Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 95

Wątek: blow off do TT . za i przeciw !!

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159

    blow off do TT . za i przeciw !!

    Chcialbym miec w TT blow off'a.bardzo podoba mi sie dziwek ale slyszalem ze w niektorych TT po zalozeniu BOV zalacza sie tryb awaryjny i ogolnie sa problemy.. mam silnik 180 KM seryjny,nic niekombinowane. jesli ktos z Was ma w swoim UFO BOV'a lub ma jakas konkretna wiedze na ten temat to prosze piszcie
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja generalnie jestem przeciw .
    Tutaj troche wiecej na ten temat :
    http://www.klubtt.pl/forum/topics2/blow-off-vt422.htm


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Ożarów Maz
    Posty
    3
    A ja jestem za!!! Bardzo mi sie to podoba... Dam znac jak tylko wstawie w swoje cudeńko ;]

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    Ja jestem za bo mam u siebie i jest bardzo fajny

    Co do kompa to poprostu trzeba mieć hybrydowy blow off, albo taki z regulacją odprowadzanego ciśnienia. Mi koleś jakiś magik od blow offów, robił specjalnie na zamówieniei wyszło bardzo fajnie i tanio.

    Jak ktoś lubi wydać więcej to GReddy robi takie hybrydowe dedykowane do TT chyba Milo takiego ma (pozdrawiam)

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well ...Panowie tutaj nie ma sie co podobac to musi odpowiednio pracowac. Zawor ten zostal zaprojektowany z mysla o tych ludziach ktorzy posiadaja silniki zaprojektowane do pracy z DV a z im tylko znanych wzgledow podoba sie dzwiek BOV-a . Sa typowym kompromisem .....
    BOV jest przeznaczony do silnikow w ktorych pomiar powietrza dokonywany jest za turbina , w naszyych silnikach jest to robione przed turbina i dla tego mamy DV zeby nie upuszczac zmierzonego powietrza do atmosfery oszukujac w ten sposob komputer ktory to na podstawie blednej informacji dobiera nam sklad mieszanki w silniku ..
    Osobiscie bardziej przychylny jestem modyfikacjom ktore pomagaja silnikowi w uzyskaniu maksymalnych parametrow pracy a nie przeszkadzaja w tej szczytnej misji ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    hej.mam pytaniechce kupic tttke 1.8 quatro 2001.napiszcie co jest za a co przeciw.jakie spalanie ma?pozdrawiam

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wiekszego OT jeszcze nie widzialem na forum W dziale kupie / sprzedam i w dziale ogolne sa przyklejone tematy odnosnie kupna audi TT , przeczytaj je prosze i jesli masz watpliwosci pytaj w tych tematach .............


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mam wrażenie że wałkujecie ten temat już nie pierwszy raz a wystarczyło by poczytać trochę forum KOLEGO BlażejTT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    zobacz kiedy zostało rzucone hasło .... temat poprostu się odowił i tyle...
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Chorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    94
    kupiłem TTke która ma zamontowany zawór blow off inny niż powinien być seryjnie.dokładnie jest to ten zawór .
    http://allegro.pl/item512651262_zawo...ekt_turbo.html
    Z tego co wyczytałem jest to zawór który nie nadaje sie do tego silnika, natomiast nie było żadnych broblemów do tej pory.Jakie jest prawdopodobieństwo że auto chodzi tak jak powinno??

  11. #11

    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Włoszczowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    48
    Ja mam taki u siebie od ponad roku i nic sie nie dzieje. Ten ktory jest fabrycznie bardzo krótko wytrzymywał i membrana pękała. Jest to jeden z zaworków który radzi sobie w 1.8T bo bardzo dobrze trzyma i szybko sie zamyka dlatego auto nie gaśnie po zdjęciu nogi z gazu. Andrzej z Chipwavera ma taki u siebie w swoim S2 z turbiną od RSa i też daje rade a ciśnienie jakie u niego grasuje to 1.9bar

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oj , Panowie ...Nikt nie napisal ze sie nie da . Jesli BOV jest tak skonstruowany ze jest zamkniety na biegu jalowym to bedzie dzialal .. Powietrze wywalane do atmosfery, przez ECU zostanie potraktowane jak nieszczelnosc i ECu adaptuje mapy paliwowe to takiej sytuacji ,

    Problemy zaczynaja sie jesli przed zamontowaniem BOV-a w aucie sa jakies niedzczelnosci i niedomagania i dodatkowe wycieki maga przekroczyc zakres adaptacji do jakiej zdolne jest ECU ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594

    Blow Off

    Witam,

    zdaję sobie sprawę z tego, że ten temat był poruszany na forum milion razy ale mam pewne pytanie.

    ktoś gdzieś tam napisał, żeby nie montować BOVa do 1.8T, więc pytam czy miał na myśli seryjne 180kucy czy różne warianty?

    mam trochę ponad 200 koni więc ciekawi mnie to, a od małego chciałem mieć w swoim aucie to syczenie, więc jak?

    czekam na odpowiedź i pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolega miał leona z k03s i programem...latał na moim hks potem sobie kupił...zero objawów niekorzystnych...i nawet po bardzo długim czasie bo latał tak z pół roku...wszystko zostało bez zmian i założone moje k04 i już kupa...surge itp więc może nie będzie tragedii bo widzę że im większe turbo tym gorzej :P u Żuczka na gt28rs była już totalna lipa( jeździlem i podmulało)

  15. #15
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    hmm ale jest to przecież do ogarnięcia, wowo dał nam filmik jak śmiga na HKS'ie

Podobne wątki

  1. Pozbywamy się katalizatora za i przeciw
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:24
  2. MK2 [8J] Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"
    Przez elmacho w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 18:16
  3. Blow Off
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-08-2016, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •