyle że ona u mnie jest wysoko;/ w wolnej chwili owinę ją teflonem ..takim w rolce..zobaczymy czy to coś pomoże...bo izolacja to chyba nie podola temperaturom, pomimo że i tak owinę tylko tam gdzie są kable bo tylko tam jest sens jak już...

    [ Dodano: |17 Sie 2010|, 2010 21:18 ]
    tak dumałem dziś i to nie może być sonda...bo jest szczelnie "opakowana" i za wysoko żeby była zalana a drugiej nie posiadam

  10. #25
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Ja też dumałem tym bardziej że wczoraj znowu było mokro i jestem pewien że to któraś z części mechanicznych.

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale pytanie jaka bo i tak widze ze nikt nam z tym nic nie doradzi;/ bo nikogo to nie obchodzi;/

  12. #27
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ciężko pomóc, jakby więcej osób to miało byłoby łatwiej A tak musicie się męczyć/rozbierać/kombinować/szukać...

    Pawel-2005, mówiłeś, że przestało jak miałeś oderwaną płytę, może pokombinuj coś z nią? Może gdzieś coś jest urwane/niekompletne/źle dokręcone/za mocno dokręcone? Może dodać jakieś podkładki?

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale z ta płyta to jedynie taki motyw że jak ona była oberwana to mogla coś zasłaniać albo woda nie płynęła nad nią...generalnie to lipa że nie mam kanału a okazyjnie to **** nie robota;/ a ponadto nie wiem co tam może woda zalewać co będzie miało aż taki wpływ na pracę silnika;/

  14. #29
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Cały czas mam ten problem przy mokrej nawierzchni ale odkryłem nową rzecz, że przy bardzo szybkim wchodzeniu w lewy zakręt przy suchej nawierzchni objawy są takie same. Czy to może być wina przegubu bo koledzy już zdiagnozowali u mnie taki problem że trzeba będzie go wyminić? Tylko co ma przegub do tych objawów przy postoju samochodu, chyba nic prawda?

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nic...bo u mnie na sucho nigdy nic takiego się nie działo...przegub pewnie masz przy okazji...ostatnio dużo latałem na deszczu i jakoś nic się nie działo...ale to może zbieg okoliczności...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 11:13
  2. Dziwny dzwiek
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 20:41
  3. dziwny dzwiek silnika przy 5 - 6 rpm
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 00:52
  4. dziwny dzwięk przy prędkości 40km
    Przez marekgastro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2008, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •